nemzetisport.hu 2019.06.17 19:25 Frissítve: 2019.07.22 15:05

EURÓPA-LIGA 2019–2020, PROGRAM, EREDMÉNYEK

A labdarúgó Európa-liga 2019–2020-as kiírásának menetrendje, eredményei. A döntőt 2020. május 27-én rendezik meg Gdanskban.

 

EURÓPA-LIGA 2019–2020
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ


NEM BAJNOKI ÁG

1. MÉRKŐZÉS – JÚLIUS 25., CSÜTÖRTÖK
18.55: Budapest Honvéd–Universitatea Craiova (román)
Győr, ETO Stadion
20.00: Mol Fehérvár–Vaduz (liechtensteini)
Felcsút, Pancho Aréna
21.00: Torino (olasz)–DVSC
Alessandria, Giuseppe Moccagatta Stadion

20.30: DAC (szlovákiai)–Atromitosz (görög)
Dunaszerdahely, Mol Aréna
19.30: CSZKA Szófia (bolgár)–NK Osijek (horvát)
Szófia, Bolgár Hadsereg stadion

VISSZAVÁGÓ – AUGUSZTUS 1., CSÜTÖRTÖK
18.15: Universitatea Craiova (román)–Budapest Honvéd
Craiova, Ion Oblemenco Stadion
18.30: DVSC–Torino (olasz)
Debrecen, Nagyerdei Stadion
19.00: Vaduz (liechtensteini)–Mol Fehérvár
Vaduz, Rheinpark Stadion

19.00: Atromitosz (görög)–DAC (szlovákiai)
Athén, Periszteri Stadion
?: NK Osijek (horvát)–CSZKA Szófia (bolgár)
Eszék, Gradski vrt Stadion

IFK Norrköping (svéd)–Liepaja (lett)
Haugesund (norvég)–Sturm Graz (osztrák)
Lechia Gdansk (lengyel)–Bröndby IF (dán)
NK Domzale (szlovén)–Malmö FF (svéd)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Kajrat Almati (kazah)
AEK Larnaca (ciprusi)–Levszki Szófia (bolgár)
Molde FK (norvég)–Csukaricski (szerb)
Arszenal Tula (orosz)–Neftci PFK (azeri)
Legia Warszawa (lengyel)–KuPS Kuopio (finn)
Gabala (azeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz)
Aberdeen (skót)–Csihura Szacshere (grúz)
Luzern (svájci)–KÍ (feröeri)
Espanyol (spanyol)–Stjarnan (izlandi)
Utrecht (holland)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
Malatyaspor (török)–Progres Niederkorn (luxemburgi)
Gent (belga)–Viitorul (román)
Rangers FC (skót)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
FK Jablonec (cseh)–Pjunik Jerevan (örmény)
Eintracht Frankfurt (német)–FC Flora (észt)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Gzira United (máltai)–FK Ventspils (lett)
Strasbourg (francia)–Maccabi Haifa (izraeli)
Wolverhampton (angol)–Crusaders FC (északír)
Mladá Boleslav (cseh)–Ordabaszi (kazah)
Arisz (görög)–AEL Limassol (ciprusi)
Shamrock Rovers (ír)–Apollon Limassol (ciprusi)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Vitória (portugál)
AZ Alkmaar (holland)–Häcken (svéd)
Alaskert (örmény)–FCSB (román)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Esbjerg (dán)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Connah’s Quay Nomads (walesi)–Partizan (szerb)

*Eredetileg a Romát sorsolták a 2. fordulóban, de a Milan kizárása miatt az olasz csapat a főtáblára került, és a Torino indul a selejtezőben.

EURÓPA-LIGA, 3. SELEJTEZŐKÖR – A MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ PÁRHARCOK
Torino FC (olasz)/DEBRECENI VSC (magyar)–Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)/Esbjerg (dán)
MOL FEHÉRVÁR FC (magyar)/Vaduz (liechtensteini)–FC Flora Tallinn (észt)/Eintracht Frankfurt (német)
BUDAPEST HONVÉD (magyar)/Universitatea Craiova (román)–AEK Athén (görög)
Legia Warszawa (lengyel)/KuPS Kuopio (finn)–DAC (szlovákiai)/Atromitosz (görög)
CSZKA Szófia (bolgár)/NK OSIJEK (horvát)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/Zorja Luhanszk (ukrán)

