Eb-bronzérmes a női váltó

Cs. B.Cs. B.
2006.01.23. 01:06
Címkék
Négy évet kellett várni az újabb felnőtt Európa-bajnoki éremre: 2002-ben, Hágában a férfi váltó állhatott fel a dobogó alsó fokára, vasárnap Krynica Zdrójban pedig a női kvartett. Ezzel a magyar korcsolyasportban a rövid pályás gyorskorcsolya a húzóágazat lett, hiszen két hete a junior lánystaféta is bronzzal térhetett haza a csíkszeredai korosztályos vb-ről.Ráadásul Huszár Erika, aki Lajtos Szandra, Darázs Rózsa és Heidum Bernadett mellett a váltónak is tagja volt, újabb sikert ért el egyéniben. A szombati, 500 méteres negyedik helye után vasárnap bejutott a 3000-es szuperfináléba, ahol hatodik lett, s öszszetettben hetedikként végzett. "Az olimpiai ciklus zárásaként megmutattuk, mit érünk Európában – mondta Boda Csaba szakágvezető. – Huszár Erika és a két váltónk nagyon jól szerepelt. Formája alapján Darázs Péternek is ott lett volna a helye a legjobbak között, ám az első számban, 1500 méteren kizárták, és ez már hozta magával a többi hibát."Huszár Erika és Darázs Péter tagja a torinói olimpia magyar küldöttségének.Eredmények a 16. oldalon
Legfrissebb hírek

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
7 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
16 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
26 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
34 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
40 perce

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
1 órája

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
1 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik