A 2007–2008-as szezonban a négy nagycsapat – Vasas, Eger, Honvéd, Szeged – egyetlen vereséget sem szenvedett el a bajnokságban, illetve a kupában a többi résztvevőtől, ehhez képest ez az eset az új szezonban már a második hétvégén, a Magyar Kupa negyeddöntőiben megtörtént: az Újpest 9–7-re győzött Szegeden, ezzel a hazai egygólos vereséget ellensúlyozva kiharcolta a négy közé jutást.
„Egy évvel idősebb lett fiatal csapatunk, meccsrutint szereztünk, leigazoltuk Létay Krisztiánt, Kovács Olivért, és azzal a céllal vágtunk neki a szezonnak, hogy szertefoszlatjuk az a beidegződést, hogy négy nagycsapat van – mondta a junior-világbajnok Szabó Botond, aki a visszavágón három gólt lőtt. – Van öt-hat együttes, amely bárhol, bármire képes. Nem úgy vártuk a kupameccseket, hogy jaj, most mi lesz a Szeged ellen, hanem hogy legyőzhető az ellenfél, és kiharcolhatjuk a továbbjutást. A visszavágón az első találkozóhoz képest lényegesen kevesebbet hibáztunk, az előnyöket sokkal jobb százalékban lőttük, és minimális volt az elkerülhető gólok száma. Remélem, a bajnokságban is képesek leszünk ilyen teljesítményre. A Vasas és az Eger kimagaslik, de a Honvéd, Szeged, Fradi, Újpest négyesből szerintem bármelyik odaérhet a harmadik-negyedik helyre.”
A balkezes pólóstól megtudtuk, az MK négyes döntőbe jutás annak is köszönhető, hogy amíg nyáron a csapatok többsége szabadságon volt, addig ők hat héten keresztül erősítettek – a hírek szerint Petrovics Mátyás edző nem kímélte játékosait –, és ennek köszönhetően fizikumban is felvették a versenyt a szegediekkel. Szabó Botond például kilencven kilóval fejezte be a bajnokságot, most pedig öt kilóval nyom többet. Ami viszont az egyik oldalon remek siker, a másikon kellemetlen kudarc. Kásás Zoltán, a Szeged-Beton VE mestere nem panaszkodott arra, hogy a szezon korai szakaszában voltak a meccsek, s arra sem fogta a vereséget, hogy négy új játékost kell beépítenie a csapatba.
„Az Újpest sokkal jobban játszott, mint mi, megérdemelten jutott tovább – mondta a válogatottnál Kemény Dénes segítőjeként dolgozó szakvezető. – Borzalmasan sokat tévesztettünk, olyan alaphibákat követtünk el, amelyek elkerülését ifi szinten tanítják. Elég nagy arcul csapás ez a kiesés, de nem tehetünk mást, dolgozunk tovább, és a folytatásban megpróbáljuk kiköszörülni a csorbát.”