Caniggia visszavonult

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2005.02.20. 21:30
Címkék
Befejezi pályafutását Claudio Caniggia, az argentin válogatott történetének 18. legeredményesebb gólszerzője.
Caniggia 1990-ben világbajnoki ezüstérmet szerzett a válogatottal
Caniggia 1990-ben világbajnoki ezüstérmet szerzett a válogatottal
Caniggia 1990-ben világbajnoki ezüstérmet szerzett a válogatottal
Caniggia 1990-ben világbajnoki ezüstérmet szerzett a válogatottal
Caniggia 1990-ben világbajnoki ezüstérmet szerzett a válogatottal
Caniggia 1990-ben világbajnoki ezüstérmet szerzett a válogatottal
A hányatott sorsú csatár néhány éve Skóciában töltötte sokadik fénykorát, majd levezetésként Katarba igazolt, ám 38 évesen már nem érez magában elég motivációt a folytatáshoz.

Caniggia az 1990-es olaszországi világbajnokságon tűnt fel, jóllehet akkor már két éve a Serie A-ban - a Veronában, illetve az Atalantában - rúgta a labdát. A hazaiak elleni elődöntőben ő törte meg az olasz kapus, Walter Zenga góltalansági sorozatát, amikor fejesével egyenlített, kiharcolva a hoszszabbítást. Végül büntetőkkel az argentinok jutottak tovább, a meccs (egyik) hőse azonban eltiltás miatt nem játszhatott a németek elleni, 1-0-ra elveszített fináléban. Érdekes, hogy a ma érvényes szabályok lehetővé tették volna a szereplését, mivel az első sárga lapját még a csoportkörben szerezte.

Claudio Caniggia

Született: 1967. január 9., Henderson
Állampolgársága: argentin
Posztja: csatár
Válogatott mérkôzései/góljai száma: 50/16
Klubjai: River Plate (–1988), Verona (1988–89), Atalanta (1989–1992), Roma (1992–94), Benfica (1994–95), Boca Juniors (1995–99), Atalanta (1999–2000), Dundee United (2000–2001), Rangers (2001–2003), el-Arabi (2003–2004)
Legnagyobb sikerei: vb-ezüstérmes (1990), Copa América-gyôztes (1991), Konföderációs Kupa-gyôztes (1993), argentin bajnok (1986), skót bajnok (2003), 2x Skót FA-kupa-gyôztes (2002, 2003), 2x Skót Ligakupa-gyôztes (2002, 2003)
Később futballozott a Romában, majd a Benficában, ám amikor kokainhasználatát több mint egyéves eltiltással büntették, úgy tűnt, leáldozott a csillaga. Hazatért, egy ideig a Boca Juniorsban együtt szerepelt barátjával, Diego Maradonával, négy év múlva mégis visszatért Európába.

Lehúzott egy újabb szezont Bergamóban, aztán általános meglepetésre a Dundee Unitedhez igazolt. Ott olyan jól ment neki, hogy az első adandó alkalommal elvitte a Rangers - noha Glasgow-ban már nem váltotta meg a világot, öt trófeát nyert a kékekkel.

Tavaly szerződött az el-Arabihoz, mostanra pedig elege lett a katari labdarúgásból. "Tulajdonképpen hét hónapja nem játszottam hivatalos mérkőzést. Mindennap edzek, jó fizikai állapotban vagyok, ennek ellenére úgy döntöttem, visszavonulok. Az ajánlatok, amelyeket kaptam, nem lelkesítettek túlságosan, Katarban meg egyszerűen unatkoztam. Pénzügyileg persze jól jártam azzal, hogy ide jöttem, de egyéb előnye nem volt. Mostantól egy ideig biztosan Glasgow-ban fogok élni, mert a gyerekeim ott járnak iskolába, de nem tudom, meddig bírom a hideget" - mondta Caniggia egy Buenos Aires-i rádióállomásnak.
Legfrissebb hírek

Van, akinek semmi sem jó: beleállt Szoboszlaiba a Liverpool legendája

Légiósok
23 perce

A Juventusé az egyik legnagyobb tehetség, 133 millió eurót is érhet

Olasz labdarúgás
26 perce

Erste Liga: egész Miskolcnak sokat jelent ez az elődöntő

Jégkorong
33 perce

Alpesisí-vk: Shiffrin hatodszor nyert összetettben

Téli sportok
51 perce

Megemlékezések Papp László sírjánál és köztéri szobrainál

Ökölvívás
1 órája

Birkózás: Magomed Magomajevnek most ítélték oda a 2024-es világbajnoki címet

Birkózás
1 órája

Női kosárlabda Eb-selejtező: a második kalapból várják a sorsolást a mieink

Kosárlabda
1 órája

NBA: ebben az idényben már nem számíthat All Star-játékosára a Memphis

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik