Moyes a Poolnak drukkol

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2005.05.09. 22:47
Címkék
Ünnepel az Everton, amely csaknem két évtizede a legjobb eredményét érte el az első osztályban, függetlenül az utolsó forduló fejleményeitől (a csapat legutóbb 1988-ban végzett a tabella negyedik helyén). Ráadásul édesíti a siker ízét, hogy éppen a Liverpoolt fosztotta meg a BL-ben való indulás lehetőségétől. David Moyes, az Everton szakvezetője azonban sportszerűen beszélt a városi riválisról."Nagyszerű érzés, mert hosszú és kemény szezont tudhatunk magunk mögött. Óriási fegyvertény ez, hiszen szeptembertől nagy nyomás alatt álltunk. Azt már hónapokkal ezelőtt nyilvánvalóvá tettük, hogy a kiesést, amelytől sokan féltettek minket, messze el fogjuk kerülni. Ha jól emlékszem, én februárban, az Aston Villa elleni idegenbeli meccsünk után gondoltam rá, hogy valós esélyünk van a negyedik pozíció kiharcolására. Az tetszett leginkább, hogy a játékosok remek együttest alkottak, mégis végtelenül alázatosan futballoztak" - így Moyes. "Nagyon helyesnek tartom, hogy ha a Liverpool megnyeri a Bajnokok Ligáját - amit őszintén remélek -, akkor is mi indulhatunk a legrangosabb kupában. Nagy felzúdulás lett volna a városban, ha másképp dönt a szövetség. Ettől függetlenül szerintem a címvédőnek is garantálni kellene egy helyet" - tette hozzá.

Úgy hírlik, máris beindult a Chelsea "igazológépezete". José Mourinho vezetőedző a minap jelezte, a nyáron feltehetően három új labdarúgó érkezik a Stamford Bridge-re - a Borussia Dortmund brazil balhátvédje állítja, ő lehet az egyik. Dédé, akit posztján a Bundesliga egyik legjobbjának tartanak, egy helyi német lapnak árulta el, hogy eddig kétszer keresték meg a londoni "kékek" képviselői. Szerződtetését alaposan megnehezíti, hogy nem válogatott, és nem EU-polgár, vagyis kétséges, kapna-e munkavállalási engedélyt Nagy-Britanniában. A 27 éves Dédé 1998-ban került a Dortmundhoz, amely épp nemrégiben jutott túl egy pénzügyileg roppant nehéz időszakon.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
10 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
10 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argenítna ellen”

Foci vb 2026
19 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
59 perce

Amerikai pite: Messi, Mbappé és Haaland is megállíthatatan – vb-kibeszélő, 12. nap

Foci vb 2026
1 órája

Détári után Benbuali a következő NB I-es gólszerző világbajnokságon – videók

Foci vb 2026
1 órája

Erling Haaland: Láttuk a szurkolókat „evezni” a Times Square-en, tudtuk, csatlakoznunk kell

Foci vb 2026
1 órája

Algéria fordított, megverte Jordániát

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik