Ökölvívás: megkezdődött a serdülő Európa-bajnokság

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2018.05.22. 08:25
Címkék
Pünkösd hétfőn már a helyszínen, Albenában edzettek legjobb serdülőkorú bokszolóink, akik bő egy héten át a korosztályos Európa-bajnokságon szerepelnek a bolgár városban. Jobb partnert a bemelegítésre-ráhangolódásra nem is találhattak volna a mieink, akik a sportági elitbe tartozó házigazdák csapatával gyakoroltak „élesben”, vagyis komoly kesztyűzés formájában.

Jancsó Kornél – utanpotlassport.hu Együttesen tizennyolc legénynek és leánynak szavazott bizalmat a Magyar Ökölvívó Szakszövetség, amikor arról döntött, kik és hányan képviseljék a piros-fehér-zöld színeket a 13-14 esztendősök kontinensviadalán.Jancsó Kornél – utanpotlassport.hu Együttesen tizennyolc legénynek és leánynak szavazott bizalmat a Magyar Ökölvívó Szakszövetség, amikor arról döntött, kik és hányan képviseljék a piros-fehér-zöld színeket a 13-14 esztendősök kontinensviadalán.

A serdülő Eb-nek otthont adó tengerparti Albenában a mieink számára sem a nyaralás, hanem a pofonosztás áll most a középpontban Forrás: boxing.hu
A serdülő Eb-nek otthont adó tengerparti Albenában a mieink számára sem a nyaralás, hanem a pofonosztás áll most a középpontban Forrás: boxing.hu

A serdülő Eb-nek otthont adó tengerparti Albenában a mieink számára sem a nyaralás, hanem a pofonosztás áll most a középpontban  •  Forrás: boxing.hu

A Fekete-tengeri üdülőközpont ezer embert befogadó sportcsarnokában végül is nyolc ifjú hölgy és tíz fiatalember lép a kötelek közé csapatunk tagjaként, de hogy mekkora eséllyel, azt gyakorlatilag képtelenség megmondani. Tudniillik a mostani összeurópai seregszemlén a legifjabb korosztály indul, olyan tinik, akiknek még értelemszerűen igen csekély a ringtapasztalatuk, s az Eb-rajt előtt nem igazán tudható, hogy felkészültségük mit-mennyit ér nemzetközi szinten.

Ami viszont bizonyos: a selejtezők öt napon át tartanak, a vasárnap a pihenésé, hétfőn jönnek az elődöntők, jövő kedden pedig az aranycsaták - remélhetőleg magyarokkal is a főszerepben. A lányoknál tizenkét, a fiúknál húsz súlycsoportban verseng a mezőny.

Érdekesség - vagy inkább korunk sportsajátossága -, hogy már a serdülő ökölvívók Európa-bajnokságán is van doppingellenőrzés. A kontinentális szövetség honlapjának közlése szerint nem csupán vizeletvizsgálat várható, hanem vérmintákat is vehetnek a kontrollra rendeltek egy részétől.

A MAGYAR RÉSZTVEVŐK
Fiúk: Balogh László (40 kg), Váry Tamás (41,5 kg), Koleszár Valentin (43 kg), Mucska Dominik (44,5 kg), Konkoly Lorenzó (46 kg), Buza Rafael (48 kg), Balogh Krisztián (50 kg), Palkovics Aurél (52 kg), Dömény Martin (54 kg), Lakatos Kevin (56 kg), Horváth Máté (59 kg), Puporka Ádám (65 kg), Szendi Attila (80 kg), Balogh Péter (105 kg). Leányok: Bogdán Dorina (39 kg), Vogler Helen (42 kg), Jónás Kornélia (45 kg), Dévényi Izabell (48 kg), Márton Eszter (51 kg), Varga Viktória (60 kg), Kovács Petra (67 kg), Csete Beatrix (70 kg)

További korosztályos hírek ÖKÖLVÍVÁSBAN a sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: 26 meccs a Magyar Kupában

Birkózás
4 órája

Nagycsoportosok – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
4 órája

Jöhet az i-re a pont! – Szendrei Zoltán jegyzete

Atlétika
4 órája

Fradi-drukkerek ellen játszik a Ferencváros; Halász Bence történelmet írhat Tokióban

E-újság
4 órája

Továbbra is veretlen az Elche, ezúttal Sevillából rabolt pontot a La Liga újonca

Spanyol labdarúgás
4 órája

Udvardy Panna kikapott francia ellenfelétől, nem jutott négy közé Sao Paulóban

Tenisz
5 órája

Európai kézilabdaligák: Hanusz Egon hat gól lőtt Elzászban

Kézilabda
5 órája

A Marseille szinte végig emberelőnyben játszva győzte le a Lorient-t

Francia labdarúgás
5 órája
Ezek is érdekelhetik