Gólokkal igazolja, hogy jól döntött

SZ. E. M.SZ. E. M.
Vágólapra másolva!
2009.03.09. 23:51
Címkék

Néhányan furcsállották a 20 éves Stieber Zoltán döntését, amikor a télen az Aston Villától a német másodosztály alsóházában tanyázó Koblenzhez igazolt. A legutóbbi négy meccsén három gólt szerző és két gólpasszt adó középpályás azonban remekel az új együttesében, amely távolodik a kiesési zónától.

Miért pont Németországot választotta?

Nagy szerepet játszott benne, hogy a klub meghívott, és az itt eltöltött öt nap mindkét fél számára pozitívnak bizonyult. Nem volt egyszerű a döntés. Négy évet töltöttem Angliában, itt tulajdonképpen mindent elölről kell kezdenem. Új csapathoz kerültem, nem beszélem a nyelvet, de váltanom kellett, mert számomra most az a legfontosabb, hogy a felnőttek között játszhassam.

Hogyan tekint vissza az Aston Villánál eltöltött éveire?

Mindent összevetve jó volt az angliai időszak, ha megint tizenhat éves lennék, és ilyen lehetőség adódna, ismét belevágnék. Nagyon sokat köszönhetek a Villának, rengeteget tanultam, nem csupán futballistaként, de emberként is, ám mint mondtam, a pályafutásom olyan fázisához érkeztem, amikor váltanom kellett.

Először hátvédként szerepelt a Koblenzben, de amióta középpályást játszik, folyamatosan gólokat szerez vagy gólpasszokat ad.

Kényszermegoldásként játszottam a védősorban, mivel megsérült az egyik balhátvédünk, a másik pedig eltiltását töltötte. Szerencsére már az igazi posztomon futballozhatok, és remélem, velem együtt a csapatnak is folytatódik a jó sorozata. Más stílusú a német futball, kicsit jobban fekszik nekem, mint az angol, hiszen nem vagyok nagydarab játékos. Ez a bajnokság technikásabb, és úgy vettem észre, amikor megkapom a labdát, több időm van eldönteni, mihez kezdjek vele. De hangsúlyozom, a lényeg a folyamatos játéklehetőség.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: lejátsszák az első mérkőzéseket a téli olimpián

Birkózás
15 perce

A kapus, akit szerettek az emberek – Kő András publicisztikája

Magyar válogatott
16 perce

Hajrá, előrébb! – Malonyai Péter jegyzete

Vízilabda
18 perce

Eb-döntőben a női pólósok!; Gruber Zsombor: Varga Barnabás örököse akarok lenni

E-újság
25 perce

Az utolsó kosárral kapott ki a Real Athénban, a Maccabi dudaszós dobással verte meg a Partizant

Kosárlabda
35 perce

Az Arsenal másodszor is legyőzte a Chelsea-t, hat év után döntőzhet újra

Angol labdarúgás
49 perce

Negyeddöntős a Marseille és a Reims a Francia Kupában

Francia labdarúgás
1 órája

Elmaradt az újabb Albacete-bravúr, a Barcelona jutott a Király-kupa elődöntőjébe

Spanyol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik