Megint a rutin hiánya döntött

RÓNAI GÁBORRÓNAI GÁBOR
2006.11.22. 03:06
Az Atomerőmű SE a Rosztov után a Mariupolt is megszorította, de ahhoz, hogy egy ilyen szintű csapatot le tudjon győzni, sok hasonló meccset kell még vívnia az európai porondon.
A vendégek gyors játéka eleinte nagyon meglepte Horváth Zoltánt (fehérben) és paksi csapattársait
Gottwald Károly

„Az ellenfél sztárokkal teletűzdelt jó csapat” – mondta Zsoldos András a találkozó előtt, s nem is kellett sok időnek eltelnie ahhoz, hogy ez bebizonyosodjon.

A vendégek Ek-ritmusban, azaz gyorsan, ötletesen kosárlabdáztak, jól szedték a lepattanókat is, így fokozatosan megléptek a magyar bajnoktól.

Az elmúlt öt idényben három ukrán bajnoki aranyat begyűjtő Mariupol a nyolcadik percben már kilenc ponttal vezetett, a második felvonás közepén pedig már tizennégy volt az agresszívan védekező (5:11 volt a faultok aránya) vendégcsapat előnye.

Innen jött vissza három triplával a Paks, de még mielőtt reménykedni kezdtek volna a hazai drukkerek, az ukránok ismét megrázták magukat.

A nagyszünet után feljavult a vendéglátó, a paksiak szigorítottak védekezésükön, a sokat szidott Marcellus Sommerville dobásai is bejöttek, így a 26. percben megtörtént az, amire az első félidőben kevesen számítottak: egyenlített az Atomerőmű.

A paksiak akár a vezetést is átvehették volna, ám valami mindig hibádzott ahhoz, hogy náluk legyen az előny. Az ukránok a hajrában ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést, s bár szoros volt a vége, látszott, hogy a Mariupol sokkal jobb csapat, mint a magyar bajnok.

Mestermérleg

Zsoldos András, az Atomerőmű edzője: Nagyon jól helytálltunk. Egy-két szituációban rosszul döntöttünk, pedig ezúttal lehetett volna győzelmi esélyünk.

Rimas Girskis, a Mariupol edzője: A félidőben azt hittem, ez már lefutott meccs. Saját magunk dolgát nehezítettük meg.