La Liga: őrült mérkőzésen nyert a Sevilla Vigóban

2021.04.12. 22:41
Rakitic (jobbra) egyenlített utoljára a mérkőzésen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonal 30. fordulójának záró mérkőzésén a Sevilla hátrányból fordítva, hét gólt hozó mérkőzésen 4–3-ra győzött a Celta Vigo otthonában.

Alig hét perc telt el a mérkőzésből, amikor a Sevilla Jules Koundé találatával előnybe került, de alig negyedóráig örülhetett a vezetésnek, mert Iago Aspas három perc alatt duplázva megfordította az állást.

A vendégek ugyan Fernando 35. percben esett góljával még az első félidőben egyenlíteni tudtak, de Brais Méndez góljának köszönhetően mégis a hazaiak mehettek egygólos előnnyel pihenni a szünetre (3–2).

A második játékrész aztán már csak két gólt hozott: előbb Ivan Rakitic egyenlített a bal oldalon futó szép akció végén, majd a 76. percben a nem sokkal korábban csereként beálló Papu Gómez döntötte el a mérkőzést Joseph Aidoo hibáját kihasználva, 3–4.