Az ember azt hinné, hogy egy székházátadás kapcsán csupa diplomatikus nyilatkozatra futja a meghívottaktól, azonban előfordulhat az is, hogy van érdekesség is egy ilyen esemény mögött. Kiderülhet, hogy egy MLSZ-székház már szőrén-szálán eltűnt egyszer, hogy hajdan a válogatottnak a rezsiköltség miatt kellett bemutatómecscseket játszania, és persze az is, hogy a magyar futball gondjait a sok-sok tégla, habarcs és üveg nem oldja meg. Korábbi MLSZ-elnököket, szövetségi alkalmazottat, kapitányt kérdeztünk a szerdai ünnepélyes esemény után.
Benkő László, az MLSZ korábbi elnöke:
„A múltban volt már székháza az MLSZ-nek a Belvárosban, ám az szőrén-szálán eltűnt, egész egyszerűen leírták a szövetséget a tulajdoni lapról. Sokat költöztünk emiatt, de most végre szép és kulturált környezetben felépülhetett a székház. Éppen ezért óriási eredménynek tartom, hogy ilyen otthonra talált a szövetség. Örök hála illeti ezért az UEFA-t és a FIFA-t, hiszen a nemzetközi és európai szövetség segítsége nélkül nem jöhetett volna létre.”
Laczkó Mihály, az MLSZ korábbi elnöke:
„A rengeteg vándorlás után éppen ideje volt, hogy saját székháza legyen a szövetségnek. Ha az MLSZ igazán szervezni akarja a magyar futball életét, hatékonyabban teheti meg egy biztos helyen, ráadásul a saját székház rangot is ad. Sajnos ez csupán a kirakat, mert a labdarúgásunk háttere továbbra is nagyon gyenge, ezért más beruházásokra is égető szükség lenne.”
Kovács Attila, az MLSZ korábbi elnöke:
„Ha csak az új székházon múlna, biztosak lehetnénk benne, hogy az első lépést megtettük a magyar futball felemelkedéséért. Nem akarok ünneprontó lenni, de hadd fejezzem ki aggályomat azzal kapcsolatban, hogy a székház túl messze van a központtól, szerintem az optimális megoldást az jelentette volna, ha a Puskás Ferenc Stadion környékén találnak területet az építkezésre.”
Páncsics Miklós, az MLSZ volt főtitkára:
„Szakmai szempontból nincs jelentősége annak, hogy székházat kapott az MLSZ. A labdarúgásunk nem azért süllyedt ennyire mélyre, mert a szövetségnek nem volt saját otthona, az utóbbi évtizedek hibáit nem a székház hiánya okozta. Szerintem tévúton jár, aki innen közelíti meg ezt a napot. Szerintem nem ez a legfontosabb kérdés, hiszen eddig is lehetett hol dolgozni, a munka minőségével volt inkább baj. A mi időnkben nem volt székházunk, de a labdarúgásunkat jegyezték Európában és szerte a világon, most viszont éppen fordított a helyzet.”
Verebes József, korábbi szövetségi kapitány:
„Remekül éreztem magamat az Oktogonnál lévő szövetségi szobákban is, bár el kell ismernem, az túl kicsi volt. Hajdanán a pénz hiánya miatt nem volt saját székháza a szövetségnek, az MLSZ olykor csak azért kötött le válogatott meccseket, még ha szakmailag nem is volt mindig indokolt, hogy a bevételből finanszírozhassa önmaga fenntartását. Mindent egybevetve: örülök, hogy felvirradt ez a nap. Az UEFA és a FIFA vezetősége bebizonyította, hogy nem a levegőbe beszél, amikor meghirdeti a labdarúgásban fejletlenebb országok segítését, és nem csupán paragrafusok megfogalmazása meg különböző tornák megszervezése a fontos.”
Nyilasi Tibor, az MLSZ koordinátora:
„Nagyon szép, európai szintű az épület. Büszke lehet rá a szövetség, ám én már most a technikai centrum átadásának napját várom, ahol majd hatékony szakmai munkát is lehetne végezni.”
„A múltban volt már székháza az MLSZ-nek a Belvárosban, ám az szőrén-szálán eltűnt, egész egyszerűen leírták a szövetséget a tulajdoni lapról. Sokat költöztünk emiatt, de most végre szép és kulturált környezetben felépülhetett a székház. Éppen ezért óriási eredménynek tartom, hogy ilyen otthonra talált a szövetség. Örök hála illeti ezért az UEFA-t és a FIFA-t, hiszen a nemzetközi és európai szövetség segítsége nélkül nem jöhetett volna létre.”
Laczkó Mihály, az MLSZ korábbi elnöke:
„A rengeteg vándorlás után éppen ideje volt, hogy saját székháza legyen a szövetségnek. Ha az MLSZ igazán szervezni akarja a magyar futball életét, hatékonyabban teheti meg egy biztos helyen, ráadásul a saját székház rangot is ad. Sajnos ez csupán a kirakat, mert a labdarúgásunk háttere továbbra is nagyon gyenge, ezért más beruházásokra is égető szükség lenne.”
Kovács Attila, az MLSZ korábbi elnöke:
„Ha csak az új székházon múlna, biztosak lehetnénk benne, hogy az első lépést megtettük a magyar futball felemelkedéséért. Nem akarok ünneprontó lenni, de hadd fejezzem ki aggályomat azzal kapcsolatban, hogy a székház túl messze van a központtól, szerintem az optimális megoldást az jelentette volna, ha a Puskás Ferenc Stadion környékén találnak területet az építkezésre.”
Páncsics Miklós, az MLSZ volt főtitkára:
„Szakmai szempontból nincs jelentősége annak, hogy székházat kapott az MLSZ. A labdarúgásunk nem azért süllyedt ennyire mélyre, mert a szövetségnek nem volt saját otthona, az utóbbi évtizedek hibáit nem a székház hiánya okozta. Szerintem tévúton jár, aki innen közelíti meg ezt a napot. Szerintem nem ez a legfontosabb kérdés, hiszen eddig is lehetett hol dolgozni, a munka minőségével volt inkább baj. A mi időnkben nem volt székházunk, de a labdarúgásunkat jegyezték Európában és szerte a világon, most viszont éppen fordított a helyzet.”
Verebes József, korábbi szövetségi kapitány:
„Remekül éreztem magamat az Oktogonnál lévő szövetségi szobákban is, bár el kell ismernem, az túl kicsi volt. Hajdanán a pénz hiánya miatt nem volt saját székháza a szövetségnek, az MLSZ olykor csak azért kötött le válogatott meccseket, még ha szakmailag nem is volt mindig indokolt, hogy a bevételből finanszírozhassa önmaga fenntartását. Mindent egybevetve: örülök, hogy felvirradt ez a nap. Az UEFA és a FIFA vezetősége bebizonyította, hogy nem a levegőbe beszél, amikor meghirdeti a labdarúgásban fejletlenebb országok segítését, és nem csupán paragrafusok megfogalmazása meg különböző tornák megszervezése a fontos.”
Nyilasi Tibor, az MLSZ koordinátora:
„Nagyon szép, európai szintű az épület. Büszke lehet rá a szövetség, ám én már most a technikai centrum átadásának napját várom, ahol majd hatékony szakmai munkát is lehetne végezni.”
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





