18 évesen debütált a Valencia ellen a Primera Divisiónban, még 1998 októberében<br /> (Fotó: whoateallthepies.tv)
Megosztás
Vágólapra másolva!
Címkék
Ilyen volt, ilyen lett. Számos sportoló jelentős változásokon esett át az elmúlt évtizedben. A Barcelona játékosaként a Primera Divisiónban 1998-ban 18 évesen bemutatkozó Xavi nem tartozik azok közé, akik egyszer csak rikító hajszínnel, vagy extrém frizurával keltett feltűnést, ő inkább a pályán nyújtott teljesítményével vált a világ egyik legjobbjává. Mindenesetre azért érdemes lehet megnézni „tejfölösszájú kölyökként”, majd érett labdarúgóként is.
Xavi elhúz az amerikai Christopher Albright mellett az 1999-es nigériai U20-as világbajnokságon (Fotó: whoateallthepies.tv)Még szintén az 1999. áprilisi U20-as vb-n Takahara Naohirával küzd (Fotó: whoateallthepies.tv)Egy évvel később, a Luís Figóval viaskodik a Camp Nouban egy edzésen – itt még csapattársként (Fotó: whoateallthepies.tv) Aztán még áprilisban a Chelsea-vel is megküzdött (Fotó: whoateallthepies.tv)Xavi a 2000. augusztusi Amsterdam Tournamenten – a Lazio elleni összcsapáson
(Fotó: whoateallthepies.tv) A Leeds elleni Bajnokok Ligája mérkőzés előtt (Fotó: whoateallthepies.tv)Xavi a sydneyi olimpián is részt vett, itt éppen az olaszokat ejtik ki a negyeddöntőben
– a fináléban Kamerun ellen buktak el (tizenegyesekkel) (Fotó: whoateallthepies.tv)Xavi 2001 áprilisában a liverpooli Vladimír Smicer mellett húz el (Fotó: whoateallthepies.tv)2002 májusában pedig immár ellenfélként csapott össze Figóval (Fotó: whoateallthepies.tv)Xavi kezdte meg a 2010. novemberi 5–0-s kiütésnél a Barcelona góltermelését (Fotó: Action Images)