A Real Madrid Benzemát elveszítette, de a Real Sociedadot megverte!

P. K.P. K.
2021.12.04. 20:55
Benzemát sérülés miatt már a 17. percben le kellett cserélni (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid Karim Benzema korai sérülése ellenére, a francia helyére becserélt Luka Jovics góljának és gólpasszának is köszönhetően győzött 2–0-ra a Real Sociedad ellen a spanyol La Liga 16 fordulójában.

Real Sociedad:
ÁlexRemiro – Gorosabel (Zaldúa, 69.), Zubeldía, Le Normand, Diego Rico (Aihen Munoz, 86.) – Januzaj (Portu, 69.), Guevara (Turrientes, 61.), Zubimendi, Oyarzabal – Sörloth (Barrenetxea, 61.), Isak. Vezetőedző: Imanol Alguacil
Real Madrid:Courtois – Carvajal, Éder Militao, Alaba, F. Mendy – Modric, Casemiro (Camavinga, 65.), Kroos (Valverde, 81.) – Rodrygo (Asensio, 81.), Benzema (Jovics, 17.), Vinícius Júnior.Vezetőedző:Carlo Ancelotti
Gólszerző: Vinícius Júnior (48.), Jovics (57.)

A Sheriff elleni szeptemberi, hazai BL-vereség vagy éppen az Espanyol elleni bajnoki kudarc, avagy az Osasuna elleni hazai döntetlen tudatában nem mondhatjuk, hogy parádés őszt produkálna a nyártól ismét Carlo Ancelotti által irányított Real Madrid, de a győzelmeket nem kell megmagyarázni. Márpedig a fővárosiak úgy várhatták a Real Sociedad elleni mérkőzést, hogy a megelőző hét tétmeccsüket (közte öt bajnokit) megnyerték.

A szombati meccs viszont nem indult jól a madridiaknak, ugyanis sérülés miatt már a 17. percben le kellett cserélni a La Liga góllövőlistáját 12 találattal vezető Karim Benzemát, aki az első hírek szerint combizomsérülést szenvedett és jövő héten az Inter elleni BL-meccset és az Atlético Madrid elleni rangadót is ki kell hagynia. A helyére beállt szerb Luka Jovics az első félidőben még nem sok vizet zavart, és bár mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb helyzetecskék, sokat elárul a Real Madrid játékáról, hogy a vendégek egyik legjobbja a védő Militao volt, aki több nagy mentést is bemutatott, ráadásul a hazaiak birtokolták többet a labdát.

A második félidő elején aztán Jovics három védővel a nyakán is nagyszerűen kényszerítőzött a góllövőlistán második brazil Viníciusszal, aki megszerezte a 10. gólját az idényben. Majd Jovics fejelte be közelről a Real Madrid második, önmaga idénybeli első bajnoki gólját, 2020 februárja után talált be ismét a La Ligában, és összességében ez még csak a 3. gólja volt tétmeccsen a Realban.

A vendégek ezzel el is döntötték a három pont sorsát (maradt is a 02), a Real Sociedad pedig először kapott ki hazai pályán ebben az idényben. A madridiak nem nyújtottak parádés teljesítményt, de annak ellenére is könnyedén győztek, tétmeccsen sorozatban nyolcadszor, hogy a spanyol bajnokság legeredményesebb csatárát, Karim Benzemát már 16 perc után elveszítették. Márpedig, ahogy fent is írtuk, a győzelmet nem kell megmagyarázni: önbizalommal telve várhatja Ancelotti csapata az Inter és az Atlético elleni jövő heti meccseket, ráadásul a városi rivális a Mallorca elleni váratlan hazai vereség után lesz kénytelen pályára lépni a Real vendégeként, amely így már tíz ponttal előzi meg a tabellán a jelenleg csak 4. helyen álló címvédőt.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

87. perc. MI MARADT KI? Vinícius került szembe hirtelen a kapussal Militao indításából, de a 12 méteres lövése elakadt Remiróban.

86. perc. Rico helyett Munoz állt be.

81. perc. Rodrygo helyére Asensio, Kroos helyett Valverde állt be.

79. perc. MINTASZERŰ BECSÚSZÁS! Camavinga mutatott be egy bravúros, becsúszó szerelést Isakkal szemben.

69. perc. Gorosabel helyett Zaldua állt be, míg a lecserélését ingerülten fogadó Januzajt Portu váltotta.

65. perc. A bajnokságban eddig négy sárga lapot gyűjtő Casemiro helyére jön Camavinga, a brazil így biztosan megússza az eltiltást érő 5. sárga lapot ezen a meccsen, így biztosan játszhat jövő héten az Attlético ellen.

61. perc. Hazai cserék. Sörloth helyére Barrenetxea állt be, Guevara helyére Turrientes állt be.

60. perc. Januzaj dobja fel magát egy sárga lapért.

57. perc. MÁR KETTŐVEL MEGY A REAL! Casemiro lefejelt labdáját Jovics előrevetődve, három méterről fejelte a kapuba. ez volt az első bajnoki találata ebben az idényben.

48. perc. VEZET A REAL MADRID! A Kroostól kapott, felpasszolt labdát Vinícius passzolta be balról a tizenhatoson belülre Jovicshoz, aki három védővel a nyakán szépen lekészítette a labdát a befutó brazilnak, Vinícius pedig 11 méterről lőtt laposan a jobb alsó sarokba. 0-1

Egy kis statisztika az első félidőből (forrás: marca.com): A Sociedad 53 százalékban birtokolta a labdát, de a hét lövéséből egyik sem találta el a kaput, viszont a vendégeknél ötből négy.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ. Csere nincs.

45+1. perc. Sörloth 15 méteres lövése szögletre vágódott egy védőről, de nincs már szööglet, mert a játékvezető lefújta az első félidőt. Gól még nincs, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

44. perc. NAGY HAZAI HELYZET! Isak négy méterről nem tudta kapura fejelni a labdát, amit Corutois elütött, Oyarzabal pedig az oldalhálóba lőtt.

A Marca élő tudósításában azt írja, Benzema izomsérülést szenvedett és az Inter elleni BL-meccset, valamint az Atlético Madrid elleni rangadót is ki kell hagynia.

39. perc. MILITAO! Egymás után kétszer is nagyot mentett a brazil! Először Januzaj kevergetett a jobb oldalon Carvajal mellett, majd a beadása után Söloth elöl fejelte el a labdát a madridiak védője, majd nem sokkal később Isak kísérletét blokkolta.

31. perc. Oyarzabal kiosztott egy kötényt a bal ooldalon Carvajalnak, majd Rico ívelt be Isak irányába, de nem lett belőle helyzet.

26. perc. Zubeldia buktatta sárga lapot érően Viníciust a bal szélen, a szabadrúgásból Kroos a sorfalat találta el, egész pontosaan Zubimendit.

25. perc MODRIC! Egy lefejelt labdából lőtt 15 mméterről lőtt a horvát (aki Benzema lecserélése után átvete a kapitányi karszalagot), Remiro védett.

23. perc. Rodrygo lőtt jobbról, tíz méterről, Remiro szögletre ütötte a labdát, de az első madridi sarokrúgásból nem alakult ki újabb helyzet.

21. perc. Januzaj lőtt 23 méterről a kapu mellé.

20. perc. A második madridi lövés is Viníciusé: ezúttal 14 méterről lőtt balról, ütemtelenül lőtt laposan kapura, de Remiro ezt is könnyedén védte.

17. perc. BENZEMA MEGSÉRÜLT!
Jovics állt be a helyére.

11. perc. HAZAI TÁMADÁS. Rico
bal oldali beadására érkezik középen Isak, aki nem tudta igazán jól megfejelni a labdát, Militao pedig kiemelte a labdát.

3. perc.A REAL MADRIDÉ AZ ELSŐ LÖVÉS. Vinícius kényszerítőzött Benzemával, 17-ről lőtt, de a gyenge lapos kísérletet könnyedén fogta meg a kapus.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A sötétkékben játszó Real Madrid kezdte a meccset, kék-fehér csíkosban a hazaiak.

ELŐZMÉNYEK

♦ A hazaiaktól négyen hiányoznak sérülés miatt – Carlos Fernández, Mikel Merino, Nacho Monreal és David Silva –, míg Artiz Elustondo eltiltott. A Real Madridból Gareth Bale és Dani Ceballos sérült.

♦ A Real Madrid a legutóbbi öt bajnoki meccsét kivétel nélkül megnyerte, az összes tétmeccsét nézve pedig egymás után hét mérkőzésen győzött. A Real Sociedad jól kezdte a bajnokságot, de a legutóbbi két fordulóban csak egy pontot szerzett (a Valenciával ikszelt, az Espanyoltól kikapott).

♦ A két csapat az előző idényben mindkét egymás elleni bajnokiján döntetlenre végzett (San Sbastiánban 0–0-ra, Madridban 1–1-re).

A 16. FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI

Sevilla–Villarreal 1–0 (Ocampos 16.)
FC Barcelona–Real Betis 0–1 (Juanmi 79.)
Atlético Madrid–Mallorca 1–2 (Matheus Cunha 68., ill. Russo 80., Kubo 91.)

VASÁRNAP
14.00:
Rayo Vallecano–Espanyol (Tv: Spíler2)
16.15:
Elche–Cádiz (Tv: Spíler2)
18.30: Levante–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.00: Celta Vigo–Valencia (Tv: Spíler2)

HÉTFŐ
21.00:
Getafe–Athletic Bilbao

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Granada–Deportivo Alavés 2–1 (Antonio Puertas 14., S. Arias 86., ill. Abram 81. – öngól)