Deportivo-Real Madrid 3-1 (2-0)
La Coruna, Riazor
Játékvezető: Fernández Borbalán
Gólszerzők: De Guzmán (35.), Juanma (45, 84.), ill. Raúl (86.)
Sárga lap: Capdevila (33.), Duscher (52.), César (75.) - mindhárman Deportivo de La Coruna - Diogo (31.), Roberto Carlos (61.), Helguera (70.) – mindhárman Real Madrid
Deportivo de La Coruna: Molina - Manuel Pablo, Coloccini (César, 73.), Juanma, Capdevila - De Guzmán, Duscher, Scaloni, Munitis - Valerón (Sergio, 87.), Tristán (Rubén, 77.) 
Real Madrid: Casillas - Diogo, Woodgate, Sergio Ramos, Roberto Carlos - Beckham (Balboa, 53.), Helguera, Pablo García (Soldado, 66.), Guti – Raúl, Robinho
Kétgólos vereséget szenvedett a Real Madrid La Corunában, a közelmúltban igencsak szép napokat megélt, a jelenkorban azonban csak a középmezőny stabil tagjai közé sorolható Deportivo vendégeként. A királyi gárda ezzel pillanatnyilag ötödik, de a ma esti mérkőzések után még ennél is hátrébb csúszhat.

Reuters
Roberto Carlos a földön, de ő legalább lőtt

Reuters
Roberto Carlos a földön, de ő legalább lőtt
LA LIGA, 11. FORDULÓ:
Az első félidő lefújása előtt tíz perc kellett ahhoz, hogy eldöntsék a mérkőzést: két gólt szerzett a Depor, a vendégektől pedig óriási formaváltozásra lett volna szükség, hogy valamit ki is hozzanak még a találkozóból.
Aztán elkezdődött a második felvonás és lényegében semmi változás nem történt: már eltelt a mérkőzésből hatvan perc, amikor Roberto Carlos révén a vendégek az első veszélyesnek minősíthető labdát küldték Molina kapujára.
Az NSO ajánlja:
Fokozódott ugyan a vendégek nyomása, de elképzelés nélküli, ötlettelen játékukkal nem tudták nyílttá tenni a mérkőzést, Juanma pedig aznapi második góljával a rendes játékidő telelte előtt hat perccel eldöntötte a három pont sorsát. Raúl gólja már tényleg csak szépségtapasz volt.
A Real, elsősorban gólokért felelős sztárjai, Beckham, Guti, Robinho és Raúl adósak maradtak a jó játékkal – utóbbi is kizárólag góljáért dicsérhető -, sőt mintha kifejezetten erőtlenül, elképzelés nélkül tudták volna a mérkőzést, aminek nem is lehetett más a vége, mint vereség.
Az uruguayi légiós, Pablo García szerint a futballban lehet veszíteni ugyan, de ahogyan azt ők tették a Depor ellen, úgy nem lehet. É sőt ez nagyon idegesíti.
Szavazás
Azért annyira mégsem törte le a vereség a brazil trénert, aki stabil játékosai hiányával – Michael Salgado, Julio Baptista, Zidane, Ronaldo – is magyarázta csapata szétesett játékát. Messze még a bajnokság vége, sok mérkőzést játszanak a májusi lefújásig – valóban, a Real Madrid még huszonkilencet -, de azt már most világosan látják, hogy a címvédő katalán sztárcsapat, az FC Barcelona ellen nem veszíthetnek hat pontot a bajnokságban. A Rijkaard-csapat mostani győzelmével egy ponttal előzte meg a királyiak a tabellán.
Fény lehet a tegnap óta ismét kissé besötétedett madridi alagút végén, hogy a sérült brazil világbajnok, Ronaldo Rio de Janeiróból Madridba utazott, hogy folytassa a rehabilitációs kezeléseket és megerősítette – ha csak feltételes módban fogalmazva is –, hogy a novemberi 19-i Real Madrid-Barcelona csúcsrangadón minden bizonnyal bevethető lesz.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