IFK Norrköping (svéd)/FK Liepaja (lett)– Hapoel Beer-Seva (izraeli)/Kajrat Almati (kazah)
Royal Antwerp (belga)–FC Viktoria Plzen (cseh)/Olympiakosz FC (görög)
Austria Wien (osztrák)–Shamrock Rovers (ír)/Apollon Limassol FC (ciprusi)
Feyenoord (holland)– Gabala (azeri)/Dinamo Tbiliszi (grúz)
Lechia Gdansk (lengyel)/Bröndby (dán)–Braga (portugál)
Molde (norvég)/Csukaricski (szerb)–Arisz (görög)/AEL Limassol (ciprusi)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)/Spartak Trnava (szlovák)–Strasbourg (francia)/Maccabi Haifa (izraeli)
FC Thun (svájci)–Szpartak Moszkva (orosz)
Alaskert (örmény)/FCSB (román)–Mladá Boleslav (cseh)/Ordabaszi (kazah)
FK Jablonec (cseh)/Pjunik Jerevan (örmény)–Wolverhampton Wanderers (angol)/Crusaders (északír)
FC Midtjylland (dán)–Rangers FC (skót)/Progres Niederkorn (luxemburgi)
Mariupol (ukrán)–AZ Alkmaar (holland)/Häcken (svéd)
AEK Larnaca FC (ciprusi)/Levszki Szófia (bolgár)–Gent (belga)/Viitorul (román)
Haugesund (norvég)/SK Sturm Graz (osztrák)–PSV Eindhoven (holland)/FC Basel (svájci)
Rijeka (horvát)–Csihura Szacshere (grúz)/Aberdeen FC (skót)
FK Ventspils (lett)/Gzira United (máltai)–Jeunesse Esch (luxemburgi)–Vitória (portugál)
Connah's Quay Nomads (walesi)/Partizan (szerb)–Malatyaspor (török)/Olimpija Ljubljana (szlovén)
NK Domzale (szlovén)/Malmö FF (svéd)–Utrecht (holland)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
Arsenal Tula (orosz)/Neftci PFK (azeri)–Bnei Jehuda (izraeli)
Luzern (svájci)–KÍ (feröeri)–Espanyol (spanyol)/Stjarnan (izlandi)
Sparta Praha (cseh)–Trabzonspor (török) 

Az első mérkőzéseket augusztus 8-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

BAJNOKI ÁG
Valur Reykjavík (izlandi)–Ludorogec (bolgár)
SP Tre Penne (San Marinó-i)–Suduva Marijampole (litván)
Piast Gliwice (lengyel)–Riga FC (lett)
Partizani Tirana (albán)–Sheriff Tiraspol (moldovai)
Ararat-Armenia (örmény)–Lincoln Red Imps (gibraltári)
Slovan Bratislava (Pozsony, szlovák)–Feronikeli (koszovói)
FC Santa Coloma (andorrai)–Asztana FK (kazah)
HB Tórshavn (feröeri)–Linfield FC (északír)
Shkëndija (északmacedón)–F91 Dudelange (luxemburgi)
Az FK Sarajevo automatikusan a 3. selejtezőkörbe került.
Az első mérkőzéseket július 25-én, a visszavágót augusztus 1-jén rendezik meg.

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

1. MÉRKŐZÉSEK – JÚLIUS 11., CSÜTÖRTÖK
Debreceni VSC–Kukësi (albán) 3–0
(Garba 54., Varga K. 77., 83.)

FK Zeta (montenegrói)–Fehérvár FC 1–5 (Goranovics 17., ill. Nego 3., 12., 23., Juhász R. 87., Huszti 93.)
Budapest Honvéd–Zalgiris Vilnius (litván) 3–1 (Banó-Szabó 32., N’Gog 55., Gazdag 68. – 11-esből, ill. Uzela 92.)

VISSZAVÁGÓK – JÚLIUS 18., CSÜTÖRTÖK
Zalgiris Vilnius (litván)–Budapest Honvéd 1–1 (Antal 18., ill. Kamber 62.)
Továbbjutott: a Bp. Honvéd, 4–2-es összesítéssel
Fehérvár FC–FK Zeta (montenegrói) 0–0

Továbbjutott: a Fehérvár FC, 5–1-es összesítéssel

Kukësi (albán)–Debreceni VSC 1–1 (Ethemi 17., ill. Szatmári Cs. 58.)

