Bánka az oldalvonalon belülre került

KEMÉNY KRISTÓFKEMÉNY KRISTÓF
2003.10.02. 20:40
Címkék
Bánka Kristófnak mindene az Újpest. Még óvodás volt, amikor a lila-fehér egyesülethez került, és sok-sok éven keresztül a hét majd valamennyi napját a Megyeri úton töltötte. Edzett és edzett, figyelte a felnőtteket, és arról álmodozott, hogy egyszer majd ő is gólt lő a Ferencvárosnak&
– Torkában kalapált-e szíve, amint gyerekkori példaképei és Mezey György között először lépett az Újpest öltözőjébe?– Az első nap örökre emlékezetes marad, de higgye el, minden edzés élmény – mesélte Bánka Kristóf. – Leírhatatlan érzés, hogy olyan emberekkel gyakorolhatok együtt, akiknek még labdát szedtem. Arról nem beszélve, hogy a magyar labdarúgás egyik leghíresebb edzője tartja a foglalkozásokat.– Újpesten nevelkedett, aztán mégiscsak az MTK-nál kötött ki.– Nagyon nehéz döntést hoztam, amikor elfogadtam az MTK ajánlatát. Tizenhat éves voltam, az ificsapatunk remekelt, nekem is nagyszerűen ment a játék. Várhidi Péter irányítása alatt már látogattam az első csapat edzéseit. Az MTK azonban nagyon szeretett volna megszerezni, az Újpestnél meg nem volt stabil az anyagi helyzet, szóval, úgy gondoltam, mindenki jól jár, ha eligazolok: nevelőegyesületem pénzhez jut, nekem pedig a fejlődésem garantált a kék-fehéreknél.– Aztán mégsem úgy sült el a dolog, ahogy azt szerette volna.– Visszanézve azt mondhatom: elpazaroltam négy évet a pályafutásomból azzal, hogy az MTK-ba igazoltam.. – Merthogy nem tudta beverekednie magát az MTK első csapatába, majd a BKV Előréhez került kölcsönbe.– Így van, az utolsó évben a BKV-ban szerepeltem. Nagyon jó csapatunk volt, tele tehetséges játékosokkal. Talán a legtöbbet ott tanultam, Dajka Lászlónak pedig rengeteget köszönhetek. Nagyon ért a pedagógiához, rendet tett a fejemben.– Később a Fót volt az első lépcsőfok az Újpesthez visszavezető úthoz?– Sarlós András, akinél futballozni kezdtem, mindent megtett, hogy a Fóthoz kerüljek. Nagyon hálás vagyok neki, rengeteget segített abban, hogy profi labdarúgóvá váljak.– Az év végén megszűnt a Fót. Hogyan került a lila-fehérekhez?– Mivel az Újpest vezetői nem akartak nagyon sok pénzt igazolásokra költeni, így a Fótból vett át a klub négy-öt játékost. Én elég jó teljesítményt nyújtottam tavaly, úgyhogy ez is közrejátszhatott a szerződtetésemben. Kétéves megállapodást kötöttem a vezetőkkel, de annyira jól érzem magam, hogy szívesen maradnék tovább.– Kényesebb téma. Ön a fiatal futballisták körében "mulatozós” játékosnak számít…– Nem tagadom, imádok szórakozni, de persze csak mértékkel. Régebben minden hét végén diszkókba mentem, sőt többször hét közben is buliztam. Természetesen azóta, amióta Újpesten futballozom, nem nagyon járok el. Azért néha a meccsek után megengedem magamnak a kikapcsolódást, de már nem úgy, mint régen…– Tehát el lehet mondani, hogy Bánka Kristóf közel van álmai megvalósításához.– Jelenleg nem kívánhatnék semmi többet. A lényeg, hogy szép lassan bejátsszam magam az Újpestbe.
Legfrissebb hírek

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
41 perce

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
1 órája

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
1 órája

Szabadrúgásgól után cseregól és rekordkevés szabálytalanság Zöld-foki-szigeteknél

Foci vb 2026
2 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Egyiptom mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
2 órája

Kevin Pina lett a mérkőzés legjobbja

Foci vb 2026
2 órája

Rosszul felállított sorfal, hibázó védők és a rosszul kifutó kapus – videók az Uruguay–Zöld-foki szigetek mérkőzésről

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik