Nehéz eldönteni, mi jelenti a nagyobb akadályt a David Beckhamet végleg megtartani igyekvő Milan számára: az angol középpályás játékjogát birtokló Los Angeles Galaxy vagy az Olaszországba költözés ellen a hírek szerint kézzel-lábbal tiltakozó feleség. Míg az országváltástól a három gyermek iskoláztatása miatt ódzkodó Victoriát csak a családfő bírhatja jobb belátásra, az amerikai egyesülettel a Milan is egyezkedhet.
„Ha a Los Angeles nem akarja, nem is fogja elengedni – mondta ki az üggyel kapcsolatos legfontosabb tételt Adriano Galliani, a Milan alelnöke, mielőtt a lehetséges lépéseket számba vette. – Amerikában is ugyanazok a szabályok, mint Európában, a játékos szerződését tiszteletben kell tartani. Ha Beckham úgy dönt, elhagyja klubját, mi tárt karokkal fogadjuk, készek lennénk pénzt is áldozni az átigazolására. De nem szeretnénk áthágni semmiféle megállapodást, és a Galaxynek eddig csak köszönetet mondhatunk.”
Az amerikai egyesület vezetői viszont nemhogy nem mondanak köszönetet az olaszoknak, de egyenesen tisztességtelennek tartják milánói partnereiket. Silvio Berlusconi klubtulajdonos, Leandro Cantamessa ügyvéd és Galliani összehangolt sajtóhadjárata leginkább Bruce Arena vezetőedzőt hozta ki a sodrából.
„Két játékosunk szerepel kölcsönben más együttesnél, és mindkét szerződés lejár március kilencedikén – közölte a tényeket az amerikai szakember (a másik érintett a Bayern Münchent erősítő Landon Donovan). – A Los Angeles Galaxy végig etikusan viselkedett, én biztosan nem beszélnék egy kölcsönjátékosom megvásárlásáról, amíg az egyesületem nem vette fel a kapcsolatot a labdarúgó klubjával.”
Miközben a Milan tárgyalni készül Beckham menedzserével, tartja magát az értesülés, hogy a Galaxyvel kötött megállapodás tartalmaz egy záradékot, amelynek értelmében Beckham 2009 végén szabadon távozhat. Elemzők szerint azonban a télig halogatott klubcsere kétségessé tenné a 33 éves középpályás válogatott szereplését a 2010-es vb-n – márpedig neki elvileg az angol nemzeti csapat a legfontosabb. Még akkor is, ha hazájában mostanság a bulvárlapok kikezdték, miután a Milan Bologna elleni bajnokiját (4–1) követően honfitársai legnagyobb megdöbbenésére „britalian”, vagyis olasz akcentussal fűszerezett tört angol nyelven nyilatkozott egy itáliai tévétársaságnak.