Ibrahimovic elintézte: a Milan 10 év után nyert újra Nápolyban

2020.11.22. 20:36
Ibrahimovic elintézte: a Milan 10 év után nyert újra Nápolyban (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának záró mérkőzésén a Milan a duplázó Zlatan Ibrahimovic vezérletével 3–1-re nyert a Napoli vendégeként, így visszavette a vezetést a tabellán a Sassuolótól.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
NAPOLI–MILAN 1–3 (0–1)
Nápoly,
San Paolo Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Valeri
Napoli: Meret – Di Lorenzo, Manolasz, K. Koulibaly, Mário Rui – Fabián Ruiz (Elmasz, 90.), Bakayoko – Politano (Petagna, 68.), H. Lozano (Zielinski, 56.), L. Insigne – Mertens. Vezetőedző: Gennaro Gattuso
Milan: G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández – Kessié, Bennacer – Saelemaekers (Castillejo, 73.), Calhanoglu (Krunic, 87.), Rebic (Hauge, 73.) – Ibrahimovic (Colombo, 79.). Mb. vezetőedző: Daniele Bonera
Gólszerző: Mertens (63.), ill. Ibrahimovic (20., 54.), Hauge (90+5.)
Kiállítva: Bakayoko (65.)

A Milan abban a tudatban léphetett pályára a San Paolo Stadionban, hogy ha 2014 és 11 nyeretlenül lejátszott bajnoki után ismét legyőzi a Napolit, akkor visszaveszi a tabella első helyét a Sassuolótól. Ráadásul a milánói csapat számára jó előjel volt, hogy a kezdőben ezúttal is ott volt a bomba formában lévő Zlatan Ibrahimovic, akinek a góljával a Milan legutóbb, még 2010-ben legyőzte idegenben a Napolit a Serie A-ban.

A Milan jobban is kezdett, ám Ante Rebic és Hakan Calhanoglu próbálkozása után Alex Meret hárított, míg Simon Kjaer bal oldali szögletet követően közelről nem találta el a kaput. Aztán a 20. percben érkezett a „kabala”: Theo Hernández bal oldali beadása után Zlatan Ibrahimovic 14 méterről remekül csúsztatta a labdát a kapu bal alsó sarkába. 0–1

Alig több mint öt perc telt el, Dries Mertens máris egyenlíthetett volna, 16 méterről eleresztett lövése után azonban Gianluigi Donnarumma nagyot védett. Sőt, a szöglet utáni keveredésben a vendégeknek a gólvonalról kellett tisztázniuk, majd Giovanni Di Lorenzo elé került a labda, ő azonban a keresztlécet találta el.

Ezt a kapu előtti tűzijátékot megúszta a Milan, majd a fordulás után megduplázta előnyét: egy kontra végén Rebic balról emelte középre a labdát, amelyet a berobbanó Ibrahimovic nagyon közelről, jobb térddel közvetlenül a léc alá bombázott. 0–2

Nagyon azért nem nyugodhatott meg a milánói együttes, hiszen tíz perc sem telt el, és szépített a Napoli: Mário Rui bal oldali lapos beadása után Dries Mertens áthámozta magát Alessio Romagnolin, majd jobbal a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1–2

A szépítés után két perccel – amikor a nápolyi drukkerek már újra reménykedni kezdtek a pontszerzésben – Tiemoué Bakayoko a második sárga lapját is megkapta Paolo Valeritől, így emberhátrányba került a Napoli.

Az utolsó 25 percben becsülettel próbálkozott Gennaro Gattuso csapata, de nagy helyzetig csak elvétve jutott el, Donnarumma pedig akkor is a helyén volt. Aztán a ráadásban a kegyelemdöfést is bevitte a Milan: a csereként pályára lépő Jens Hauge köszönt be, megszerezve az első gólját az olasz bajnokságban. 1–3

A Milan így 3–1-re nyert, és tíz év után szerzett ismét három pontot a Napoli vendégeként. A három ponttal pedig vissza is vette a tabellán a vezetést a Sassuolótól.

KORÁBBAN
Fiorentina–Benevento 0–1
(Improta 52.)
Roma–Parma 3–0 (Mayoral 28., Mhitarjan 32., 40.)
Internazionale–Torino 4–2 (A. Sánchez 64., R. Lukaku 67., 84. – a másodikat 11-esből, L. Martínez 90., ill. Zaza 45+2., Ansaldi 62. – 11-esből)
Sampdoria–Bologna 1–2 (Thorsby 7., ill. Regini 44. – öngól, Orsolini 52.)
Hellas Verona–Sassuolo 0–2 (Boga 42., Berardi 76.)
Udinese–Genoa 1–0
(De Paul 34.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Crotone–Lazio 0–2 (Immobile 21., Correa 58.)
Spezia–Atalanta 0–0
Juventus–Cagliari 2–0 (C. Ronaldo 38., 42.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: Véget ért a mérkőzés, a Milan 10 év után nyert ismét bajnokit Nápolyban. 1–3

90+5. perc: GÓL! ELDŐLT! Bennacer indítása után Jens Hauge egy az egyben megverte Manolaszt, majd ballal átmelte Meretet, a labda pedig a lécről a gólvonal mögé pattant. 1–3

90+3. perc: Ezúttal Petagna előtt adódott lehetőség, de Donnarumma gond nélkül védett.

90+3. perc: Kessiének fáj a feje, ápolni is kell.

90+1. perc: Védés! Meret mutatott be egy nagy védést Colombo közeli lövése után.

90. perc: Öt perc a ráadás.

90. perc: A hazaiak is cseréltek még egyet, Fabián Ruiz helyére Elmasz állt be.

87. perc: Újabb Milan-csere, Calhanoglut Krunic váltotta.

85. perc: Castillejo Mário Ruit rúgta fel, ezért is járt a sárga lap.

82. perc: Mário Rui rúgta össze Bennacer lábát, villant a sárga lap.

79. perc: Ibrahimovic nem tudja folytatni, Colombo állt be a helyére.

78. perc: Ibrahimovic fájlalja a combját, elképzelhető, hogy le is kell cserélni.

76. perc: Kessié kapott utólag egy sárga lapot.

73. perc: Kettős csere a Milannal, Rebic és Saelemaekers le, Hauge és Castillejo be.

72. perc: Védés! Petagna lépett ki nagy helyzetben, de a lövése után Donnarumma védett.

68. perc:Petagna állt be Plitano helyére.

65. perc: Bakayoko buktatta Theo Hernándezt, ezért sárga lapot kapott, s mivel már az elő félidőből is volt neki egy, Valeri kiállította.

63. perc: GÓL! SZÉPÍTETT A NAPOLI! Mário Rui bal oldali lapos beadása után Dries Mertens áthámozta magát Romagnolin, majd hét méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1–2

60. perc: Ibrahimovic lő újra gólt, de ezt most egyértelműen lesről indulva tette, így a találat érvénytelen.

60. perc: Rebic is besárgult.

56. perc: Lozano helyére Zielinski állt be.

54. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Egy kontra végén Rebic balról emelte középre a labdát, amelyet a berobbanó Zlatan Ibrahimovic nagyon közelről, jobb térddel közvetlenül a léc alá bombázott. 0–2

53. perc: Politano húzott jobbról befelé, majd a lövése egy védőről szögletre pattant.

47. perc: Calabria is besárgult, a sípszó után elrúgta a labdát.

Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Véget ért az első félidő.

45+2. perc: Bennacer lövése nem volt pontos, a labda jóval a kapu mellé szállt.

45. perc: Három perc a ráadás.

42. perc: Kessiét kell ápolni, belekaptak az arcába.

41. perc: A védelem mögé beívelt szabadrúgás megtalálta Mertenst, akinek a kiszorított helyzetből leadott lövését Donnarumma védte.

38. perc: Manolasz próbálkozott meg egy ollózással, de rosszul találta el a labdát.

35. perc: Politano próbálkozott 20 méterről, de a labda elsuhant a jobb oldali kapufa mellett.

34. perc: Calabria lövését blokkolta egy hazai védő.

27. perc: HELYZETEK ÉS EGY KAPUFA! A jobb oldali szöglet után nem tudtak felszabadítani a vendégek, Bakayoko lövése elakadt egy védőben, Di Lorenzo közeli próbálkozása után a labda visszapattant a lécről, majd Lozano kísérlete pattant a kapu fölé.

27. perc: Védés! Mertens elmozgott a védőjétől, majd meg is kapta a labdát, amelyet 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt volna, Donnarumma azonban szögletre mentett.

20. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A MILAN! Theo Hernández bal oldali beadása után a védőjét megelőző Zlatan Ibrahimovic 14 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 0–1

16. perc: Bakayoko sárgult be, miután nagyon csúnyán megtaposta Saelemaekers lábát. Ez „narancssárga” belépő volt, nem véletlenül háborognak a vendégek…

11. perc:Helyzet! Ibrahimovic bal oldali szöglete után a hazaiak nem tudnak felszabadítani, így Kjaer elé kerül a labda, amelyet a dán védő a kapu fölé bombáz.

10. perc: Védés! Calhanoglu tüzelt a tizenhatoson kívülről jobbal, de a jobb alsó sarok felé tartó labdát Meret szögletre nyomta.

9. perc: Lehetőség! Rebic előtt adódott gólszerzési lehetőség, Meret azonban a helyén volt.

5. perc: Kjaert kell ápolni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A Milan legutóbb 2014-ben győzte le a Napolit a Serie A-ban – azóta 11 mérkőzést játszottak, a mérleg hat Napoli-siker és öt döntetlen.

A két csapat legutóbbi öt bajnokijából négy döntetlennel zárult.

Ha a milánói együttes nyer Nápolyban, akkor visszaveszi az első helyet a Sassuolótól.

A Napolinak öt győzelem mellett két veresége van – igaz, a Juventus elleni mérkőzésre nem állt ki, így azt a meccset játék nélkül veszítette el 3–0-ra.

A Milan még veretlen a bajnokságban, öt győzelem mellett kétszer játszott döntetlent.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Napoli–Milan mérkőzés a Serie A 8. fordulójában. Tartsanak velünk!