Ismét győzni tudott a Real Madrid

2005.10.29. 22:23
Szezonbeli első bajnoki mérkőzését egy perccel a pályára lépése után góllal tette emlékezetessé a Real Madrid csapatában Alvaro Mejía Perez, és másodszor volt eredményes a királyi gárda színeiben a brazil Robinho, amikor a fővárosi együttes 2-0-ra legyőzte a Real Betist Sevillában. Vanderlei Luxemburgo együttese ezzel a sikerrel két elveszített bajnoki mecsc után tudott ismét nyerni.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 10. játéknap:

REAL BETIS – REAL MADRID 0-2 (0-1)
Sevilla, Estadio Ruiz de Lopera, 47 ezer néző. Vezette: Pérez Burrull.
BETIS: Doblas – Varela, Lembo, Castellini, Nano – Cańas (Israel, 45.), Rivera, Arzu (Dani, 58.), Xisco (Capi, 58.) – Edu, Oliveira.
REAL MADRID: Casillas – Michel Salgado (De la Red, 83.), Woodgate, Helguera, Roberto Carlos – Diogo (Mejía, 78.), Sergio Ramos, Pablo García, Guti – Raúl, Robinho (Jurado, 89.).
Gólszerzők: Robinho (30.), Mejía (79.)

A másik szombati mérkőzésen:
Athletic Bilbao – Celta Vigo 1-1 (1-0)
G.: Gurpegi 24., illetve Angel 57.

Megszerezte hatodik győzelmét ebben a szezonban a tartalékos összeállításban pályára lépő Real Madrid a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a tizedik játéknapon az Estadio Ruiz de Lopera 47 ezer nézője előtt jó játékkal 2-0-ra legyőzte a Real Betist.

A királyi gárda vezető találatát a nyáron igazolt 21 éves brazil Robinho szerezte, így másodszor volt eredményes bajnoki meccsen a madridiak színeiben.

A Santostól igazolt csatár a 30. percben vett át egy keresztbe passzolt labdát a 16-os előterében, majd 18-19 méterről gyönyörűen csavart a kapu bal oldalába (0-1).

Robinho (sötét mezben) nagyon fontos gólt szerzett a Real Madridnak
Reuters

A Real második találatát a 23 esztendős Alvaro Mejía szerezte a 79. percben. A fiatal hátvéd – aki az előző percben lépett csak pályára Diogo helyett – mélységből indulva robbant be a 16-oson belülre, Guti passza mérnöki pontossággal érkezett, és Mejía 9 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát (0-2).

A blancóknak nagyon jól jött ez a győzelem, mert az utóbbi két bajnoki meccsüket elveszítették, ezek közül a Deportivo La Coruna elleni hétközi rangadón lélektelen játékkal kaptak ki a Riazor-stadionban.

A megszerzett három ponttal Vanderlei Luxemburgo vezetőedző együttese ideiglenesen átvette az első helyet a táblázaton.

A másik szombati mérkőzésen a sereghajtó Athletic Bilbao otthonában vendégszerepelt a Celta Vigo. A vezetést Gurpegi szerezte meg a hazaiaknak a 24. percben, de az előnyt nem sikerült megőrizniük a baszkoknak, miután Angel az 57. percben egyenlített. A végeredmény 1-1 maradt, és mivel a Vigo nem tudott győzni, a Real Madrid vasárnap estig mindenképpen az élen marad.