Maratoni kajak-kenu vb: női és férfi egyesben is magyar siker

Női kajak egyesben Kiszli Vanda Czéllai-Vörös Zsófia, a férfi kenu egyesek között pedig Adolf Balázs Kövér Márton előtt diadalmaskodott Pitestiben, a maratoni kajak-kenu világbajnokságon.

maratoni kajak-kenu kajak-kenu Kövér Márton Kövér Kiszli Vanda Czéllai-Vörös Zsófia

Kajak-kenu vb: három magyar arany-, és egy ezüstérem az 5000-es döntőkön

Adolf Balázs aranyérmet, Kisbán Zsófia ezüstérmet szerzett C–1 5000 méteren, míg Kőhalmi Emese és Noé Bálint világbajnok lett K–1 5000 méteren a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság vasárnapi záró napján.

kajak-kenu világbajnokság kajak-kenu vb kajak-kenu Kisbán Zsófia Adolf Balázs

Kajak-kenu vb: Adolf Balázs bronzérmes 1000 méteren

2021-09-18 11:32:41

Adolf Balázs bronzérmet szerzett a kenu egyesek 1000 méteres versenyében a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság szombati napján.

kajak-kenu vb kajak-kenu Adolf Balázs

Kajak-kenu: Kopasz a fő számával csak a keringését indította be

2021-08-20 21:00:36

Az 1000 méteres futamokkal kezdődött el a kajak-kenusok háromnapos országos bajnoksága, a kenus Balla Virág háromból három döntőt nyert meg, és sok tehetséges fiatal nyakába is került medália.

kajak-kenu ob kajak-kenu Kopasz Bálint Balla Virág Adolf Balázs

Tokió 2020: a hetedik lett a B-döntőben a kenus Adolf Balázs

2021-08-07 03:56:35

A férfi kenu egyes 1000 méteres táv B-döntőjében volt érdekelt Adolf Balázs, aki a hetedik helyen fejezte be a futamot, és összesítésben a 15. lett.

superfeed olimpia 2020 olimpia Tokió 2020 Adolf Balázs

Tokió 2020: Adolf Balázs B-döntős C–1 1000 méteren

2021-08-07 02:35:08

Adolf Balázs az ötödik helyen végzett futamában a férfi kenu egyes 1000 méter elődöntőjében a tokiói olimpián, így nem jutott az A-döntőbe.

Tokió 2020: Adolf a címvédőt legyőzve elődöntős kenu egyesben 1000 méteren

2021-08-06 03:09:54

A tokiói nyári olimpia kajak-kenu versenyeinek utolsó előtti versenynapján a magyarok közül a férfi kenu egyes 1000 méteren szereplő Adolf Balázs szállította a legnagyobb durranást: a kétszeres ötkarikás bajnok és címvédő Sebastian Brendelt maga mögött tartva egyből bekerült az elődöntőbe. Férfi kajak négyesünk viszont 250 méter után elengedte a közvetlen továbbjutást, de a reményfutamból aztán megoldotta, a C–1-ben induló másik magyar, Fejes Dániel viszont a reményfutama után – pénteki egységeink közül egyedüliként – kiesett.

olimpia 2020 kajak-kenu Tokió 2020 Adolf Balázs

Tokió 2020: Adolf elődöntős kenu egyes 1000 méteren, Fejes negyeddöntős

2021-08-06 03:10:52

Adolf Balázs előfutamában a második helyen végezve egyből az elődöntőbe jutott kenu egyes 1000 méteren a tokiói olimpián.

superfeed olimpia 2020 olimpia Tokió 2020 Fejes Dániel Adolf Balázs

Tokió 2020: B-döntős az Adolf, Fejes C–2-es páros 1000 méteren

2021-08-02 05:39:22

Mint arról beszámoltunk, a tokiói olimpián a férfi kenu kettesek 1000 méteres számában reményfutamra kényszerült az Adolf Balázs, Fejes Dániel páros, ám onnan sem tudott az elődöntőbe kerülni.

superfeed olimpia 2020 kajak-kenu Tokió 2020 Fejes Dániel Adolf Balázs

Tokió 2020: kényelem, különterem vár a reptéren

2021-07-21 15:18:12

Néhány nappal a Tokióba utazás előtt jó hangulatban, reményekkel telve fogadták az újságírókat az olimpiára készülő kajak-kenu válogatott tagjai a szolnoki edzőtáborban.

kenu kajak Tokió 2020 Takács Kincső Nádas Bence Kárász Anna

Tokió 2020: az Adolf, Fejes kenupáros is készülhet az olimpiára

2021-05-17 19:26:08

Az Adolf Balázs, Fejes Dániel férfi kenupáros bekerült a tokiói olimpiára utazó magyar kajak-kenu válogatottba.

kajak-kenu Tokió 2020 Fejes Dániel Adolf Balázs

Kajak-kenu: férfi egységeink három kvótát szereztek Tokióba Szegeden

2021-05-13 19:07:32

A magyar versenyzők egy férfi kajakos és két férfi kenus kvótát szereztek csütörtökön a tokiói játékokra a Szegeden rendezett európai olimpiai pótkvalifikációs viadalon, így Magyarországnak az elérhető 18-ból 17 indulási joga van jelenleg.

kajak-kenu Varga Ádám Fejes Dániel Béke Kornél Adolf Balázs

Kajak-kenu: Balla Virág és Takács Kincső újabb lépést tehet Tokió felé

2021-05-02 08:23:28

Nagyüzemmel kezdődik az idény szerdán a kenuszakágban, a kétnapos szegedi viadalon a különböző számokban más-más tétért versenyeznek a sportolók; a vb-ezüstérmes női páros már a tokiói részvételért válogatózik, míg C–1 1000 méteren a pótkvalifikációs viadalon indulás a tét.

kenu kajak-kenu Takács Kincső Németh Szabolcs Nagy Bianka Kiss Balázs

Kajak-kenu vk: négy újabb magyar érem Szegeden

2020-09-27 12:17:41

Az Adolf Balázs, Fejes Dániel kenu páros és a Lucz Anna, Kiss Blanka kajak kettős is a dobogó második fokára állhatott fel Szegeden, a világkupa-állomás vasárnap délelőtti döntői után. Kora délután újabb két érmet nyert a magyar kajak-kenu válogatott a Maty-éren zajló világkupaversenyen. A vegyes párosok 200 méteres viadalában a Lucz Anna, Csizmadia Kolos kettős győzött a kajakosoknál, míg a kenusok mezőnyében a Molnár Csenge, Hajdu Jonatán duó másodikként ért célba.

kajak-kenu Lucz Anna Kiss Blanka Fejes Dániel Adolf Balázs

Kajak-kenu: Adolf és Fejes Szolnokon bejelentkezett Tokióért

2020-08-24 19:44:53

Élt a kajak-kenu országos bajnokság adta lehetőséggel az idén berobbanó kenupáros, Adolf Balázs és Fejes Dániel jövőre már Tokióért harcolhat. Kammerer Zoltánék téthelyzetben is bizonyítottak Szolnokon.

kajak-kenu Varga Ádám Medveczky Erika Kammerer Zoltán Fejes Dániel Csipes Tamara

Kajak-kenu: tovább küzd a pótkvalifikációért az Adolf, Fejes duó

2020-08-18 15:15:36

Első sikere óta a májusi olimpiai pótkvalifikációs viadalon megszerezhető tokiói kvótára koncentrál az Adolf Balázs, Fejes Dániel kenus duó, amely mind a hat tesztversenyen megnyerte az 1000 méteres küzdelmeket.

kenu kajak-kenu Fejes Dániel Adolf Balázs

Kajak-kenu: az Adolf, Fejes duónak nincs ellenfele

2020-07-21 17:20:19

A honvédos kajakosok egymás sikerének is örültek a kajak-kenu tesztsorozat szolnoki záró fordulójában – az Adolf Balázs, Fejes Dániel kenus duónak nincs ellenfele.

kajak-kenu Kammerer Zoltán Fejes Dániel Dombvári Bence Adolf Balázs

Kajak-kenu: Az utánpótlásban hosszan versenyezni zsákutca – Adolf

2020-06-21 08:54:07

A felnőttek között már vb-ezüstérmes Adolf Balázs a folytatást is a nagyok között képzeli el, megcélozta az olimpiai kvalifikációt.

kajak-kenu Adolf Balázs

Kajak-kenu: Kopasz Bálint és Kozák Danuta az év kajakosai

2019-12-10 14:59:32

Ünnepélyes évzáró keretében elevenítette fel a sportág 2019. évi kiemelkedő sikereit a Magyar Kajak-kenu Szövetség – a sportág versenyzői remekeltek a felnőtt és korosztályos gyorsasági viadalokon, a parakenu versenyeken és a maratoni szakágban is.

kajak-kenu Kozák Danuta Kopasz Bálint Devecseriné Takács Kincső Balla Virág Adolf Balázs

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra egyéniben harmadszor világbajnok

2019-08-25 14:38:22

A szegedi kajak-kenu világbajnokság utolsó napját az 5000 méteres döntők zárják. A női C–1-es fináléban Lakatos Zsanett a negyedik helyen zárt. Ugyanebben a számban a férfiaknál Adolf Balázs nagy csatában ezüstöt szerzett. A kajakosoknál Bodonyi Dóra sorozatban harmadszor lett aranyérmes, Noé Bálintnak nem volt esélye az éremre.

kajak-kenu vb 2019 kajak-kenu vb kajak-kenu Noé Bálint Lakatos Zsanett Bodonyi Dóra