Atlétika: vége az állampolgárság-keringőnek

2005.04.11. 11:33
Címkék
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség, az IAAF határozata szerint a nemzetiséget váltó atléták csak az állampolgárságuk megszerzésétől számított egy év elteltével indulhatnak nemzetközi versenyen új hazájuk zászlaja alatt.A döntést hivatalosan várhatóan a testület kongresszusának augusztusi, helsinki ülésén fogadják el.A korábbi gyakorlat szerint a sportolók három évvel azután indulhattak először új színekben, hogy utoljára képviselték régi hazájukat, függetlenül az állampolgárság megszerzésének idejétől. Ezt az időszakot az új szabályok szerint az érintett IAAF-tagországok közös, írásos nyilatkozattal egy évre csökkenthetik.A határozatra azért volt szükség, mert például számos kenyai futó vándorolt ki anyagi okokból Katarba, és indult az arab állam színeiben. A korábban a kenyai Stephen Cherono-ként ismert katari Szaif Szaid Sahin pedig 2003 augusztusában megszerezve a kenyai állampolgárságot még abban a hónapban megnyerte az akadályfutást a párizsi világbajnokságon.
Legfrissebb hírek

Klubot váltott a svájciak támadója

Foci vb 2026
1 perce

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
13 perce

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
18 perce

Hatalmas volt az öröm Dél-Afrikában is – videó

Foci vb 2026
29 perce

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
45 perce

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
53 perce

Népsport: A vesztesek hangja

Népsport
57 perce

Íme, a mai, holnap hajnali felhozatal!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik