Kézi: Szabó Nina a következő szezonban már a DVSC-ben

Vágólapra másolva!
2021.02.08. 15:54
Címkék
A női kézilabda NB I-ben szereplő Kisvárda legeredményesebb játékosa a mostani évadban a 19 éves irányító, Szabó Nina. Őt kérdeztük a jelenlegi eredményekről és a jövőjéről.

Közepesen szerepel eddig a mostani évadban a Kisvárda női élvonalbeli kézilabdacsapata, ám ez nem mondható el a 19 éves Szabó Nináról. Bakó Botond együttese az eddigi tizenhárom mérkőzésén négyszer győzött kilencszer pedig vereséget szenvedett, miközben a fiatal irányító 58 gólt szerzett, ezzel pedig vezeti a házi góllövőlistát, és a teljes rangsorban is az előkelő tizenharmadik helyen áll.

Eddig Szabó Nina a Kisvárda legeredményesebb játékosa Forrás: Kisvárda KC
Eddig Szabó Nina a Kisvárda legeredményesebb játékosa Forrás: Kisvárda KC

Eddig Szabó Nina a Kisvárda legeredményesebb játékosa  •  Forrás: Kisvárda KC

„A mostani elég nehéz szezonban voltak nagyon jó meccseink, de sajnos négyszer is egygólos vereséget szenvedtünk. Elkaphattuk volna az MTK-t és a Vácot, valamint kötelező pontokat buktunk el a Fehérvár és az Érd ellen – mondta az Utánpótlássportnak Szabó, majd kitért a saját teljesítményére is. – Örülök, hogy viszonylag kiegyensúlyozottan megy a játék, és persze a sok gólnak is. De hozzá kell tenni, hogy a hétmétereseket nagy részben én lövöm, akcióból már nem én vagyok a legeredményesebb a csapatból.”

A büntetőből a mostani kiírásban már huszonhétszer eredményes játékos szerint most különösen fontos időszak következik a számukra.

„A legközelebbi két mérkőzésünket mindenképpen meg szeretnénk nyerni: a Dunaújvárost és a Boglári Akadémiát fogadjuk, és természetesen a négy pont megszerzése a célunk. Utána következik a Győr és a DVSC, az utóbbi ellen megpróbálunk újra meglepetést okozni, mert ősszel egyszer már sikerült.”

A március eleji, debreceni meccs különleges lehet Szabónak, hiszen nyártól a hajdúsági alakulatot erősíti.

„Nagyon meglepődtem, amikor megkerestek, és egyszerre nagyon örültem is neki. Aztán a családommal átbeszéltük az ajánlatot, és úgy láttuk, jó fejlődési lehetőség ez számomra. Különösen motivál, hogy a Debrecennel akár a nemzetközi kupában is bemutatkozhatok.”

További korosztályos hírekKÉZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.

 

Legfrissebb hírek

Klubvilágbajnokság: Manchester City–Al-Hilal

Klub-vb
28 perce

Keddi sportműsor: összecsap a Real Madrid és a Juventus a klub-vb-n

Minden más foci
3 órája

ETO: igen, DAC: nem…; Amerikában elszabadultak a pénzek az egyetemi sportban

E-újság
3 órája

A Fluminense kiejtette az Intert a klub-vb-n!

Klub-vb
4 órája

Carlos Alcaraz és Gálfi Dalma is hatalmas csatában jutott tovább a wimbledoni tenisztorna első fordulójában

Tenisz
4 órája

A Premier a sláger – Cselőtei Márk publicisztikája

Angol labdarúgás
4 órája

Felfigyelt a Premier League a Real ifjú centerére; Nico Williams mégsem lesz a Barcáé?

Minden más foci
4 órája

Nem bírt a Loki a kolozsvári csapattal Ausztriában

Labdarúgó NB I
6 órája
Ezek is érdekelhetik