Épületes látvány

PIETSCH TIBORPIETSCH TIBOR
Vágólapra másolva!
2007.02.17. 01:18
Címkék
A kispesti múlt: 13 bajnoki cím, 5 kupagyőzelem és egy rothadó stadion. A kispesti jelen: alakuló, első lépésben a bentmaradást célul kitűző csapat és egy első osztályú létesítmény.
Ilyen konditeremben élmény készülni
Ilyen konditeremben élmény készülni
Ilyen konditeremben élmény készülni
Ilyen konditeremben élmény készülni
Ilyen konditeremben élmény készülni
Ilyen konditeremben élmény készülni

Korábban remek kapusai voltak a Honvédnak, most már portása is van. A bejárat mellé felállított bódét elfoglaló fiatalember udvariasan kérdi, mi járatban vagyunk, mire közöljük: „háztűznézőbe” jöttünk. Na igen, aki korábban belépett a Bozsik József nevét viselő telepre, felhagyott szinte minden reménnyel, hogy labdarúgásra, egyúttal szórakozásra alkalmas létesítménybe teszi be a lábát. Bezzeg ma! A szívélyes rendész után a következő látvány a hölgykoszorú, amelynek tagjai a fociért bolonduló férfiak ideáljai is lehetnének – most a futballpályán sepregetnek.

Miközben az asszonyok a füvet gereblyézik, a csapat egyik fele a pályán rója a köröket, a másik a konditeremben izzad. A klubház földszintjén olyan erősítő helyiséget alakítottak ki, hogy oda talán még Arnold Schwarzenegger is bérletet váltana. Nem csoda, hogy úgy vigyáznak a tisztaságra, mintha csak Köjál-ellenőrzésre várnának. Ágoston Sándor erőnléti edző például a házirendet is kitette az ajtóra. Eszerint váltócipő, törülköző használata kötelező, „gyúrni” csakis edzői felügyelet mellett szabad, aki pedig végzett, takarítsa le maga után a gépet. Amúgy pedig mindenkinek „eredményes felkészülést és kellemes időtöltést” kíván a szakember.

Ágoston Sándor úgy jellemzi az országban egyedülálló egészségügyi központot (a fitnesztermen kívül a szauna, a merülőmedence és az orvosi szoba is egy fedél alá került), mint a horgász által kifogott aranyhal felkínálta három kívánság beteljesülését. Igaz, a tréner csupán egyet akart: olyan komplexumot, amelyben a napi munka mellett rehabilitáció is végezhető, sőt tenni tudnak a sérülések megelőzéséért is. A meseszerű rész most következik: amikor ötletével előállt, George F. Hemingway azonnal rábólintott.

Nyilvánvaló, a tulajdonos nélkül a stadion nem úgy nézne ki, ahogy. Mert csodásan néz ki. Ott, ahol korábban egerek bújócskáztak (öltöző), most úgy lehet ruhát váltani és fürödni, hogy utána nem kell tetanuszért folyamodni; ott, ahol régebben terepfutóversenyt rendezhettek volna (centerpálya), most bokatörés veszélye nélkül futballozhatnak, s a labdakezelési hiányosságokat sem lehet a talaj buckáival magyarázni; ott, ahol attól kellett tartani, hogy egy óvatlan pillanatban betondarab pottyan az ember fejére (lelátó), most műanyag székeken lehet köpködni a szotyolahéjat.

Szebben és érthetőbben fogalmazva: a meccseknek otthont adó pályán kicserélt gyepszőnyeg már-már a perzsa minőségét idézi, az egyes számú edzőpályát újrafüvesítették, és zajlik a hátsó földes felújítása is. Ami a tribünt illeti: hatezer piros és fekete támlás széket csavaroztak fel az elmúlt hetekben: az egyik oldalon a „Csak a Kispest”, a másikon a „Honvéd FC” alkotás rajzolódott ki. Igaz, előbbivel dupla munka volt: az egyszer már lerakott székeket fel kellett szedni, mert a játékoskijáró egyik feléig a „Csak a K” felirat jött ki, a másik szárnyra pedig maradt az „ispest”. Noha akadt, akinek így is tetszett, miután Hemingway meglátta, kezdődhetett a meló elölről…

Kispesten arról álmodnak, hogy tavasszal négy-ötezer drukker lesz kíváncsi a gárdára (félreértés ne essék: nem összesen, hanem mérkőzésenként) – ennyien bőven elférnek a jelenleg 12 ezer néző befogadására alkalmas arénában. A hatezer ülőhely ugyanis ugyanennyi állóhellyel egészül ki. A hazai fanatikusok törzshelyén, az északi kanyarban, valamint a vendégegyüttest elkísérő szurkolók számára fenntartott karéjban lehet majd a lábizmokat erősíteni. A székekkel felszerelt lelátórészeken pénz és választás kérdése, ki hol akar helyet foglalni. Legolcsóbban az úgynevezett családi szektorba lehet jegyet váltani, de nem sokkal drágább mulatság, ha valaki a főtribünre, új nevén a Puskás-tribünre érvényes belépőt vásárol. Mivel Puskás Ferenc manapság is mindenekfelett áll a XIX. kerületben, a legendás csapatkapitányról elnevezett fedett nézőtérnél feljebb már nem lehet ülni. Lejjebb ellenben igen: mintha csak színházba érkezne az ember, a legkényelmesebb helyeket a páholyok nyújtják. A Honvéd-drukkereknek a Tichy-, a Grosics-, a Machos-, a Kocsis- vagy a Bozsik-páholyt javasolnánk, az igazán jómódúak pedig a Rubin-, a Smaragd-, a Gyémánt-, az Arany- és a Platina-páholyba szóló bérlet megvételével szponzorálhatják a klubot. Csupán miheztartás véget: 70 ezer forintért névre szóló széket, továbbá a klub valamenynyi rendezvényére meghívót és a találkozók közben frissítőket kap a „jól fizető vendég”, aki ily módon kívánja támogatni a Honvédot.

Étterem, büfé és ajándékbolt még nincs, de hamarosan lesz. Gács Pál ügyvezető szerint az utolsó simításoknál tartanak a munkálatok, a március 3-ra kiírt, Vác elleni bajnokira, azaz az ünnepélyes megnyitóra minden a helyén lesz. Igaz, az ütött-kopott eredményjelző el sem mozdult onnan – a pontos időn kívül legalább a régit is jelzi…

Még államérdek

Korábban az állam tulajdonában volt az Újtemető utcai aréna, és ez most sincs másként. Az előző tulajdonos Piero Pininek éppen ez volt az egyik baja, állítólag ezért nem fektetett be nagyobb összeget a Honvédba. Úgy fest, George F. Hemingwayt nem zavarja ez a helyzet, és – Kispestről kapott információk szerint – több száz milliót áldozott az „új” létesítményre. Úgy tudjuk, hosszú távú tervei között szerepel, hogy megszerzi a stadion tulajdonjogát. A tárgyalások már megkezdődtek.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik