Újabb udinei meglepetés

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2004.01.25. 22:53
Szombaton és vasárnap a 18. fordulót rendezték meg a Serie A-ban, azaz megkezdődött a tavaszi idény. Az őszi bajnok Roma szempontjából rögtön rosszul, hiszen a listavezető hazai pályán nem bírt az Udinesével, kénytelen volt megelégedni egy ponttal.
Nestor Sensini (balra) és Antonio Cassano fejpárbajában sem lehetett gyôztest hirdetni, akárcsak az Udinese és a Roma csatájában
A "farkasok" botlásának az üldözők örültek: a Milan kiütötte az Anconát, míg a Juventus a mesterhármasok mérkőzésén (a hazaiaknál Rocchi, a vendégeknél Trezeguet triplázott) döntetlent játszott Empoliban. A negyedik helyezett Inter csak egy pontot szerzett Modenában, így a szintén ikszelő Parma után a Leccében nyerő Lazio is utolérte. A többi eredmény közül érdemes kiemelni a Chievo magabiztos sikerét és a tényt, hogy Manuel Rui Costa másfél év után megszerezte első bajnoki gólját a Milan piros-fekete mezében.
"Ne becsüljük le az Udinesét, amely nem tartozik a kiscsapatok közé. Különösen Jörgensen és Jankulovski remekel mostanában." Fabio Capello, a Roma mestere ezekkel a szavakkal vezette fel az Udinese elleni hazai mérkőzést, de arra valószínűleg ő sem számított, hogy mennyire beletrafál. A sérült Pelizzoli és Chivu nélkül kezdő hazaiak Panucci révén az első lehetőségből gólt szereztek, utána viszont a szünetig egymást érték a vendéghelyzetek. A Roma megúszta a rohamokat, aztán a második félidőben enyhe mezőnyfölényre tett szert, de a végén Jankulovski lövése kiegyenlítette az eredményt, amely így igazságosabbnak tűnik. "Az Udinese megérdemelte a döntetlent, még akkor is, ha akkor szerezte a gólt, amikor közel voltunk a duplázáshoz. Nem kerültünk válságba, egy döntetlen nem a világ vége, és különben is, ez a csapat sok éllovasnak szerzett már kellemetlen perceket" – utalt Capello arra, hogy az Udinese néhány hete idegenben 2–1-re verte a Milant.
A Milan most is a San Siróban lépett pályára, ám ezúttal egy verhetőbb ellenfél, a még nyeretlen Ancona volt a szembenálló fél. Ancelotti csapata ennek ellenére több mint egy órán keresztül képtelen volt feltörni az újonc védelmét, és azt követően is erőteljes játékvezetői segítségre volt szüksége. A 64. percben Sevcsenko valószínűleg lesről lépett ki (első hiba), majd egy méterről Milanese felkarjára lőtte a labdát, amire a bíró 11-est adott (második hiba). Seva előnyhöz juttatta a piros-feketéket, amelyet a másfél év után első bajnoki gólját szerző Rui Costa duplázott meg, majd újabb 11-es következett: Tomassonnal szemben ugyan a 16-oson kívül szabálytalankodtak, de a bíró itt is büntetőt adott (harmadik hiba), a dán pedig 3–0-ra alakította az eredményt. A hajrában Kaká két gólja kerekítette 5–0-ra az állást. "Utána kell néznem, mert úgy tűnik, a meccs előtt megváltoztattak néhány szabályt – ironizált dühödten Nedo Sonetti, az Ancona edzője, míg Ancelotti a következőket mondta: – Nehéz meccs volt, hazai pályán a kicsik ellen mindig szenvedünk. Sevcsenko gólja? A kispadról nem látni jól a lest…"
A másik milánói csapat csak egy pontot szerzett, annak ellenére, hogy a második félidőben Adriano is bemutatkozott régi-új csapatában. A Vieri, C. Zanetti, Almeyda, Emre és Materazzi nélkül, a Van der Meyde, Martins, Recoba csatártrióval pályára lépő kék-feketék az uruguayi Alvaro Recoba szép góljával szereztek vezetést, de a Modena negyedóra elteltével egyenlíthetett volna: Milanetto 11-esét azonban Toldo lábbal hárította. (A meccset vezető Collina 13 találkozó után adott meg újra egy büntetőt.) A "kanárik" mégis ki tudtak egyenlíteni, miután a 41. percben a nigériai Makinwa a leshatárról kilépve talált a vendégek kapujába, és a hazaiak a második félidőben mutatottak alapján meg is érdemelték az egyik pontot. "Adrianót azért csak szünet után küldtem pályára, mert csak egyet edzett a többiekkel, akik sajnos a meccs közben nem segítették őt eléggé. Az első félidőben elégségesre játszottunk, a szünet után viszont a Modena jobban futballozott, ráadásul Toldo volt a csapatom legjobbja" – értékelt szomorúan Alberto Zaccheroni, az Inter trénere.
Távirati stílusban a többi mérkőzésről: Leccében kiegyenlített mérkőzést vívott egymással a hazai gárda és a Lazio, amelyet a hosszú sérülésből visszatérő brazil Cesar döntött el Mancini csapata javára – igaz, a játékvezető a 88. percben "elfelejtett" befújni egy büntetőt a hazaiak javára; Parmában nem született gól az emíliai derbin, ám ez elsősorban a két remeklő kapus, Frey és Pagliuca érdeme volt – a Parma négy, a Bologna öt forduló óta nem kapott ki; Veronában a sérült Roby Baggio nélkül pályára lépő Brescia Caracciolo (lesgyanús) góljával gyorsan vezetést szerzett, de a szünet után a Chievo más sebességi fokozatra kapcsolt, és végül magabiztos győzelmet aratott; Genovában szombat este a Sampdoria különösebb nehézség nélkül, a gólzsák Fabio Bazzani szemfüles duplájával verte a Regginát.

