A-CSOPORT A-CSOPORT
A legrosszabb Liverpool
A Liverpool pocsék BL-teljesít ményét és a két mérkőzésén gyűjtött egy pontját elnézve talán nem felesleges felidézni: az együttes a sorozat előző kiírásában elért helyezése alapján elvileg Európa második legerősebb csapata. Ehhez képest... „Amióta a klubnál dolgozom, nem láttam még ennyire rosszul játszani az együttest – jelentette ki Rafa Benítez menedzser a Marseille elleni hazai kudarc (0–1) után. – Nem érdemes külön-külön beszélni a játékosokról, mindenki egytől egyig gyengén futballozott.” Érdemes viszont szót ejteni a csoportot százszázalékos produkcióval vezető Marseille-ről is, amely mostanában kettős életet él: miközben a francia bajnokságban a kiesés rémével fenyegető 17. helyen szerénykedik, a BL-ben már a Besiktast és a Liverpoolt is legyőzte.
B-CSOPORT
Eddig papírforma
Jó egy hónapja, a BL-csoportok sorsolása előtt a Chelsea az első, a Valencia a második, a Schalke a harmadik, a Rosenborg pedig a negyedik kalapban szerepelt – a kvartett jelenlegi állása így tükrözi az előzetes erőviszonyokat. Ha a londoni klub első fordulóban becsúszó – José Mourinho állásába kerülő –, Rosenborg elleni döntetlenjét (1–1) egyszeri kisiklásnak tekintjük, a Valencia otthonában magára találó együttesnek meg is előlegezhetjük a csoportelsőséget. A harc így vélhetően a második helyért folyik majd, a Valencia és a Schalke hajszáját a Rosenborg alighanem a párostól jócskán lemaradva szemléli majd.
C-CSOPORT
Meddig tart a görög csoda?
Aki a csoport tabellájára pillant, elsőre talán csodálkozással veszi tudomásul, hogy nem a Real Madrid, nem a Werder Bremen, de még csak nem is a Lazio, hanem a korábban a kvartett második felébe jósolt Olympiakosz áll az élen. Ám anélkül, hogy a görögök kétségtelenül figyelemre méltó teljesítményét alábecsülnénk, jegyezzük meg, a gárda csupán jobb gólkülönbséggel előzi meg spanyol riválisát, amellyel ráadásul a soron következő két fordulóban kétszer is megmérkőzik. Ha a negyedik kör után is az Olympiakosz nevével kezdődik a tabella, tényleg nem mondhatunk mást, le a kalappal a csapat előtt! A legkilátástalanabb a Werder helyzete. A brémaiak két vereséggel rajtoltak, nem lenne meglepő, ha – a német futball amúgy is megtépázott becsületén újabb foltot ejtve – végül lemaradnának a továbbjutásról.
D-CSOPORT
Süllyedőben a Milan
Hogy krízis van a Bajnokok Ligája-címvédő Milannál, az a Celtictől elszenvedett 2–1-es vereség – no meg a bajnokság ötmeccses nyeretlenségi sorozata – után nem kérdés. Viszont annál inkább az, hogy képes lesz-e kihúzni a csapat szekerét a kátyúból Carlo Ancelotti vezetőedző, vagy ez a feladat már esetleges utódjára hárul...A csoport (és a teljes BLmezőny) eddigi legnagyobb meglepetésének számító Sahtar mögött csak a második helyen álló olaszok előző és jelenlegi szezonbeli formája között egyébként éppen a szerdai meccs jelzi legjobban a különbséget. A Milan az előző kiírás nyolcaddöntőjében, ha nehezen is, de túljutott a skót gárdán (0–0, 1–0). A mostani kudarc során esélytelen volt, egyetlen gólját is erősen vitatható tizenegyesből érte el. És nincs igaza Carlo Ancelottinak, amikor az esőre és a vizes talajra fogja a vereséget...
E-CSOPORT
A Barca megállíthatatlan
Lehet, hogy 2006 után ismét a Barcelonához kerül a Bajnokok Ligája-serleg? Habár még nagyon hosszú az idény, azt már most leszögezhetjük, a katalánok eséllyel pályáznak a végső győzelemre. A Thierry Henry érkezése után „sztártúltengéstől” féltett együttes látványos, lehengerlő játékkal és ragyogó eredményekkel kezdett a sorozatban, amelynek képzeletbeli öszszesített tabelláját hat ponttal és 5–0-s gólkülönbséggel vezeti. A további jó szereplés alighanem két tényező függvénye: ha az élete formájában futballozó Lionel Messi teljesítménye nem esik vissza, és a sérüléséből hamarosan visszatérő Samuel Eto’ót is sikerül visszaépíteni a csapatba (egyúttal feszültségek nélkül leültetni egy sztárt a kispadra), könnyen a moszkvai döntőbe vezethez a katalán együttes útja. Ami a többi csapatot illeti: a Rangers várakozáson felül teljesít, a Stuttgart várakozáson alul, a tavaly még remeklő Lyon pedig egyszerűen kipukkadt.
F-CSOPORT
Ki lesz az MU párja?
Aki a keddi Manchester United–Roma mérkőzésen (1–0) az olaszok játékát figyelte, olyan érzése lehetett, mintha a vendégek eleve kissé megilletődötten, az ellenfelet a kelleténél jobban tisztelve léptek volna pályára – persze a tavaszi 7–1-es zakó után ez részben érthető. Ez az óvatos, udvariaskodó, a riválist előretessékelő hozzáállás pontosan tükrözi a két csapat közötti különb-