A szavazáson a lengyel-ukrán pályázat nyolc szavazattal győzött - a nem hivatalos eredmény szerint az olaszok négy voksot kaptak, a magyar-horvát kandidálás egyet sem.
A Jutarnij List internetes oldalának beszámolója szerint egy televíziós műsor által rendezett szavazáson a nézők 87 százaléka Markovic lemondását követelte, 13 százalék voksolt mellette.
A Horvát Labdarúgó Szövetség korábbi vezetői is úgy nyilatkoztak, hogy az elbukott pályázat után változásra van szükség az elnökségben.
Zoran Cvrk, a magyar-horvát pályázati bizottság horvát vezetője kijelentette, nem tudja, mi történt Cardiffban.
"A házi feladatunk ötösre sikerült, a felelés szintén ötösre, mégis egyest kaptunk!" - mondta Cvrk.
Zlatko Matesa korábbi miniszterelnök, a Horvát Olimpiai Bizottság irányítója úgy vélte, a sportlétesítmények katasztrofális állapota miatt nem nyerhetett a magyar-horvát pályázat.
A legnagyobb példányszámú horvát napilapnak, a Vecernij Listnek adott interjúban Markovic úgy nyilatkozott, hogy fogalma sincs, mi történt az elbírálás során.
"Két nappal a döntés előtt a nemzeti csapatok bizottságánál beértük Olaszországot, a lengyel-ukrán pályázat a harmadik helyen állt. Kedden a mi prezentációnk volt a legjobb, mi voltunk a favoritok. Ezek után az UEFA a legfelkészületlenebb jelöltnek adta a rendezés jogát" - fogalmazott Markovic. "Nem tudom, mi történhetett."
"A döntés előtti éjszaka vagy reggel nyilván történt valami, amiről nem tudunk. Természetesen fáj, hogy nem mi nyertünk, de nézzék meg, milyen sokk érte az olaszokat" - tette hozzá.
Markovic elmondta, hogy a horvát futball nagy betegsége a stadionok állapota, s kérdésre válaszolva elismerte, hogy nehéz lesz az infrastrukturális fejlesztéseket az Eb-rendezés nélkül elvégezni, ebben más nemzetközi sportesemények lebonyolítása segíthet.
Egyúttal leszögezte, hogy a kudarc ellenére nem mond le.
A Vjesnik politikai magyarázatot keres az UEFA döntésére, kiemelve, hogy Ukrajna és Lengyelország együtt csaknem 90 milliós piacot jelent. Szintén fontos volt az UEFA számára a lap szerint, hogy Kelet-Európának adja a rendezés jogát.
Az európai szövetség egyben ezzel próbálja befolyásolni a kiélezett politikai helyzetet Ukrajnában, hogy az Európai Unió, sőt a NATO megtarthassa befolyását" - véli a Vjesnik.