Tv: a Sport1 hétfőn 18.15-kor sugározza a 18. forduló öszszefoglalóját és 20.30-tól a Milan–Ancona találkozót

A-liga
18. forduló:
Chievo–Brescia 3–1 (Barzagli 51., Santana 73., Sculli 82., ill. Caracciolo 9.), Empoli–Juventus 3–3 (Rocchi 21., 55., 62., ill. Trezeguet 30., 50., 76.), Lecce–Lazio 0–1 (Cesar 56.), Milan–Ancona 5–0 (Sevcsenko 64 – 11-esből, Rui Costa 71., Tomasson 78. – 11-esből, Kaká 84. és 90.) , Modena–Internazionale 1–1 (Makinwa 41., ill. Recoba 11.), Parma–Bologna 0–0, Roma–Udinese 1–1 (Panucci 15., ill. Jankulovski 88.), Sampdoria–Reggina 2–0 (Bazzani 45. és 47.), Siena–Perugia 2–1 (Flo 87., Menegazzo 92., ill. Ravanelli 5.)

A Milan–Siena találkozót január 28-án játsszák.

Tabella, fordulóról fordulóra

Következik (január 31.–február 1.) a 19. forduló: Reggina–Empoli (szombat délután), Brescia–Roma (szombat este), Ancona–Lecce, Bologna–Milan, Juventus–Chievo, Lazio–Sampdoria, Perugia–Parma, Udinese–Modena, Internazionale–Siena (vasárnap este)

B-liga
24. forduló:
Ascoli–Cagliari 1–1 (Colacone 2., ill. De Martis 44. – öngól), Atalanta–Fiorentina 1–1 (Gautieri 82., ill. Santos 24. – öngól), Catania–Venezia 3–0 (Mascara 53., Oliveira 63., Taldo 87.), Livorno–AlbinoLeffe 3–0 (Protti 16. és 80. – az elsőt 11-esből, Rabito 90.), Napoli–Verona 2–2 (Perovics 26. és 37., ill. Salvetti 7., Adaílton 66.), Palermo–Salernitana 0–2 (Bogdani 58. és 83.), Pescara–Como 1–1 (Dicara 38., ill. Carparelli 58.), Torino–Avellino 2–2 (Tiribocchi 45. és 62., ill. Capparella 44. és 76.), Treviso–Genoa 1–0 (Centurioni 82.), Triestina–Messina 1–1 (Mantovani 46., ill. Zanioli 85.), Vicenza–Piacenza 0–1 (Colombo 44.). A Ternana–Bari összecsapást hétfőn este rendezik meg.
Az állás: 1. Atalanta 46 pont, 2. Ternana 44 (23 mérk.), 3. Palermo 42, 4. Piacenza 40, 5. Messina 38 (32–24), 6. Livorno 38 (30–22), 7. Cagliari 35, 8. Torino 34 (33–25), 9. Catania 34 (32–26), 10. Treviso 34 (28–25), 11. Triestina 33 (32–32), 12. Salernitana 33 (22–24), 13. Ascoli 32 (30–30), 14. Fiorentina 32 (27–30), 15. Pescara 30, 16. AlbinoLeffe 28, 17. Vicenza 26, 18. Verona 25 (28–33), 19. Napoli 25 (16–23), 20. Venezia 23, 21. Bari 22 (24–32, 23), 22. Genoa 22 (19–32), 23. Como 20, 24. Avellino 13