HFL: a Hurrikánok nyerték meg az alapszakasz rangadóját

2013.10.06. 21:22
A Budapest Hurricanes győzött (Fotó: Bratincsák Péter)
Tökéletes futballidőben, teltház előtt csapott össze az idei HFL két, eddig még veretlen csapata, a Budapest Hurricanes és a Docler Wolves. Az izgalmas összecsapást végül a remekül hajrázó Hurricanes nyerte 46–37-re.

A hazai csapat tökéletes rajttal kezdte a találkozót, az első támadássorozatból rögtön megszerezték a vezetést. Bencsics Márk passzából Elek Ádám szerzett 35 yardos touchdownt (7 – 0), később Szakács Kristóf 24 yardos mezőnygóljával tovább növelte előnyét a Hurricanes (10 –0). A negyed vége előtt Szakács a védelemben is villant, a Wolves irányítójának, Récsey Dávidnak a hosszú passzát szerezte meg.

A fordulást követően ismét a Hurrikánok szereztek pontokat, Elek Ádám 40 yardos elkapott touchdownjával megnyugtató előnybe került Kovács Zsolt legénysége (17 –0). Azonban nem sokáig örülhettek, mert a Wolves azonnal szépített. A kirúgást követően Storcz András egy 92 yardos visszahordott touchdownnal válaszolt, így a vendégek is megszerezték első pontjaikat (17 –7). Bencsics pár perccel később 3 yardos futásával újabb hatpontoshoz segítette csapatát, ám a játék képe a második negyed végére hirtelen megfordult (24 –7). Előbb Mihálovits Tamás szerelte Bencsicset a saját célterültén belül(24 –9), majd Storcz András 43 yardos mezőnygóljával szép lassan megkezdte a felzárkózást a Wolves (24 –12). A félidő vége előtt Ágota Balázs kaparintotta meg Bencsics passzát, ami után Lenner Péter futott 9 yardos touchdownt, de az extra pont kimaradt (24 –18).

A szünet után Lenner megfutotta második hatpontosát is, amellyel kiegyenlített a Wolves, de az extra pont újfent kimaradt (24 –24). A kicsit magához térő Hurricanes támadóegysége hosszú szünet után ismét pontokat tett a táblára, köszönhetően Elek újabb, ezúttal 8 yardos touchdownjának (31 –24). Az előny azonban nem sokáig maradt a hazaiaknál, Lenner 33 yardos futásával kiegyenlítettek a Farkasok, majd Cseperkáló Péter kierőszakolt fumble-je után Storcz 24 yardos mezőnygóljával a mérkőzés során először átvették a vezetést is (31 –34).

A szűkös előnyt Storcz újabb mezőnygóljával tovább növelték, de a Hurricanes nem roppant meg és Tokaji Péter 45 yardos elkapott touchdownjával egyenlített, majd a sikeres extra ponttal ismét magához vette a vezetést (38 –37). A mérkőzés sorsdöntő momentuma pár perccel a vége előtt érkezett: Danku Dávid 59 yardos futásával, majd a sikeres kétpontos kísérlettel a Hurricanes magabiztos előnyhöz jutott (46 –37). A Wolves ettől függetlenül még egy utolsó nagy rohamba kezdett a lefújás előtt, ám Szakács Kristóf második interceptionje végleg eldöntötte a találkozót.

„A második negyedben rengeteg hibát vétettünk, ami nehéz helyzetbe hozott minket. Később eldobtuk a nem működő játékokat, ami kulcsfontosságú volt a mérkőzés végkimenetelében" – nyilatkozta Kovács Zsolt, a Budapest Hurricanes vezetőedzője a lefújást követően.

„Rengeteg hibát követtünk el, amiben edzői döntések is közrejátszottak. Reméljük, hogy a formaidőzítés a döntőre lesz tökéletes, mert ez csak egy alapszakasz mérkőzés volt, a döntő a legfontosabb" fejezte ki véleményét az összecsapásról Kovács István, a Docler Wolves vezetőedzője.

Győzelmével a Hurricanes lett az alapszakasz győztese, míg a Wolvesra még vár az eddig nyeretlen Nyíregyháza Tigers elleni összecsapás. Az október 26-i döntő biztos résztvevője már a Hurricanes és a Wolves is, így hamarosan ismét egymásnak feszülhetnek, remélhetőleg hasonlóan izgalmas, hangulatos mérkőzésen.