HFL: kiütéses sikerükkel már biztosan döntősek a Hurrikánok

BENCSICS MÁRKBENCSICS MÁRK
2013.09.28. 21:07
Szobonya Bence két interceptiont és egy fumble-t harcolt ki a meccsen (Fotó: Kökény János)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) a mai nappal az alapszakasz második felébe lépett, és a Budapest Hurricanes magabiztosan, 58–14-re győzte le a Győr Sharksot, ezzel kiharcolta a döntőbe jutást.

A találkozót a Hurricanes kezdte, ám a támadásuk a győri 1 yardos vonalon ért véget, miután Baldauf Attila szerezte meg Bencsics Márk passzát. Az első pontszerzésre így sem kellett sokáig várni, Bencsics Márk 41 yardos futott touchdownjával a Hurricanes kezdte meg a pontgyártást (7–0). Néhány játékra rá a Hurricanes is labdát szerzett Madarassy Richárd interceptionje révén, aki Kövecses Attila átadását szerezte meg.

A Hurrikánok a második játékrészben gyors egymásutánban szereztek tíz pontot. Szakács Kristóf mezőnygólja után Szobonya Bence is lehalászott egy Kövecses-átadást, és a remek mezőnypozíció végén Danku Dávid futott 4 yardos touchdownt (17–0). A negyed közepén a Sharks is megszerezte első pontjait, Kövecses Attila maga futotta meg az utolsó néhány yardot (17–7). A félidőből közel egy perc maradt hátra, de ez is elegendő volt az újabb hatpontosra, köszönhetően Danku 26 yardos elkapásának (24–7).

A második félidő is hazai pontszerzésekkel indult, Tokaji Péter előbb 13 yardos, majd 40 yardos elkapásával szerzett két hatpontost Bencsics passzaiból (38–7). A Hurrikánok védelme remek napot fogott ki, a harmadik negyedben Szobonya Bence és Sipiczki Ádám is szerzett interceptiont. A két labdaszerzés között Bencsics Márk 11 yardos futásával a 35 pont fölötti különbség miatt a futóóra is életbe lépett (45–7).

Az utolsó negyedben tovább folytatódott a Hurricanes labdaszerzések sorozata. Egy punt során Szobonya Bence remekül ütötte ki a győri visszahordó kezéből a labdát, amit Danku Dávid gyűjtött össze. A csereként beálló irányító, Czirók Márton is remek ütemben találta meg Tokajit, aki 28 yardos elkapásával a harmadik hatpontosát szerezte, de a jutalomrúgás ezúttal nem sikerült (51–7). A Sharks továbbra is becsülettel küzdött és a gárda húzóembere, Schwarz Ferenc futott 10 yardos touchdownt (51–14). A végeredményt Czirók 50 yardos futása állította be, de a mérkőzés utolsó mozzanata Novakov Dávidról szólt, aki megszerezte csapatának ötödik interceptionjét (58–14).

„Győzni jöttünk, de a múlt heti mérkőzés sokkal jobban sikerült. A Wolves játékstílusa jobban fekszik nekünk” – állapította meg Kiss János, a Sharks falembere a mai mérkőzés tapasztalatait.

„Hétről-hétre egyre jobban játszunk, folyamatosan javulunk. És még bőven van tartalék a későbbiekre nézve” – mondta el véleményét Kovács Zsolt, a Hurrikánok vezetőedzője a folyamatosan javuló játékról.

Ezzel a győzelemmel a Budapest Hurricanes már biztos döntős függetlenül az utolsó, Budapest Wolves elleni mérkőzéstől.

A Lesi Péter a hátán cipelte csapatát (Fotó: Király Etelka és Váradi Barna)

A játéknap másik találkozóján a Nyíregyháza Tigers látta vendégül az Újbuda Rebelst. Mindkét csapatról elmondható, hogy jobb szezont vártak maguktól, hiszen az összecsapást megelőzően egyik csapat sem szerzett még győzelmet az idei HFL-ben.

A mérkőzés jobban indult a vendég Rebels számára, miután az irányító, Lesi Péter 7 yardos futásával az első negyed elején megszerezte a vezetést (0–7), de a válaszra sem kellett sokáig várni, Szabó Krisztián szerzett Vasyl Jordan passzából 62 yardos touchdownt, amivel még a fordulás előtt egyenlített a Tigers (7–7).

A második játékrész viszont egyértelműen a Lázadókról szólt. Lesi Péter előbb kedvenc célpontjának, Kocsis Péternek passzolt touchdownt, majd Kiss Róbert szerzett újabb hatpontost az irányító passzából (7–20). A félidei eredményt a remekül játszó Lesi állította be 1 yardos futásával (7–27).

A szünet kétség kívül a Tigriseknek tett jó. Előbb Bakos villant ismét és 13 yardos elkapásával megszerezte második hatpontosát, majd Vasyl Jordan 1 yardos futásával ismét pontokat tettek fel a táblára, ezzel belátható közelségbe hozva csapatukat (21–27).

Az utolsó negyedben azonban Lesi Tamás 7 yardos touchdownja után úgy tűnt, minden reménye elszállt a Tigersnek (21-33), azonban az igazi izgalmak még csak most kezdődtek. Molnár Tamás remek játékával szépített (28–33), majd Bakos Gábor újabb pontszerzésével a mérkőzés során először átvette a vezetést a nyíregyházi alakulat (35–33). Az újonc Tigers már a kezében érezhette első HFL-sikerét, azonban menetrend szerint érkezett a Lesi-Kocsis duó és kettejük közös játékával fordított, majd megnyerte a mérkőzést a Rebels (35–40).

A Nyíregyháza vereségével az utolsó fordulótól függetlenül kialakult a döntő párosítása. A Hurricanes a Sharks legyőzésével biztosította be helyét, míg a Docler Wolves két lejátszott mérkőzéssel a háta mögött vált automatikus résztvevőjévé a november 2-i döntőnek, ahol megismétlődik a tavalyi párosítás.