1972, BELGIUM – 1. HELY 1972, BELGIUM – 1. HELY
A sikertelen 1968-os próbálkozás után második nekifutásra (négyes) döntős résztvevők lettek a nyugatnémetek – és rögtön meg is nyerték az Eb-t. Az aranymenetelés elsősorban természetesen a korszak csatárzsenije, Gerd Müller érdeme, aki a selejtezőben hét gólt szerzett, a négyes döntőn meg további négyet. Kettőt a belgák (2–1), másik kettőt pedig a szovjetek ellen a fináléban (3–0).
1976, JUGOSZLÁVIA – 2. HELY
Az aranyérmes együttesből hét futballista – többek között Franz Beckenbauer, Sepp Maier, Uli Hoeness és Berti Vogts – a jugoszláviai négyes döntőn is szerepelt, ráadásul ekkor vb-címvédők is voltak a nyugatnémetek. Nyerni viszont nem tudtak a Gerd Müllert nélkülöző címvédők: a csehszlovákok elleni tizenegyespárbajban Uli Hoeness rontása az aranyérembe került; mindmáig ez az egyetlen „rulett”, amit a (nyugat)németek elbuktak világeseményen, sőt az 1982-es elődöntőben elhibázott Uli Stielike-tizenegyes óta nem is rontottak!
1980, OLASZORSZÁG – 1. HELY
Horst Hrubesch dicsőséges évei. A „Fejelő Szörnyetegnek” becézett futballista két találatával 2–1-re nyerte meg a döntőt az NSZK a belgákkal szemben, két évvel később pedig ő lőtte be a sorsdöntő tizenegyest a felejthetetlen, franciák elleni vb-elődöntőben. Hrubesch mindössze 21-szer kapott válogatott meghívót. Érdemes megemlíteni, hogy Lothar Matthäus már ezen a tornán is szerepelt, igaz, csak csereként.
1984, FRANCIAORSZÁG – CSOPORTKÖR
Hatalmas csalódás:a Jupp Derwall irányította együttest a spanyol Antonio Maceda a 90. percben sokkolta, a bekapott gól ugyanis azt eredményezte, hogy még a csoportból sem jutottak tovább a nyugatnémetek – tizenegy vb-, illetve Eb-szereplés után először fordult elő, hogy már az első kör a végállomást jelentette számukra. Ezen a tornán a válogatott három meccsen mindössze két gólt szerzett – mind a kettőt Rudi Völler révén.
1988, NSZK – 3. HELY
Alakulóban volt az 1990-es vbgyőztes csapat, ám a hazai rendezésű Eb-n döntőbe sem jutott a Nationalelf. Habár a négy között a 74. percben még vezetett Matthäus találatával, Ronald Koeman és Marco van Basten lefektette a holland aranykapuhoz vezető út alapjait. A viszszavágásra mindössze két évet – az olaszországi világbajnokságig – kellett várniuk Andreas Brehmééknek.
1992, SVÉDORSZÁG – 2. HELY
Kísértett a múlt: akárcsak 1976-ban, ezúttal is vb-elsőként utazott az Eb-re a Nationalelf, és ismét a döntőben maradt alul. A strandról ,,összegyűjtött” dánok a kaput az egész tornán ha kétszer eltaláló John Jensen bombájával megszerezték a vezetést, és végül 2–0-ra nyertek. Jensenre azonnal lecsapott az Arsenal, amelynek színeiben csaknem száz meccset kellett várnia első és egyetlen góljára…
1996, ANGLIA – 1. HELY
Talán erre az aranyra a legbüszkébbek a németek, hiszen az ősi rivális Anglia otthonában hódították el a trófeát, a négy között éppen a házigazdákat elbúcsúztatva, tizenegyesekkel. Amúgy nagyon szeretik a „hazait”: 1972, 1976 és 1992 után negyedszer győzték le az aktuális házigazdát az elődöntőben, és csak egyszer, 1976-ban a csehszlovákokkal szemben csúsztak le az aranyról. Ám húsz évvel később éppen Csehországot múlták felül a fináléban Oliver Bierhoff aranygóljával.
2000, BELGIUM ÉS HOLLANDIA – CSOPORTKÖR
Egy csoportban Németország és Anglia, mellettük Románia és Portugália. Gyakorlatilag mindenki elkönyvelte, hogy ebből a négyesből előbbi két futballhatalom továbbjut – ehhez képest éppen ők estek ki. A németek nyeretlenül, egyetlen lőtt góllal (Mehmet Scholl, Románia, 1–1) zárták a számukra egyértelműen a mélypontot jelentő világeseményt.
2004, PORTUGÁLIA – CSOPORTKÖR
Történt némi előrelépés a négy évvel azelőttihez képest, mert ezúttal a harmadik helyen végzett csoportjában a három meccsen két gólt szerző Nationalelf, egyedül Lettországot tudta maga mögé utasítani. A két évvel korábbi világbajnokságon ezüstérmet szerző együttesből tizenegyen süllyedhettek el szégyenükben.
2008, AUSZTRIA ÉS SVÁJC
Sorozatban a huszadik(!) világeseményre (vb, Eb) kvalifikálta magát Németország, Joachim Löw együttese a társházigazda, egyben újonc Ausztriával, valamint Horvátországgal és a szintén az első Eb-jére készülő Lengyelországgal került egy csoportba. Sokak szerint az aranyra is esélyes a Michael Ballack vezette gárda, ám ne feledjük, a németek 1996 óta nem nyertek világversenyt, a legutóbbi két Eb-n ráadásul mérkőzést sem.