Megint nem sikerült nyerni

RÓNAI GÁBORRÓNAI GÁBOR
2006.12.06. 03:22
Négy mérkőzés, négy kudarc. Ezen a siralmas mérlegen próbált kedd este javítani az Atomerőmű SE, amely a Banvit BC-t fogadta, amelytől 31 pontos (91–60) vereséget szenvedett az odavágón.
Az első félidőben úgy tűnt, sikerül a bravúr a paksiaknak, ám hiába dobott pocsékul, mindössze 33 százalékkal a vendégcsapat, Mészáros Zalánék nem tudtak élni a lehetőséggel. A fordulás után bizonyították klasszisukat a törökök, akik szép támadásokat vezetve, jól védekezve végül a vártnál fölényesebben nyertek Pakson. Így az ASE az orosz Rosztov és az ukrán Mariupol után harmadik ellenfelét már hazai pályán sem tudta megszorongatni.ATOMERŐMŰ SE - BANVIT BC (török) 61–82
(16–11, 13–21, 17–21, 15–29)

Paks, 500 néző. V: Nakic (horvát), Janac (szlovák), Poljansek (szlovén)
ATOMERŐMŰ: Mészáros Z. 3/3, Walters 9/3, Sommerville 8, Panta, HORVÁTH Z. 22/3. Cs: Pavlík 11/9, Czigler 8, Kiss Zs. Edző: Zsoldos András
BANVIT: PERRY 22, Görkem 3, RADOSEVICS 16/12, Kinloch 8, Türkoglu 5/3. Cs: YARANGÜME 17/9, Akin 2, AYDIN 4, Külcebas 5, Yildirim. Edző: Mete Babaoglu
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–5. 7. p.: 10–5. 8. p.: 12–7. 13. p.: 21–15. 18. p.: 24–25. 24. p.: 33–44. 28. p.: 40–50. 33. p.: 56–69

Mestermérleg
Zsoldos András:
– Mindenki látta, hogy remek csapat a Banvit, egy kicsivel gyorsabban játszik, és jobban csinál mindent, mint mi. Ez döntött, meg az, hogy mi nyolc, a törökök viszont tíz emberrel játszották végig a találkozót.
Mete Babaoglu: – Az elején éreztük a hoszszú utazás fáradalmait, a második félidőben játékosaim azt csinálták, amit kértem. Biztosan nyertünk, és ez jó bemelegítés volt a Rosztov elleni utolsó találkozónkra.