Bodrogi egyórás főszerepe

Vágólapra másolva!
2004.08.14. 21:51
Címkék
"Azt hiszem, olyanok leszünk majd, mint a juniorok, a rajttól a célig egymást érik majd a támadások" - vélekedett a rajt előtt a holland Boogerd, akinek csak félig lett igaza.
Férfi mezônyverseny
1. Bettini olasz
2. Paulinho portugál
3. A. Merckx belga
Férfi mezônyverseny
1. Bettini olasz
2. Paulinho portugál
3. A. Merckx belga
A rajt után néhányan tényleg úgy versenyeztek, mint a rutintalan fiatalok, alig három kilométernyi tekerés után a kordonok mellett néhányan nagyot buktak, közöttük volt Boogerd, a spanyol Marlon Pérez és világbajnok honfitársa, a viadal egyik nagy esélyese, Astarloa is. A trió számára eddig tartott az olimpia, Astarloának még az athéni orvosi ellátással is meg kellett ismerkednie, szerencsére nem esett nagyobb baja.
A támadások tekintetében Boogerd nem bizonyult igazán jó jósnak, az első sikeres kísérlet a második körben ellépő svéd Backstedt nevéhez fűződött, az Alessio profija néhány kör alatt majdnem négypercesre tornászta előnyét. Ezalatt a mezőny egyetlen magyar kerekese, Bodrogi László többször is felhívta magára a figyelmet, előbb a lejtőn fokozta a tempót, de bátortalan kísérletét könnyedén visszaverte a karaván, másodszor azonban már majd száz méterre is eltávolodott a magyar kerekes az élbolytól, ám az üldözők ezúttal sem engedték messzebbre.

A francia Richard Virenque (balra) és Bodrogi László szökése több mint egy órán át tartott, a Quick Step-Davitamon két profija csaknem 60 kilométeren keresztül vezetett a versenyben
A francia Richard Virenque (balra) és Bodrogi László szökése több mint egy órán át tartott, a Quick Step-Davitamon két profija csaknem 60 kilométeren keresztül vezetett a versenyben
A francia Richard Virenque (balra) és Bodrogi László szökése több mint egy órán át tartott, a Quick Step-Davitamon két profija csaknem 60 kilométeren keresztül vezetett a versenyben
A Tour de France hétszeres pöttyös trikósa, a francia Richard Virenque éppen akkor támadott, amikor Bodrogit megfogta a mezőny, s a kontraattak sikerrel is járt. Csakhogy az igen agilis és bátran kezdeményező Bodrogi sem hagyta annyiban, néhány perccel később újból nekiveselkedett, s végre meg is tudott lépni: az ötödik körben már klubtársát, a Quick Step-Davitamonban profiskodó Virenque-et üldözte. A hatodik körben a duó együttes erővel dolgozta le a hátrányát Backstedt mögött, hogy aztán több mint egy órán át ez a trió tekerjen az élen.
A nagy hőségben a mezőnyben sokan megadták magukat, az élboly egyre inkább fogyatkozott, ám az élen tekerők a 12. körtől fokozták a tempót és bedarálták az élen haladó Bodrogiékat. Ettől kezdve a verseny alakulása már Boogerd jóslatát idézte: egymást érték a támadások, ezek egyik legaktívabb résztvevője Bodrogi másik klubtársa, az olasz Paolo Bettini volt, aki az utolsó körben a portugál Sergio Paulinho oldalán lépett el a többiektől. A duó ragyogó összhangban dolgozott az utolsó kilométerig, ott viszont - miután Bettiniék meggyőződtek arról, hogy az üldözők nem foghatják be őket - "pályaversennyé" alakul a párharc: mint a repülőversenyben, a sprint előtt a két kerekes lelassított, s az idegek harcában végül Bettini volt a jobb, az olasz szurkolók álmát valóra váltva megszerezte az aranyérmet. Az ezüst a 24 esztendős Paulinhónak, a bronz pedig a "kis Merckxnek", Axelnek jutott, míg a címvédő Jan Ullrich a mezőnyben, a 19. helyen fejezte be a versenyt.
Bodrogi László a fárasztó szökés után a 15. körig bírta a heves ritmusváltásokat, akkor azonban leszakadt az élbolyról, s végül a 74. helyen ért célba - ő volt az indulók közül az utolsó előtti, aki teljesíteni tudta a 224.4 kilométeres távot. Mindenesetre neki még lesz alkalma javítani: ő a szerdai egyéni időfutamverseny egyik esélyese, s ha ott is ilyen formát mutat, megszerezheti a hőn áhított érmet!
Vasárnap a hölgyeken a sor, a női mezőnyverseny címvédője a holland Leontien Zijlaard-van Moorsel, de saját bevallása szerint nem ő, hanem honfitársa, Mirjam Melchers az első számú esélyes. Igazi kuriózum, hogy ezúttal is ott lesz a mezőnyben a francia Jeannie Longo, a 46 esztendős élő legenda Atlantában aranyérmes volt, de emellett nyert két ezüstöt és egy bronzot is, a világbajnokságokon pedig kilencszer állhatott a dobogó legfelső fokán.

McGee repülőre szállt
Amíg a csapattársak az olimpiai felkészülés után Athén felé vették az irányt, az ausztrál Bradley McGee Monacóba repült, felesége, Sharni ugyanis kórházba került, hogy világra hozza második gyermeküket. McGee ezúttal nem volt olyan gyors, mint azt a nyeregben megszokhattuk tőle: hiába sietett, lemaradt a csemete érkezéséről, Rory McGee 4.2 kilogrammal látta meg a napvilágot. Az újdonsült papa természetesen így is rendkívül boldog: "Örülök, hogy nélkülem is minden rendben ment, és annak is, hogy Sharni és Rory is jól van. Fogalmam sincs, hogy Rory kire hasonlít, de az biztos, hogy hihetetlenül jóképű kölyök…" - magyarázta mosolyogva McGee, akire a jövő pénteken kezdődő athéni pályaversenyeken várnak újabb feladatok.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik