Serie A: totális káosz – a Fiorentina kiütötte a Genoát

Cs. B.Cs. B.
2022.01.17. 22:47
Cristiano Biraghi két csodálatos szabadrúgásgólt szerzett (Fotó: AFP)
Szemmel láthatóan nem a két napja kirúgott Andrij Sevcsenko tehetett a Genoa gyenge szerepléséről, a Fiorentina 6–0-ra kiütötte a kieső helyen álló genovaiakat az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának záró mérkőzésén.

Múlt hét szombaton beszámoltunk róla, hogy a Genoa menesztette a labdarúgóként 2004-ben Aranylabdát kiérdemlő Sevcsenkót és stábját.

Az ideiglenes irányítást a korábbi francia hátvéd, Abdoulay Konko vette át. Két nap alatt ő sem volt képes csodát tenni, a genovaiakat kiütötte a Fiorentina, amelynek még egy kihagyott büntető is belefért.

Dusan Vlahovics kezdhette volna meg a gólgyártást, de Salvatore Sirigu túljárt az eszén. Vlahovics először hibázott tizenegyest a Serie A-ban, az ezt megelőző 12 alkalommal sikerrel járt.

Nem kellett sokáig szomorkodniuk a hazai drukkereknek, a Real Madridtól kölcsönkapott Álvaro Odriozola négy perccel később, a 15. percben megszerezte a vezetést.

Totális csődöt mondott a Genoa a mai napon, az első játékrészben még kétszer kapitulált, majd a fordulás után szintén háromszor kellett maga mögé nyúlnia Sirigunak. Emeljük ki, a „violák” csapatkapitánya, Cristiano Biraghi két csodálatos szabadrúgásgólt szerzett.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ

Fiorentina–Genoa 6–0 (Odriozola 15., Bonaventura 34., Biraghi 42., 69., Vlahovics 51., L. Torreira 77.)
Milan–Spezia 1–2 (Rafael Leao 45+1., ill. Agudelo 64., Gyasi 90+5.)
Bologna–Napoli 0–2 (Lozano 20., 47.)