Sokan kritizálták a bíráskodást a férfi egyéni összetett döntője után, és meglehetősen "érdekes" eredménynek titulálták az amerikai Paul Hamm diadalát. A wisconsini fiatalember ugyanis nagyot bukott ugrásban, a 12. helyre csúszott vissza a versenyben, s két körrel a vége előtt onnan kapaszkodott fel a dobogó legfelső fokára, míg két dél-koreai riválisa hat-hat, rontás nélküli gyakorlattal csak a második-harmadik helyen osztozkodhatott.
Még szerencse, hogy Carly Patterson bebizonyította: az Egyesült Államok a "tiszta", vitathatatlan elsőségre is képes, hiszen a tavalyi anaheimi világbajnokság ezüstérmese könnyedén, mosolyogva nyerte meg az aranyérmet az oroszok tornászkirálynője, Szvetlana Horkina, valamint a kínaiak üdvöskéje, Csang Nan előtt. Pedig nem az amerikai elképzelései szerint indult a viadal: ugrásban "csak" 9.375-öt kapott gyakorlatára, ami akkor úgy tűnt, az olimpiai sztárparádéban kevésnek bizonyul majd.
Patterson jóvoltából húsz év után született ismét amerikai aranyérem nôi egyéni összetettben
Ám Patterson kisasszony nem csak tehetségéről, de egyedülálló küzdeni tudásáról is híres, felemás korláton nagyszerűen megcsinálta azt a gyakorlatát, amelyet két nappal korábban a csapatversenyben félig-meddig elhibázott, és gerendán (9.725), valamint talajon (9.712) - nem érdemtelenül - a nap legmagasabb pontszámait kapta a bíróktól. Patterson, ha nem is sokkal (176 ezredpont), de megelőzte az orosz Horkinát, s ezzel Mary Lou Retton 1984-es Los Angeles-i diadala után a második egyéni összetett olimpiai aranyérmét szerezte meg az Egyesült Államoknak. "Egyelőre fogalmam sincs, mit mondjak, elégedett és boldog vagyok - magyarázta a versenyt követően Patterson. - Egész életemben azért dolgoztam, hogy egyszer olimpiai bajnok lehessek, és most valóra vált az álmom. A gerendagyakorlatom előtt nagyon ideges voltam, örültem, hogy túljutottam rajta, bár szerintem ezzel szinte minden tornász így van. A talaj előtt csak arra koncentráltam, hogy ne merevedjek le, aztán pedig nem láttam mást, csak az ünneplő tömeget. Köszönöm az edzőmnek, Jevgenyij Marcsenkónak ezt a sikert, hiszen nélküle nem lehetnék most itt. Azt hiszem, ő tudta a legjobban, mire van szükségem ahhoz, hogy a csúcsra érhessek." Szvetlana Horkina is tudta, érezte a verseny során, hogy ez nem az ő diadalmenete lesz, bár az utolsó egyéni összetett viadalán szereplő orosz tornász a verseny végén úgy ünnepeltette magát, mintha az ő nyakába akasztották volna az aranyérmet. "A harmadik olimpiámon, azt hiszem, tökéletesen elégedett lehetek az ezüsttel - mondta Horkina. - Hogy mit hoz a jövő? Nehéz erről beszélni, talán az év végi brit Világkupa-viadalon még elindulok, de az is meglehet, hogy az olimpiai szerdöntő végeztével örökre búcsút intek majd a tornának."
Női egyéni összetett 1. Patterson amerikai 2. Horkina orosz 3. Csang Nan kínai ---- G ---- G