Ronaldo bevetésre kész

CS. I.CS. I.
Vágólapra másolva!
2005.03.02. 00:45
Címkék
Az Espanyol elleni városi derbit tegnap lapzártánk után befejező Barcelona ugyan a forduló előtt már nyolcpontos előnyre tett szert a Real Madriddal szemben, ám a ma este a Betist fogadó királyi gárdánál mindenki letette a nagyesküt, hogy az utolsó pillanatig küzd a bajnoki címért.
Nem lesz egyszerű feladat, tekintve, hogy igen sűrű a program: tíz napon belül a Betis mellett a Juventusszal (BL) és a címvédő Valenciával is meg kell mérkőzniük Wanderley Luxemburgo embereinek.A spanyol rekordbajnok a brazil szakvezetővel kiválóan kezdett, ám az első hét mérkőzésen behúzott hét győzelmet követően két vereség (egyaránt 0-2 a Bilbao és Deportivo ellen) csúszott be, amit elsősorban a sérülések miatt rendre átalakított felállással magyaráznak a Bernabéuban. A sevillaiak ellen is átformált csapattal áll majd ki Luxemburgo, hiszen legutóbb Zidane dőlt ki a sorból. A francia helyett Solari kap lehetőséget a bal szélen, így Figo középen, Beckham pedig a jobb oldalon játszhat. Az edző számíthat a húzódása miatt a hét végén még nem pihenő Gutira is, ám a hírek szerint csak Gravesent veti be a szűrő posztján, míg jobbhátvédként a térdsérüléssel bajlódó Míchel Salgadót Raúl Bravo helyettesíti majd (Casillas előtt Helguera, Samuel és Roberto Carlos lesz a védelem másik három tagja). A sevillaiak ellen viszszatérhet a kezdőbe Ronaldo, aki mellett Owen szerepel majd, tekintve, hogy Raúl továbbra is influenzával küszködik.A Betis legutóbb kikapott az új edzővel felálló Valenciától, ettől még jó formában van a zöld-fehér társulat. Igaz, Serra Ferrer fiai mintha elfelejtettek volna idegenben játszani, a megszerezhető 40 pontból csak 11-et vittek haza. Kérdés továbbá, hogy az elmúlt két meccsén három gólt vágó, a Mestallában azonban kiállított Assuncao pályára léphet-e. A szabályoknak megfelelően eltiltották, klubja viszont amellett, hogy benevezte a Real elleni találkozóra, fellebbezett, és elképzelhető, hogy az óvásnak helyt ad a liga.

A rangadóhoz fűződő hír, hogy a találkozó levezetésére kijelölt Carmona Méndez motivációs problémákra hivatkozva az utolsó pillanatban lemondta a részvételét. Helyette Iturralde González fújja majd a sípot a Bernabéuban.

Hatalmas csata várható a harmadik helyért küzdő Sevilla és vendége, a Valencia között. A Turia-partiaknál az új edző, Antonio López minden bizonynyal kihagyja a csapatból a Betis elleni sikerből is kimaradó olaszokat (legfeljebb Moretti kezdhet), míg a hazaiaknál egy hónapos kihagyás után Sergio Ramos visszatérése jelenti a legjobb hírt.

Szavazás

Ki nyeri meg az idén a spanyol bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

US Open: egy óra alatt elintézte kolumbiai ellenfelét a wimbledoni bajnoknő

Tenisz
12 perce

A DVSC bejelentette a Real Madridtól érkező támadó szerződtetését

Labdarúgó NB I
26 perce

Félt az olimpiai bajnok, hogy megelőzi a 17 éves magyar lány

Egyéb egyéni
30 perce

A Bajnokok Ligája négyes döntőjéről álmodik az FTC női kézilabdázóinak sztáredzője, Jesper Jensen

Kézilabda
33 perce

Atalanta: mint a United Sir Alex Ferguson után?

Olasz labdarúgás
37 perce

A hónap utánpótlásedzője: Verrasztó Zoltán úszótréneré a júliusi díj

Utánpótlássport
1 órája

Hámori Luca: Éremért utazom Liverpoolba

Ökölvívás
1 órája

US Open: Fucsovics Márton–Denis Shapovalov

Tenisz
2 órája
Ezek is érdekelhetik