Továbbjutott:
a DVSC, 4–1-es összesítéssel

A szlovák bajnokság második helyén végző dunaszerdahelyi labdarúgócsapat szintén az első fordulóban kezdi az El-selejtezőt.

1. mérkőzés – július 11.
FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)–KS Cracovia (lengyel) 1–1
(Divkovic 44., ill. Kruzliak 40. – öngól)

Visszavágó – július 18.
Cracovia (lengyel)–DAC (szlovákiai) 2–2 (Lopes 2., Piszczek 122., ill. Ronan 47., Ramírez 94.) – hosszabbítás után

Továbbjutott: a DAC, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
VISSZAVÁGÓK

Bananc (örmény)–Csukaricski (szerb) 0–5

Továbbjutott: a Csukaricski, 8–0-s összesítéssel.
KÍ (feröeri)–FK Riteriai (litván) 0–0
Továbbjutott: a KÍ, 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
OFK Titograd (montenegrói)–CSZKA Szófia (bolgár) 0–0
Továbbjutott: a CSZKA Szófia, 4–0-s összesítéssel.

Csihura Szacshere (grúz)–CS Fola Esch (luxemburgi) 2–1
Továbbjutott: a Csihura Szacshere kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Tobol Kosztanaj (kazah)–Jeunesse Esch (luxemburgi) 1–1

Továbbjutott: a Jeunesse Esch, 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal
Kajrat Almati (kazah)–NK Siroki Brijeg (bosnyák) 2–1
Továbbjutott: a Kajrat Almati, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
FK Makedonija Szkopje (északmacedón)–Alaskert (örmény) 0–3
Továbbjutott: az Alaskert, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
KF Teuta (albán)–FK Ventspils (lett) 1–0
Továbbjutott: a Ventspils, 3–1-es összesítéssel
FC Inter Turku (finn)–Bröndby IF (dán) 2–0
Továbbjutott: a Bröndby, 4–3-as összesítéssel
Levadia Tallinn (észt)–Stjarnan (izlandi) 3–2 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Stjarnan, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
Universitatea Craiova (román)–Sabail FK (azeri) 3–2
Továbbjutott: az Universitatea, kettős győzelemmel, 6–4-es összesítéssel
RoPS Rovaniemi (finn)–Aberdeen (skót) 1–2
Továbbjutott: az Aberdeen, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
RFS Riga (lett)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 0–2
Továbbjutott: az Olimpija, 4–3-as összesítéssel
Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)–Liepaja (lett) 1–2
Továbbjutott: a Liepaja, 3–2-es összesítéssel
Levszki Szófia (bolgár)–MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák) 2–0
Továbbjutott: a Levszki Szófia, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
FC Vaduz (liechtensteini)–Breidablik (izlandi) 2–1
Továbbjutott: a Vaduz, 2–1-es összesítéssel
Apollon Limassol (ciprusi)–Zalgiris Kaunas (litván) 4–0
Továbbjutott: az Apollon, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Haugesund (norvég)–Cliftonville (északír) 5–1
Továbbjutott: a Haugesund, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
Torpedo Kutaiszi (grúz)–Ordabaszi (kazah) 0–2
Továbbjutott: az Ordabaszi, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel
Petrocub Hincesti (moldovai)–AEK Larnaca (ciprusi) 0–1
Továbbjutott: az AEK Larnaca, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Zrinjski Mostar (bosnyák)–Akademija Pandev (északmacedón) 3–0
Továbbjutott: a Zrinjski, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Milsami Orhei (moldovai)–FCSB (román) 1–2
Továbbjutott: az FCSB, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Neftci PFK (azeri)–Speranta Nisporeni (moldovai) 6–0
Továbbjutott: a Neftci, kettős győzelemmel, 9–0-s összesítéssel
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–KF Laci (albán) 1–0
Továbbjutott: a Hapoel Beer-Seva, 2–1-es összesítéssel
UE Engordany (andorrai)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 0–1
Továbbjutott: a Dinamo Tbiliszi, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Cork City (ír) 1–2
Továbbjutott: a Progres Niederkorn, 3–2-es összesítéssel
Hajduk Split (horvát)–Gzira United (máltai) 1–3
Továbbjutott: a Gzira United, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
IFK Norrköping (svéd)–Saint Patrick's (ír) 2–0
Továbbjutott: az IFK Norrköping, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
NS Mura (Muraszombat, szlovén)–Maccabi Haifa (izraeli) 2–3
Továbbjutott: a Maccabi Haifa, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
B36 Tórshavn (feröeri)–Crusaders FC (északír) 2–3
Továbbjutott: a Crusaders, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Hibernians (máltai)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 0–1
Továbbjutott: a Sahtyor Szoligorszk, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Shkupi (északmacedón)–Pjunik Jerevan (örmény) 1–2
Továbbjutott: a Pjunik Jerevan, 5–4-es összesítéssel
FK Vityebszk (fehérorosz)–KuPS Kuopio (finn) 1–1
Továbbjutott: a KuPS, 3–1-es összesítéssel
Rangers FC (skót)–St. Joseph's (gibraltári) 6–0
Továbbjutott: a Rangers, kettős győzelemmel, 10–0-s összesítéssel
Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)–Radnik Bijeljina (bosnyák) 2–0 – 11-esekkel 3–2
Továbbjutott: a Spartak Trnava, 2–2-es összesítéssel, tizenegeyesekkel
NK Domzale (szlovén)–Balzan (máltai) 1–0
Továbbjutott: a Domzale, kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–JK Narva Trans (észt) 4–1
Továbbjutott: a Buducsnoszt, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
Ballymena United (északír)–Malmö FF (svéd) 0–4
Továbbjutott: a Malmö, kettős győzelemmel, 11–0-s összesítéssel
Kilmarnock FC (skót)–Connah’s Quay Nomads (walesi) 0–2
Továbbjutott: a Connah’s Quay Nomads, 3–2-es összesítéssel
Radnicski Nis (szerb)–FC Flora (észt) 2–2
Továbbjutott: a Flora, 4–2-es összesítéssel
Legia Warszawa (lengyel)–Europa FC (gibraltári) 3–0
Továbbjutott: a Legia, 3–0-s összesítéssel
Shamrock Rovers (ír)–Brann (norvég) 2–1
Továbbjutott: a Shamrock Rovers, 4–3-as összesítéssel
KR (izlandi)–Molde FK (norvég) 0–0
Továbbjutott: a Molde FK, 7–1-es összesítéssel

1. MÉRKŐZÉSEK
CSZKA Szófia (bolgár)–OFK Titograd (montenegrói) 4–0
Gzira United (máltai)–Hajduk Split (horvát) 0–2
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Tobol (kazah) 0–0
St. Joseph's (gibraltári)–Rangers FC (skót) 0–4
Pjunik Jerevan (örmény)–Shkupi (északmacedón) 3–3
Ordabaszi (kazah)–Torpedo Kutaiszi (grúz) 1–0
FK Ventspils (lett)–KF Teuta (albán) 3–0
Alaskert (örmény)–FK Makedonija Szkopje (északmacedón) 3–1
KF Laci (albán)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–1
JK Narva Trans (észt)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 0–2
AEK Larnaca (ciprusi)–Petrocub Hincesti (moldovai) 1–0
Sabail FK (azeri)–Universitatea Craiova 1948 (román) 2–3
FC Flora (észt)–Radnicski Nis (szerb) 2–0
KuPS Kuopio (finn)–FK Vityebszk (FK Vicebszk, fehérorosz) 2–0
Balzan (máltai)–NK Domzale (szlovén) 3–4
FK Riteriai (litván)–KÍ (feröeri) 1–1
MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák)–Levszki Szófia (bolgár) 0–2
Radnik Bijeljina (bosnyák)–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák) 2–0
Zalgiris Kaunas (litván)–Apollon Limassol (ciprusi) 0–2
Liepaja (lett)–Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz) 1–1
Malmö FF (svéd)–Ballymena United (északír) 7–0
Maccabi Haifa (izraeli)–NS Mura (Muraszombat, szlovén) 2–0
Crusaders FC (északír)–B36 Tórshavn (feröeri) 2–0
Dinamo Tbiliszi (grúz)–UE Engordany (andorrai) 6–0
Akademija Pandev (északmacedón)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 0–3
Bröndby IF (dán)–FC Inter Turku (finn) 4–1
Brann (norvég)–Shamrock Rovers (ír) 2–2
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Hibernians (máltai) 1–0
Molde FK (norvég)–KR (izlandi) 7–1
Speranta Nisporeni (moldovai)–Neftci PFK (azeri) 0–3
CS Fola Esch (luxemburgi)–Csihura Szacshere (grúz) 1–2
Olimpija Ljubljana (szlovén)–RFS Riga (lett) 2–3
Connah’s Quay Nomads (walesi)–Kilmarnock FC (skót) 1–2
Europa FC (gibraltári)–Legia Warszawa (lengyel) 0–0
FCSB (román)–Milsami Orhei (moldovai) 2–0
Csukaricski (szerb)–Bananc (örmény) 3–0
Cliftonville (északír)–Haugesund (norvég) 0–1
Saint Patrick's (ír)–IFK Norrköping (svéd) 0–2
Aberdeen (skót)–RoPS Rovaniemi (finn) 2–1
Cork City (ír)–Progres Niederkorn (luxemburgi) 0–2
NK Siroki Brijeg (bosnyák)–Kajrat Almati (kazah) 1–2
Breidablik (izlandi)–FC Vaduz (liechtensteini) 0–0
Stjarnan (izlandi)–Levadia Tallinn (észt) 2–1

ELŐSELEJTEZŐ

1. mérkőzések (június 27.)
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Cardiff MU (walesi) 1–0
Barry Town United (walesi)–Cliftonville (északír) 0–0
Ballymena United (északír)–NSÍ (feröeri) 2–0
 (feröeri)–Tre Fiori (San Marinó-i) 5–1
UE Sant Julia (andorrai)–Europa FC (gibraltári) 3–2
La Fiorita (San Marinó-i)–UE Engordany (andorrai) 0–1
FC Prishtina (koszovói)–St Joseph's (gibraltári) 1–1

Visszavágók (július 2., 4.)
St. Joseph's
(gibraltári)–FC Prishtina (koszovói) 2–0
Továbbjutott: a St Joseph's, 3–1-es összesítéssel
Cardiff MU (walesi)–Progres Niederkorn (luxemburgi) 2–1 (1–0)
Továbbjutott: a Progres Niederkorn, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
UE Engordany (andorrai)–La Fiorita (San Marinó-i) 2–1 (1–0)
Továbbjutott: az UE Engordany, két győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
NSÍ (feröeri)–Ballymena United (északír) 0–0
Továbbjutott: a Ballymena United, 2–0-s összesítéssel
Europa FC (gibraltári)–UE Sant Juliá (andorrai) 4–0 (1–0)
Továbbjutott: az Europa FC, 6–3-as összesítéssel
Tre Fiori (San Marinó-i)–KÍ (feröeri) 0–4 (0–3)
Továbbjutott: a KÍ, két győzelemmel, 9–1-es összesítéssel
Cliftonville (északír)–Barry Town United (walesi) 4–0 (2–0)
Továbbjutott: a Cliftonville, 4–0-s összesítéssel

AZ EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI 
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 27. Július 4.
1. forduló Június 18. Július 11. Július 18.
2. forduló Bajnoki ág: június 19.
Főág: június 19.
Július 25. Augusztus 1.
3. forduló Július 22. Augusztus 8. Augusztus 15.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 22. Augusztus 29.
A csoportkör sorsolása augusztus 30-án, első fordulója szeptember 19-én lesz.

 

2019.07.22 09:33:45

Európa-liga H. K.

A DVSC a Sahcjor Szalihorszk–Esbjerg győztesével meccselhet, Bp. Honvéd az AEK Athénnal nézhet farkasszemet.

2019.07.20 13:43:03

Európa-liga BERECZKI ATTILA, BORBOLA BENCE, BOROS MIKLÓS, SOMOGYI ZSOLT

A Fehérvárra váró Vaduz a svájci második osztályban szerepel. „Farkasok” helyett „bikák” jönnek Debrecenbe.

2019.07.18 23:30:41

Európa-liga MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Maradt az egy héttel ezelőtti pazar mérleg!

2019.07.18 11:05:19

Európa-liga BERECZKY ATTILA (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Herczeg András csapata korán hátrányba került, végül azonban megőrizte háromgólos előnyét.