Zico fiával készül a Fla

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
Vágólapra másolva!
2006.01.11. 01:51
Címkék
Szerdán kezdődnek az állami bajnokságok Brazíliában, ezeket néhány hónap alatt lebonyolítják az áprilisban induló országos bajnokság előtt. Közülük a két legnagyobb, a riói és a Sao Pauló-i érdemel megkülönböztetett figyelmet.
A 2006-os brazil futballszezon e korai kezdési időpontja egyrészt azért kellemetlen a résztvevők számára, mert mindössze öthetes szüneten vannak túl, másfelől azért, mert a déli féltekén tombol a nyár, a hőmérkséklet szinte egész nap harminc fok felett van. Előfordul, hogy némelyik nagyágyú a nemzeti bajnokságra és a Libertadores-kupára gondolva a nagy hagyományú, de mára kisebb presztízsű és kevesebb nézőt is vonzó versengésekben pihenteti legjobbjait.Carlos Tévez, a brazil aranyérmes Corinthians legnagyobb csillaga máris közölte, hogy szeretné kihagyni legalább a Paulista bajnokság elejét, mert nem érzi magát megfelelő fizikai állapotban. Úgy tetszik azonban, Dél-Amerika jelenlegi leggazdagabb klubja nem engedheti meg magának, hogy "feláldozza" akár csak a helyi pontvadászatot, friss hírek szerint ugyanis Antonio Lopes vezetőedzőnek sikerült meggyőznie az argentint, hogy vállalja a játékot.A Cor, jó pénzügyi lehetőségeinek hála, csupán kapusát, Fabio Costát veszítette el a holt idényben. Egyébként akadt néhány érdekes üzlet: az előző évad végén remek formába lendülő Palmeirashoz visszatért a 34 éves Edmundo, aki 1993-ban és 1994-ben két országos bajnoki címet nyert a zöldekkel, de sorozatos kiállításai és botrányai miatt dicstelenül kényszerült távozni. Wanderley Luxemburgo egyéves madridi ténykedése után újra leült a Santos kispadjára (első feladata a 22 éve hiába áhított Paulista cím megszerzése lesz), és új edzője van a Libertadores- és Világkupa-győztes FC Sao Paulónak is: Paulo Autuori visszautasíthatatlan ajánlatot kapott a japán Kasima Antlerstől, Muricy Ramalho vette át a pozícióját.A szegényebb Rio kevesebb figyelemre méltó fejleményt tudott felmutatni, de mindenképp megemlítendő, hogy a maholnap 40 éves Romário újabb egy évet vállalt a Vascónál, így a társulatnak van esélye megszorítani a Fluminensét. A Flamengo pedig elvitte a Coritibától Thiago Coimbrát, a hajdani Fla-legenda, Zico 22 éves fiát.Megint sok volt a téli mozgás

Mint minden szezonkezdetkor, most is beletelik majd egy kis időbe, míg a szurkolók megtanulják új hőseik nevét. A téli jövés-menés némely klubnál óriási mértékű volt, hogy mást ne mondjunk, a Santos 12 új futballistát igazolt – köztük a Paris SG egykori támadóját, Reinaldót, továbbá két külföldi válogatottat: a paraguayi Julio Manzurt és a chilei Claudio Maldonadót. A Cruzeiro ezzel szemben húsz játékosát eresztette szélnek, legutóbb 27 éves csatára, Adriano Louzada írt alá a portugál Sportingnak. Természetesen szinte mindenünnen távoztak ismertebb arcok, a legnagyobb név Cicinho (Sao Paulo), az ő madridi szerződéséről már korábban beszámoltunk. Még Oroszországba is igazoltak néhányan, a Palmeiras sokra tartott védőjét, Baianót például a kevéssé ismert Rubin Kazany vette meg.
Legfrissebb hírek

Jefferson-Wooden minden idők ötödik legjobb idejét futotta női 100 méteren

Atlétika
18 perce

A McLarent irányító Andrea Stellát is meglepte csapata dominanciája

F1
22 perce

Izgalmas párharcok várnak ránk az atlétikai országos bajnokságon

Atlétika
45 perce

Messi addig játszhat Miamiban, ameddig akar

Minden más foci
59 perce

Ugyanaz a játékvezető vezet a Győrnek és a Paksnak is a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
1 órája

Újra exkluzív after party zárja a Magyar Nagydíjat

F1
1 órája

Őrizetbe vették a 100 méter világbajnokát

Atlétika
1 órája

Már a visszavonulást fontolgatja a Comóban is mellőzött Dele Alli

Olasz labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik