Boulsevicz: a strandról a kontinens csúcsára

SAL ENDRESAL ENDRE
Vágólapra másolva!
2003.08.05. 21:55
Címkék
Boulsevicz Beatrix. Tizenhat éves, Csillaghegyről indult és jelenleg már ott tart, hogy az ifjúságiak között nincs jobb nála Európában 100 méter pillangón.
Boulsevicz Beatrix: Nagyon meglepôdtem, amikor megláttam az eredményjelzôt (Fotó: Árvai Károly)
Boulsevicz Beatrix: Nagyon meglepôdtem, amikor megláttam az eredményjelzôt (Fotó: Árvai Károly)
Boulsevicz Beatrix: Nagyon meglepôdtem, amikor megláttam az eredményjelzôt (Fotó: Árvai Károly)
Boulsevicz Beatrix: Nagyon meglepôdtem, amikor megláttam az eredményjelzôt (Fotó: Árvai Károly)
Boulsevicz Beatrix: Nagyon meglepôdtem, amikor megláttam az eredményjelzôt (Fotó: Árvai Károly)
Boulsevicz Beatrix: Nagyon meglepôdtem, amikor megláttam az eredményjelzôt (Fotó: Árvai Károly)
A glasgow-i ifi kontinensbajnokságon ráadásul felnőtt országos rekorddal lett aranyérmes, ő az első magyar, aki egy percen belül tudta le a távot (59.77). A nem mindennapi produkció mögött nem mindennapi történet áll, elég ha csak azt említjük: az ifjú Európa-bajnok
a csillaghegyi strandon készül nap mint nap. Nem elírás, az ottani harminchárom méteres medencében tréningezik, ott van egy sávja, a többiben pedig a fürdőzőké a terep. Mindez szerinte egyáltalán nem zavaró.
"Miért is lenne az, én legalábbis nyugodtan tudok edzeni így is, az pedig kifejezetten feldob, hogy mindig nagy körülöttem a nyüzsgés” – mondja Boulsevicz, aki amúgy nem számított rá, hogy egy percen belül úszik Skóciában.
"Nagyon meglepődtem, amikor megláttam az eredményjelzőt. Ugyanakkor éreztem, hogy jó leszek, hiszen kétszáz pillangón csaknem három másodperccel megdöntöttem a legjobbamat, úgy lettem ezüstérmes. Az edzőm, Gyepes Lajos persze mondogatta, hogy sikerülni fog, ám én csak akkor hittem el, amikor megláttam, ötvenkilenccel kezdődik az eredményem. Ráadásul az ifjúsági Európa-bajnoki csúcsot is megdöntöttem két századmásodperccel.”
Ô a Római SE legjobbja, ami végül is nem akkora szenzáció, ha tudjuk, a Római SE összesen hat úszóval rendelkezik, más szakosztálya pedig nincsen (támogatója is egy, a Jégcsillag).

Névjegy

BOULSEVICZ BEATRIX

Született: 1987. február 15., Budapest
Egyesülete: Római SE
Edzôje: Gyepes Lajos, Délczeg István, Szigeti József
Legjobb eredményei: ifjúsági Európa-bajnok (100 m pillangó, 2003.), ifjúsági Eb-2. hely (200 m pillangó, 2003.), magyar bajnok (50 m pillangó, 2003.), magyar csúcstartó (100 m pillangó, 59.77, 2003.)
Boulsevicz amúgy magántanuló és mindent arra tett fel, hogy idővel ne csak az ifik között legyen aranyérmes. Nem tervez messzire, most az a legfontosabb számára, hogy ott lehessen az athéni olimpián.
"Ehhez azonban még fejlődöm kell. Az edzőim – mert Gyepes Lajos mellett Délczeg Istvántól és Szigeti Józseftől is rengeteg segítséget kapok – úgy látják, kétszáz pillangón jobbak az esélyeim. Kétségtelen, már most kettő perc tíz másodpercet tudok, amivel akár a barcelonai világbajnokságon is döntős lehettem volna. Meglátjuk…”
Főszereplőnk egyébként Óbudán lakik a szüleivel, van egy húga meg öccse, és két papagája, egy fehér és egy szürke. És példaképe is van, méghozzá Székely Éva.
"Ô volt az első nagy magyar pillangós, ráadásul személyesen is ismerhetem, hiszen télen a Komjádi-uszodába szoktunk járni, a Széles Sándor fémjelezte Jövő SC-hez – és Éva néni is a Komiban úszik. Egyszóval már beszélgettem is a példaképemmel.”
Legfrissebb hírek

Korlátozás nélkül úszhatnak az orosz és fehérorosz juniorok – hivatalos

Úszás
11 perce

Női vízilabda Eb-döntő: Magyarország–Hollandia

Vízilabda
15 perce

Végh Richárd ötödik a zágrábi UWW-versenyen

Birkózás
25 perce

Könnyedén megverte a Veszprém a sereghajtót a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
27 perce

Dupla Tízes: tele magyar főszereplővel – ez történt a téli átigazolási időszakban

Légiósok
28 perce

Schmidt Ádám: Kivételezett helyzetben van, aki ma a magyar sportban dolgozik

Egyéb egyéni
40 perce

A görög válogatott esélyt sem adott az olaszoknak, ismét Eb-bronzérmes a vb-címvédő

Vízilabda
53 perce

Vívás: csak Pásztor Flóra főtáblás a torinói GP-viadalon

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik