Új módi: előbb a munka, csak aztán a versenyzés

Cs. B.Cs. B.
2005.02.09. 21:10
Címkék
Sike József a munkája miatt marad távol az Eb-tôl (Fotó: Danis Barna)
Sike József a munkája miatt marad távol az Eb-tôl (Fotó: Danis Barna)
Sike József a munkája miatt marad távol az Eb-tôl (Fotó: Danis Barna)
Sike József a munkája miatt marad távol az Eb-tôl (Fotó: Danis Barna)
Sike József a munkája miatt marad távol az Eb-tôl (Fotó: Danis Barna)
Sike József a munkája miatt marad távol az Eb-tôl (Fotó: Danis Barna)

Habár a válogatók alapján egyértelműen helye lenne a csapatban, Sike József végül mégsem utazik el a hónap végén rajtoló tallinni légfegyveres Európa-bajnokságra. Mint a BHSE világ- és Európa-bajnok futócéllövője elmondta, munkahelyi elfoglaltsága miatt mondott le a címvédésről.
- Miután tavaly november harmincadikával megszűnt a munkaviszonyom a Honvédnál, a szegedi Fiat-márkakereskedésnél helyezkedtem el, és még jelenleg is a három hónapos próbaidőmet töltöm - mondja Sike József.
- Próbaidő alatt nem jár szabadság?
- De jár, hiszen a kétnapos müncheni versenyre is elengedtek. Most viszont egy teljes hétről lenne szó, érthető, ha a főnököm nem különösebben lelkes. Hárman dolgozunk ugyanabban a munkakörben, és mivel az egyik társam főiskolás, az ő hiányzásait is tolerálni kell, a kettőnké együtt pedig már sok lenne.
- Nem volt semmilyen alternatíva?
- Sajnos nem. Ha a közelben lett volna a verseny, akkor minden más, egy-két napra ugyanis autóval is kimehettem volna. Maximum kihagyom a negyvenes vegyes számot, és csak a harminc plusz harmincat lövöm le. De Tallinnba nem ilyen egyszerű eljutni, a repülőjegy pedig hétfői elutazásról és vasárnapi visszaérkezésről szólt, ami most egyszerűen nem fért bele.
- Sajnálja, hogy nem tudja megismételni a Győrben kiharcolt elsőségét?
- Persze hogy sajnálom, de reálisan kell látnom a helyzetet. Amíg főállású sportoló voltam, föl sem vetődött, hogy kihagyjak egy Európa-bajnokságot. Most viszont már az is fontos, hogy a munkahelyemen teljes emberként számíthassanak rám.
- Ez egyben azt is jelenti, hogy a jövőben sem biztos, hogy el tud majd indulni a nemzetközi versenyeken?
- Amióta a futócél lekerült az olimpia programjáról, már nem vagyunk Világkupa-szám, így az idén jóformán még egy plzeni verseny és mondjuk a nyári, belgrádi Európa-bajnokság vár rám. Ezek pedig szerencsére közel vannak, így legroszszabb esetben autóval is elérhetők.
- A munka az edzésre fordított idejét is befolyásolja?
- Nem, hiszen munkaidő után azt csinálok, amit akarok. Egyébként nem kell ennek olyan nagy jelentőséget tulajdonítani, hiszen én választottam a munkámat, ráadásul szeretem is, és noha szívesen versenyeztem volna Tallinnban, elfogadom, hogy most áldozatot kellett hoznom.
Legfrissebb hírek

Filmrendező a páston – Hosszú kávé Papp Gábor Zsigmonddal

Képes Sport
20 perce

Média Európa-kupa: ötödik hely Moldovában

Minden más foci
34 perce

Férfi kosárlabda vb-selejtező: Doncic kihagyja a szlovénok nyári meccseit

Kosárlabda
35 perce

Dejan Sztankovics elhozná a Ferencvárostól egyik korábbi játékosát – sajtóhír

Labdarúgó NB I
35 perce

Garnacho és Mastantuono bekerült, Dybala nem – megvan a címvédő argentinok bővített kerete

Foci vb 2026
52 perce

A férfi vízilabda-válogatottunk második, a női negyedik a világranglistán

Vízilabda
1 órája

Neymar bekerült, Estevao kimaradt – kihirdette a brazilok bő vb-keretét Ancelotti

Foci vb 2026
1 órája

Hegedűs Péter visszaépítené a bizalmat Győrben

Kosárlabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik