Ötödik lett a kardcsapat

Vágólapra másolva!
2004.08.20. 19:43
Címkék
No, akkor mostantól töröljük a sportág "szakkifejezései" közül az olyanokat, mint vívónagyhatalom és kis nemzet. Mert az athéni vívóversenyek - bár még két nap hátravan a küzdelmekből - bebizonyították, hogy ma már bárki sikerrel forgathatja a fegyvert. Ezt sajnos mi, magyarok a saját bőrünkön tapasztaltuk csütörtökön, amikor a férfi kardcsapatokat szólították a Helliniko csarnokba.
Az NSO ajánlja:

A adatlapja
Vívás az olimpián

Férfi kardcsapatunk:






Galéria:

Helliniko-vívócsarnok

Az olimpia teljes programja
Az NSO ajánlja:

A adatlapja
Vívás az olimpián

Férfi kardcsapatunk:






Galéria:

Helliniko-vívócsarnok

Az olimpia teljes programja
Egy kis múltidézés: a szakág 1908 óta íródó ötkarikás történetében eddig csak három ország válogatottja, a magyar (10 alkalommal), a szovjet/orosz (7) és az olasz (4) állt a dobogó tetején.
Athén legnagyobb favoritjának szinte mindenki az oroszokat tartotta, nemcsak azért, mert Pozdnyakovék voltak a címvédők, hanem azért is, mert 2000 óta minden világversenyt megnyertek.
És az is tény, hogy a "szbornaja" igazi ellenfelének sokan a vb-ezüstérmes magyar csapatot tartották, amely tavaly Havannában csupán egytusos vereséget szenvedett a fináléban.
Versenyzőink is orosz-magyar döntőre készültek, annak örültek, hogy csak az aranycsatában találkoznak majd az örök vetélytárssal - de addig azért el kellett volna jutni.
Mindkét válogatottnak.

Damien Touya (jobbra) volt az aranyérmes franciák egyik kulcsembere
Damien Touya (jobbra) volt az aranyérmes franciák egyik kulcsembere
Damien Touya (jobbra) volt az aranyérmes franciák egyik kulcsembere
A mieink már az első mérkőzésen elbuktak, mert nem bírtak az amerikaiakkal. Ferjancsik még 5:3-ra megnyerte az asszóját, Lengyel azonban nem találta a ritmust, és 7:3-ra kikapott Smarttól. Nemcsik lelépte Rogerst, így megint nálunk volt az előny (15:12). Lengyel neve mellé újabb vereség került, Ferjancsik és Nemcsik újból nyert, így két kör után még nem volt veszve semmi (30:25). Lengyel harmadik asszóját is elvesztette, majd Nemcsik kikapott Lee-től. A befejező emberek, Ferjancsik és Smart 40:38-as magyar vezetésnél léptek pástra. Az amerikai 7:3-as győzelme egyben csapata négy közé jutását jelentette - nekünk maradt az alsó ág. Ahol Lengyel helyén szerepet kapott a tartalék Fodor Kende és a kínai, majd az ukrán válogatott legyőzésével csapatunk megszerezte az ötödik helyet.
Ötödik hely, mint Sydneyben. A különbség azonban óriási. Akkor a végső győztes oroszoktól kaptunk ki a negyeddöntőben…
Hát nem erre számítottunk!
"Nagyon nehéz bármit is mondani. Úgy érzem, nekem ezúttal is jól ment a vívás, de a csapat már csak ilyen: egyedül kevés vagy. Volt már, hogy én voltam a gyengébb, most mással fordult ez elő. Sajnos ez benne van a sportban. Az amerikaiktól nem tartottunk, de nem is becsültük le őket. Nem technikásak, ettől függetlenül nagyon meg tudják nehezíteni az ellenfelek dolgát. Mindenképpen érmet akartunk nyerni, s a mi csapatunk olyan, hogy ha hármunk közül kettő jó napot fog ki és a harmadik hozza az átlagot, a világon bárkit ellen nyerni tud. Nem szeretném ismét a bíróra fogni, mert talán már unalmas lehet, de tényleg ítéltek ellenünk néhány olyan tust, amelyet nem nagyon tudtunk megmagyarázni. Ettől függetlenül is nyernünk kellett volna" - ismerte el Nemcsik.
Lengyel Balázs szerint kell még néhány nap arra, hogy átgondolja a történteket, és megtalálja a választ arra, mi is történt valójában. "Nagyon szerettünk volna érmesek lenni, s a papírforma alapján erre meg is volt az esélyünk. Arról nem is szólva, hogy az amerikaiaktól már hosszú ideje nem kaptunk ki" - mondta.
Ami Ferjancsikot illeti, számára elsősorban az okozhat álmatlan éjszakákat, hogy bár plusz eggyel zárta a mérkőzést, az utolsó csörtét mégiscsak ő bukta el. " El sem tudom mondani, mennyire csalódott vagyok a történtek miatt, ez már a második olimpiánk, hogy kardcsapatban nem tudtunk dobogóra állni" - magyarázta Ferjancsik.
És hogy mi történt még a Helleniko csarnokban?
Az oroszok sem jutottak el a döntőig, a bronzmeccsen nagy küzdelemben verték meg egyetlen tussal az amerikaiakat. Az aranyérem pedig, a szakág történetében először, a franciák nyakába került.

Férfi kardcsapat
1. Franciaország
2. Olaszország
3. Oroszország ---- A ---- M
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik