Schumi zsinórban öt győzelemmel nyitotta az évet, és bár Monte-Carlóban Jarno Trullinak sikerült megszakítania a német sorozatát, a hatszoros világbajnok újabb ötös szériát épített. Ez a két sorozat pedig már előre jelzi, hogy vb-címekből is zsinórban ötöt fog felhalmozni Schumacher.
Érdekes, hogy a pilóta pályafutása 80. diadala után is úgy tud örülni, mintha 14. F1-es szezonjában az első sikerét aratná. Talán senki mást nem hoz már lázba egy-egy Schumacher-győzelem, a német versenyző a dobogó tetején ugyanis már-már ugyanolyan alapvető része a futamok végén tartott procedúrának, mint a kockás zászló vagy a pezsgőzés. A német hét futammal az idény vége előtt több pontot gyűjtött, mint a tavalyi szezon során összesen, a nagy szenzációt már az jelenti, ha valaki meg tudja szorongatni.
Schumi 29-cel több diadalt aratott, mint az F1 történetének második legtöbbszörös futamgyőztese, Alain Prost, és 67-tel többet, mint a második legjobb aktív, David Coulthard. A 2002-es szezonban 11 sikert számlált, a hét hátralévő futamon eme rekordját is könnyedén túlszárnyalhatja. Az ellenfelek ugyanis képtelenek állandósítani jó formájukat, hol az egyik, hol a másik istálló pilótája kerül közelebb Schumihoz. Ez pedig az idény hátralévő részében már nemigen változik meg, a többiek erejéből vélhetően legfeljebb két-három diadalra futhatja.
"Hihetetlen, mi történik velem és a csapattal ebben az évben! A kiváló eredményeink annak köszönhetőek, hogy sohasem engedünk ki, mert az előző szezonban megtanultuk, hogy ha félvállról veszünk egy-két futamot, könnyen kicsúszhat a kezünkből az irányítás. Hatalmas mázlink volt tavaly, hogy még időben feltámadtunk, de éreztük a kínt, amelyet nem akarunk újra érezni az idén. Elképesztő, ami a gyárban és a garázsban történik, mindenki hajtja a másikat, ebben a környezetben nem is lehet könnyedén venni a feladatokat – mondta Schumi, majd a vetélytársakat is megdicsérte. – Az idény elején, az Ausztrál Nagydíjon bármilyen taktikával megnyertük volna a futamot, annyira kiemelkedtünk a mezőnyből. Ez már nem működik többé, ellenfeleink ugyanis felzárkóztak, és roppant okosnak kell lennünk, ha le akarjuk győzni őket."
Az idény előtt a Ferrari-uralom megdöntéséről beszéltek a Formula–1-es szakemberek, de erre még egy évet biztosan várnunk kell. Juan Pablo Montoya, Kimi Räikkönen, Ralf Schumacher, Mark Webber, Fernando Alonso, Jenson Button és a többiek tovább küszködhetnek, és ezt az idényt látva az sem kizárt, hogy Schumi visszavonulása hozza majd el az őrségváltást.
Az a versenyző, aki legutóbb le tudta győzni a vb-címért folyó küzdelemben Schumachert, Mika Häkkinen volt, és bár eddig úgy tűnt, hogy a finn esetleg 2005-ben a Williams-istálló színeiben visszatérhet a Formula–1-be, ezt Ron Dennis hétvégi nyilatkozata lehetetlenné tette. A finnt tesztelni szerette volna a Williams-csapat, de Dennis kijelentette, hogy 2004. december 31-ig gazdasági szerződés köti Häkkinent a McLarenhez és a Mercedeshez, amiért ezt nem lehet megvalósítani. Sir Frank Williams nem szokta kivásárolni futó szerződésükből a pilótákat, és ha nincs teszt, a visszatérés sem valószínűsíthető.
Marad tehát a távozó Juan Pablo Montoya, Ralf Schumacher duó helyére Mark Webber a toronymagas favorit, és rajta kívül Nick Heidfeld, Jacques Villeneuve és Giancarlo Fisichella lehet a befutó. Mario Theissen, a BMW sportigazgatója elmondta, hogy Heidfeld számára nem jelent majd előnyt, hogy német. Fisichella vasárnapi produkciója viszont meggyőzte a csapatot. "Nagyon érdekes volt Giancarlo versenye, az utolsó helyről feljött a hatodikra. Ilyen manőverre csak egy nagyon jó pilóta képes, úgyhogy muszáj megvizsgálnunk, mihez kezdhetünk vele" – mondta Theissen.
A sérült Ralf Schumacher elárulta, hogy a Magyar Nagydíjra mindenképpen szeretne felgyógyulni, és ezt minden bizonnyal a Williams is szorgalmazza, mert a német távolléte miatt futamonként jelentős szponzorpénzt bukik el. ---- S ---- &