Moszkvai múltidézőMoszkvai múltidéző
Három évvel ezelőtti győzteshez méltó módon futballozva, sorozatban a tizedik tétmeccsét megnyerve kezdte meg a csoportkört a CSZKA Moszkva. Az orosz bajnokság góllövőlistáján második Alan Dzagojev már az első negyedórában duplázott (szabadrúgásból, majd akcióból talált be), míg a mesterlövészi címre pályázó Vágner Love gólpassza után góllal is keserítette a Deportivo La Coruna híveit. (Akik együttesük nem túl rózsás anyagi helyzete miatt egyébként sem voltak boldogok.) Az egykori katonacsapat jelenlegi nagyszerű sorozatát 24–6-os gólkülönbséggel teljesítette, csak hogy jelezze: a nyeretlenül (1 döntetlen, 5 vereség) letudott előző kupaidény (a BL-ben volt érdekelt) inkább a véletlen műve volt, és a gárda lassan megint olyan formába lendül, mint a 2005ös lisszaboni fináléban volt.
Három a kettőnek
A Schalke különösebb erőfeszítés nélkül verte meg a tartalékos PSG-t, amely többek között Ludovic Giulyt és Claude Makelelét is nélkülözte csütörtökön. A párizsiak már az első negyedórában hátrányba kerültek, Levan Kobiasvili robogott el a bal oldalon, majd középre ívelt, a menteni igyekvő Larrys Mabiala pedig Mickaël Landreau kapus, illetve az érkező Jefferson Farfán elől becsúszva a saját kapujába juttatta a labdát. A félidő hajrájában megduplázta előnyét a gelsenkircheni együttes, Farfán gurított Kevin Kuranyihoz, aki a tizenhatos vonalától jobbal lőtt a jobb felsőbe. A fordulást követően Halil Altintop kényszerítőzött Kuranyival, majd alakította 3–0-ra az eredményt, Clément Chantome hosszabbításban szerzett gólja már nem sokat számított, így a Schalke sima győzelemmel kezdte a csoportkört.
Villantak az öregek
Érződött, hogy Carlo Ancelotti vezetőedző megfogadta Adriano Galliani alelnök intelmét, hogy a Milannak a bajnoki címnél nincs fontosabb a szezonban. A középpályától felfelé (Gattuso, Emerson, Flamini – Kaká – Inzahi, Sevcsenko) semmiféle gond sem volt a kezdőcsapat összeállításával, a védelem viszont erősebb volt a kispadon (Maldini, Jankulovski), mint a heerenveeni gyepen (Dida – Zambrotta, Bonera, Antonini, Favalli). Az erősebb szekció, a támadó a félidő derekáig el is döntötte az ütközet sorsát. Előbb Kaká szöglete után Pippo Inzaghi és Jong-a-Pin közreműködésével került a kapuba a labda, majd a brazil Gennaro Gattusót is kiszolgálta, és le is lehetett volna fújni a találkozót. A kötelező egy órában még Inzaghi villant egyet, megszerezte a 64. kupagólját, a végén pedig Miralem Pranjic szépített..
Nyomtalan öt év
Akárcsak a két csapata első, a Bajnokok Ligája 2003–2004-es kiírásában játszott meccsén, most is 1–0-s hazai siker született a Galatasaray–Olympiakosz mérkőzésen. Csak éppen most nem a BL-ben, hanem az UEFAkupában találkoztak, holott mindketten bajnoki címvédőként vágtak neki a 2008–2009-es szezonnak. Azonban az elitliga selejtezőjében a Steaua, illetve az Anorthoszisz megoldhatatlan feladatot jelentett, így aztán maradt a Franz Beckenbauer által csak „Vesztesek kupájaként” emlegetett sorozat, amelyben a Lincoln beadása után fejjel eredményes Harry Kewell révén a Galata tett egy lépést az egyenes kieséses szakasz felé. És az Olympiakosz most még azzal sem vigasztalhatja magát, hogy javít, mint 2003-ban (amikor is 3–0-ra nyert otthon), elvégre itt csak egyszer-egyszer játszanak egymással a csapatok.
Őrült zágrábi hajrá
Babos Gábor, a NEC magyar kapusa a csoportkör sorsolása után azt mondta, számukra ettől kezdve minden fellépés egy-egy ajándékkal ér fel. Sokáig úgy tűnt, a zágrábi vendégjáték több lesz sima ajándéknál, elvégre a nijmegeniek túltetták magukat Mario Mandzukic korai gólján, és a 78. percben már náluk volt az előny. Csakhogy a Dinamo óriási hajrát vágott ki, a hátralévő időben kétszer is bevette Babos kapuját, és megszakította a hollandok elleni rossz hazai sorozatát. A zágrábiak korábban két döntetlent és egy vereséget könyvelhettek el otthon németalföldi riválisaikkal szemben, a mostani volt az első sikerük, ami könnyen továbbjutást is érhet a számukra. A furcsa, hogy közben Hollandiában hibátlan a teljesítményük, mindkét mérkőzésüket megnyerték.