Rp. gyorskorcsolya: Tudjuk, milyen olimpiai bajnokként hazatérni – Liu Shaolin Sándor

Kezdődik a felkészülés, amelynek végén a pekingi téli játékokon egyéniben is az éremszerzés a cél.

Műkorcsolya: „Néha meg kell csípnem magam, hogy ez tényleg igaz-e”

Magyar Márk és Chtchetininia Ioulia 2018 őszén találtak egymásra, jövőre Pekingben 66 év után lesz a jégen magyar páros az olimpián.

Síugró-vk: félbeszakították, majd törölték a csapatversenyt

„Ez volt az egyetlen helyes döntés. Túlságosan viharos volt a szél.”

Műkorcsolya-vb: hármas orosz győzelem a nőknél

Az 16 éves Anna Scserbakova nyerte a női versenyt a Stockholmban rendezett világbajnokságon.

Liu Shaoang: Úgy keltem fel, hogy tudtam, világbajnok leszek

Újdonsült aranyérmesünket egész nap vitte előre a reggeli gondolat, átsegítve a nehezebb pillanatokon.

Rp. gyorskori: Liu Shaoang világbajnok 500 méteren!

Ő a magyar short track második világbajnoka – az első vb-címét bátyja, Shaolin szerezte.

Rp. gyorskori: Lockett Deanna nem tér vissza Magyarországra

„Egyedül volt: távol a családjától, barátaitól, és időközben kiderült, mindezt nehezen viseli.”

Rp. gyorskori: Bánhidi Ákos nem foglalkozik az eredménykényszerrel

„Továbbra is sötétben tapogatózunk, őszintén mondom, fogalmam sincs, mit hoz ez a vébé.”

Rp. gyorskori: Liu Shaoangot kezdi nyomasztani az éremnélküliség

Az olimpiai bajnoknak a motivációjával semmi gond nincs, tűzbe hozza, hogy talán újra dobogón állhat.

Saját „trónkövetelőiket” nevelik ki a magyar jégkirálynők

Sebestyén Júlia és Hoffmann Nóra versenyzőként bizonyított, most edzőként dolgoznak az újabb sikerekért.

Burján Csaba: Nem szoktuk egymást bántani egy-egy esés miatt

„Van olyan, hogy megmozdul a jég a pengéd alatt, a nagyobb gond, hogy én sokkal többet esem, mint az átlag.”

Visszaadta Krueger John-Henry önbizalmát az Eb

„Elképesztően nehéz, már-már őrültnek is mondható hónapok állnak mögöttünk.”

„Cserben hagytuk a szurkolóinkat”

Érem nélkül tér haza a rövid pályás gyorskorcsolyázók Európa-bajnokságáról Liu Shaoang.

Húszévesen nem kellett az NHL-ben, 40-re mindent megnyert – a tökéletes karrier

Az orosz csapatkapitánynak akkora a renoméja, hogy még a vesztes német játékosok is sorba álltak érte egy fotóra.

Elképesztő hokidöntőben nyert az Orosz csapat!

Egy ilyen döntő hosszabbítást érdemelt. A németek közel álltak a csodához.

Először nyertek a németek, Kanadát kiejtve döntősök!

A német férfi jégkorong-válogatott küzdhet meg az aranyért az Orosz csapattal.

Szétlövéssel dőlt el a női hokidöntő

Megszakadt a kanadai sorozat: az amerikaiak 1998 óta először lettek olimpiai bajnokok női jégkorongban.

Sílövő-vk: győzelemmel búcsúzott Martin Fourcade

A nőknél is francia siker született, összetettben Johannes Bö és Dorothea Wierer megvédte címét.

Sílövészet: visszavonult a németek olimpiai és világbajnok sportolója

A versenyző a 2018-as téli olimpián ért karrierje csúcsára, amikor a sprintversenyt megnyerte.

Északisí-vb: Therese Johaug nyerte a női síatlont

Az alpesi sí vk-n lesiklásban kettős svájci siker született, Lara Gut-Behrami továbbra is megállíthatatlan.

Sílövő-vb: Norvégia nyerte meg a vegyes váltót

A papírformának megfelelő eredmény született szlovéniai világbajnokság szerdai nyitónapján.

Négysáncverseny: Kubacki mindent vitt Bischofshofenben

A lengyel síugró két harmadik és egy második hely után nyerte meg a versenyt és az összesítést is.

Edzés közben rabolták el az amerikai biatlonsport nagy reménységét

A hegylakók támadásának egy haláleset és egy derékba tört pályafutás lett az eredménye.

Taufatofua is látta, amint a láng elalszik – galéria

A dél- és észak-koreai sportolók, „megmutatták, hogy az olimpiának a sporton túlmutató ereje van”.

Van, ahol egy másodperc részvétel is elég az aranyéremhez

A labdarúgó vb-n ennyi sem kell, elegendő, ha a játékos a győztes keret tagja.

Elaludt, lekéste az utóbb lezuhanó repülőt, majd olimpiai bajnok lett

Két olyan labdarúgó történetét mutatjuk be, akik téli sportokban is jeleskedtek.

Hány gitárt érhet egy pjongcsangi arany?

Egy öregember nyert aranyat: Ingemar Stenmark nyomába lépett a svéd André Myhrer.