Előre hozott gálaelőadás volt

HORVÁTH ZOLTÁN, S. TÓTH JÁNOSHORVÁTH ZOLTÁN, S. TÓTH JÁNOS
2006.12.16. 00:10
A múlt heti, zalaegerszegi csúfos kudarc után látványosan állt talpra a Falco, amely kitűnő játékkal verte meg a héten már második vereségét elkönyvelő éllovast, amely visszacsúszott a tabella harmadik helyére.
A szombathelyi Winsome Frazier dobta a legtöbb pontot a mezônyben
Unger Tamás
Unger Tamás

Motivációban igazán nem volt hiány szombathelyi részről a péntek esti rangadó kapcsán. A Falco ugyanis az éllovas Szolnokot fogadta egy nappal az ugyanebben a csarnokban sorra kerülő Kelet–Nyugat gála előtt, ráadásul a hazai játékosok az Olaj legyőzésével visszaszerezhették a ZTE elleni csúfos, 97–66-os vereség után büntetésből elvont prémiumuk egy részét. Rossz hír volt viszont a vendéglátók számára, hogy a szerdai edzésen megsérülő válogatott Pankár Tibor nem épült fel, és harcképtelen volt a horvát center, Mario Bosnjak is.

Ezzel együtt pompásan kezdett a Falco. A sárga mezesek két amerikai légiósa, DuJuan Wiley és Winsome Frazier szórta a pontokat, s az első félidő hajrájától a csapatkapitány Kálmán László is alaposan belőtte magát. Wiley emellett a gyűrűről lecsorgó labda összegyűjtéséből is szorgosan kivette a részét, már az első húsz percet követően tíz lepattanót jegyzett. Ami egyben azt is jelzi, hogy a látogatók meglehetősen pontatlanul céloztak: 27 mezőnykísérletükből mindössze nyolc ért célba (30%). S még egy megdöbbentő statisztikai adat: a lepattanópárbajt az első félidőben 24–11-re nyerte meg a Falco. A látogatók támadásbeli pontatlansága persze egyben a szombathelyi védekezés dicsérete is; Váradi Attila alakulata hatékonyan váltogatta az emberfogást a zónázással. A szolnokiaknak ebben a periódusban még így is lett volna esélyük arra, hogy beérjék riválisukat, ám a keddi, székesfehérvári (vesztes) csata fáradalmaival a lábukban az idő múlásával egyre tompábban mozogtak, egyre pontatlanabbul kosaraztak.

A második félidőben öt perc alatt tizennégy pontra hízott a két együttes közötti különbség, s mivel Pór Péter edző mindössze nyolc játékost mozgatott, esély sem volt arra, hogy talpra álljon az Olaj. Egyre látványosabban és magabiztosabban kosarazott a Falco (a Szolnok kulcsembere, Thomas Kelley dobáskísérletét két támadáson belül kétszer blokkolták a hazaiak), amely a folytatásban kíméletlenül felmorzsolta ellenfele egyre gyengülő ellenállását. A negyedik negyedben már folyamatosan húsz pont fölött volt a Falco előnye, a vége pedig 79–54 lett.

E heti második vereségével a Szolnok visszacsúszott a dobogó harmadik fokára.

Mestermérleg
Váradi Attila, a Falco edzője: - Amennyire nem sikerült semmi az előző fordulóban, most annyira öszszejött minden. A csapat maximálisan végrehajtotta azt, amit előzetesen megbeszéltünk.
Pór Péter, a Szolnok edzője: - Teljesen megérdemelt hazai siker született, csapatom széteső játékot nyújtott.