Sidi Péter hatodikként zárt

CSANÁLOSI BEÁTACSANÁLOSI BEÁTA
2005.03.04. 22:02
Címkék
Sidi Péter címvédésre készült, végül a dobogóról is lemaradt (fotó: Meggyesi Bálint)
Sidi Péter címvédésre készült, végül a dobogóról is lemaradt (fotó: Meggyesi Bálint)
Sidi Péter címvédésre készült, végül a dobogóról is lemaradt (fotó: Meggyesi Bálint)
Sidi Péter címvédésre készült, végül a dobogóról is lemaradt (fotó: Meggyesi Bálint)
Sidi Péter címvédésre készült, végül a dobogóról is lemaradt (fotó: Meggyesi Bálint)
Sidi Péter címvédésre készült, végül a dobogóról is lemaradt (fotó: Meggyesi Bálint)
Sidi Péternek ezúttal nem jött össze az éremszerzés. Pedig címvédőnk nem állt messze tőle, az alapversenyt követően ugyanis az 598 kört lövő szlovák Zoltan Balaz és osztrák Mario Knögler mögött a harmadik helyen került a nyolcas fináléba. Igaz, rajta kívül még ketten - a norvég Are Hansen és a szlovákiai Gönci József - is 596 kört lőttek, vagyis igencsak szorosnak ígérkezett a végjáték. Komáromi puskásunk végül 10.2 körös átlagot produkált - mindössze egy kilences találat csúszott be nála -, ám ez is kevésnek bizonyult a dobogóhoz, mivel a többiek még pontosabban céloztak. Sidi tehát végül hatodikként zárt, az érmeken pedig Balaz, Hansen és Gönci osztozhatott.

A pisztolyos nők mezőnyében Csonka Zsófia jutott döntőbe, akinek 98.3 körös eredményével a nyolcadikról a hatodik helyre sikerült előrelépnie. A csapatok közül a Sidi, Papp Máté, Kováts Ádám alkotta puskás trió a hatodik, a Csonka, Sike Renáta, Erdős Dorottya pisztolyos hármas pedig negyedik lett.

A futócéllövők pénteken a lassú lövésen jutottak túl, s a junior fiúknál félidőben Kovács Norbert vezet, a csapat a második, míg a lányoknál Keczeli Bianka ötödikként várja a folytatást.
"Egyre inkább az a meggyőződésünk, nem a véletlennek tudható be, hogy mindig a magyar versenyzőket viszik el doppingvizsgálatra - mondta Kovács Tibor főtitkár. - Amennyiben ugyanis van döntősünk, biztosan tőle vesznek mintát. Ráadásul a ruhaellenőrzést is sokkal komolyabban veszik a magyar lövők esetében, mint másoknál. Ez pedig eléggé idegesítő. Sajnos, úgy tűnik, most üt vissza a magyar atléták és súlyemelők athéni doppingbotránya." ---- E ---- &
Legfrissebb hírek

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
14 perce

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
15 perce

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
21 perce

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
48 perce

Itt a teljes e heti vb-program!

Foci vb 2026
49 perce

Messi újabb rekordot dönthet meg Ausztria ellen

Foci vb 2026
1 órája

Azeri ellenfelek várnak a Fradira az ausztriai edzőtáborban

Labdarúgó NB I
1 órája

Heti program: zárul a csoportkör a foci-vb-n, F1-es Osztrák Nagydíj

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik