Nem a pénz miatt maradt

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2008.06.10. 23:32
Címkék

A magyar futballban szokatlan lépésre szánta el magát Mészöly Géza: a számára anyagilag legkedvezőtlenebb, legkevesebb pénzzel járó szerződést írta alá. Hiába csábította sokkal előnyösebb ajánlattal a Zalaegerszeg és a Bp. Honvéd, hiába üzentek neki Dubaiból, hogy jöjjön, pillanatok alatt gazdag lehet, ő Angyalföldön maradt. A 41 esztendős szakember újabb egyéves megállapodást kötött a Vasassal.

Ennyire gazdag? Nem számít a pénz, nem foglalkoztatja a bankszámlája?

Nem szeretnék a szentimentális ember szerepében tetszelegni, ez távol áll tőlem, de azt kell mondanom, a Vasas számomra nem pénzkérdés. Most soroljam, hogy mi minden köt ide, Angyalföldre? Elég, ha csupán a múlt szombatot említem, amikor apám teljesen elérzékenyülve mesélte, mit érzett akkor, amikor a Fáy utcai sporttelepen a legszebb pályát róla nevezték el…

Ez nagyon szép, mégis hogyan tudta visszautasítani a Zalaegerszeg és a Honvéd jóval kedvezőbb ajánlatát, arról nem beszélve, hogy mindkét csapatnál erősebb játékosállománnyal dolgozhatna.

Az utóbbival várjunk még. Ami a pénzt illeti: nem titok, mindkét csapatnál csaknem a tripláját kereshettem volna. Ez megtisztelő számomra, és persze hogy szeretem a pénzt, de elkezdtem valamit Angyalföldön két évvel ezelőtt, és mindenképpen folytatni szeretném. Amúgy pedig Jámbor Jánostól, a Vasas többségi tulajdonosától is korrekt, tisztességes ajánlatot kaptam. Az elmúlt két évről csak annyit: a négy, mögöttünk hagyott fél évből háromban erőn felül teljesített a csapat. Az idei tavasz megmutatta, alakul az a Vasas, amely némileg megerősítve egyre nagyobb célokért küzdhet. Maximálisan egyetértek a tulajdonosokkal abban, hogy nem szállnak be a „milliárdos átigazolási harcba”, nem kínálnak mesebeli fizetéseket futballistáknak, hanem a földön maradnak az ajánlatokkal.

Egy évet írt alá: az újabb esztendőnek milyen csapattal vághat neki?

Június huszonharmadikán kezdődik a felkészülés, szó van svájci edzőtáborozásról, de ha nem megyünk sehová, akkor is kifogástalan körülmények között készülhetünk, a Fáy utcai sporttelep most már alighanem irigylésre méltó minden magyar klub számára. Ami a keretet illeti: szeretnénk mindegyik csapatrészt megerősíteni, a tulajdonosokkal egyeztetve lehetőség szerint fiatal csapattal nekivágni a szezonnak, ami persze nem zárja ki, hogy ne jöhetnének rutinosabb futballisták is. Az élő szerződésű Németh Norbertnek vannak ajánlatai itthonról és külföldről, de még vele kapcsolatban sincs végleges döntés. Ami biztos: vele vagy nélküle is jóval előrébb kell lépnünk.

Legfrissebb hírek

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
7 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
20 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
26 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
36 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
52 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik