F1: a McLaren "viszkis" színeket kap augusztusban

2005.02.22. 18:29
Címkék
Nagyértékű szponzori megállapodás született a Formula-1-ben szereplő McLaren-Mercedes csapat és a Diageo nevű, minőségi szeszesitalokat előállító cég között. Az "ezüstnyilak" - ahogyan a McLaren-Mercedes autóit nevezik - korszaka augusztus 21-én, a Török Nagydíjon ér véget, attől az időponttól kezdve a wokingiak autóin a Johnnie Walker nevű whiskymárka reklámja lesz majd látható a West mostani hirdetése helyett.

A BBC beszámolója szerint a Diageo évente 15 millió angol font összeget ad a McLaren-Mercedesnek. Az Imperial Tobacco - a McLaren jelenlegi legfőbb partnere - kivonul a száguldó curkoszból.

A Formula-1-ben eddig két szeszesitalgyártó vállalt szerepet: 1974-ben a német Jägermeister a March istállót támogatta, míg a Martini a Brabham és egyéb más csapatoknak is adott pénzt autóreklámért.

Az NSO ajánlja:





A vb végeredménye
Formula-1 adatbank 2004
Futamról futamra, 2004
Edzéspárbaj

Egyéni világbajnokok



Szavazás

Hol folytatja Baumgartner Zsolt?


Szavazás

Ön szerint ki lesz Michael Schumacher első számú kihívója 2005-ben?


Szavazás

Az alábbiak közül ki szerzi meg élete első futamgyőzelmét 2005-ben?

Legfrissebb hírek

„Megnehezítettük a saját dolgunkat” – mondta Murat Yakin, és beszélt arról is, miért cserélt trikót

Foci vb 2026
3 perce

Vinícius Júnior góljával vezet Brazília Skócia ellen – videó

Foci vb 2026
6 perce

Elindult a banzáj Boszniában

Foci vb 2026
18 perce

Csütörtöki sportműsor: zárul a németek csoportja a vb-n

Minden más foci
19 perce

Joseph sarkazása után vezet Haiti!

Foci vb 2026
33 perce

Alajbegovic megdöntötte Mbappé rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
43 perce

Elkezdődtek a meccsek Miamiban és Atlantában is

Foci vb 2026
46 perce

Vb 2026: Marokkó–Haiti 2–2

Foci vb 2026
51 perce
Ezek is érdekelhetik