Sztoicskov ismét a Barcánál

CSILLAG IMRE, GYENGE BALÁZSCSILLAG IMRE, GYENGE BALÁZS
2003.12.15. 20:50
Címkék
Egyelőre nem ért véget a 16. forduló, noha az összes mérkőzést lefújták már. Történt ugyanis, hogy a gól nélküli döntetlenre végződő SantanderOsasuna találkozón két perc erejére a megengedettnél egyel több nem uniós játékos erősítette a házigazdákat, amiért a pamplonaiak óvást nyújtottak be a ligához.
A találkozó 66. percében Lucas Alcaraz edző beállította az uruguayi Regueirót Javi Guerrero helyére, de nem számolt azzal, hogy akkor a pályán volt az izraeli Benajun és Afek, valamint a brazil Anderson, így hiába cserélte le röviddel később az utóbbit Jonatan Valléra, a vendégek nem ismertek kegyelmet. "A Santanderben négy unión kívüli játékos volt egyidőben a pályán, és ezt jelentenünk kell az illetékeseknek, mert ez a szabály. Sajnálom az ellenfelünket, de ez van” – nyilatkozta Ángel Vizcay, az Osasuna általános igazgatója. Alcaraz csak magyarázkodni tudott: "Elismerem, buta hiba volt becserélni a negyedik unión kívüli játékost, de abban a helyzetben nem a labdarúgóim jogi stástusán járt az eszem.” Ha a liga versenybizottságának eljárása az előírások szerint zajlik, a mérkőzést 3–0-val a vendégek javára igazolják.A Real Madridnál már sokkal nyugodtabb a helyzet, főleg azt követően, hogy a kerékpáros nyelvhasználattal "hegyi szakasznak” minősített legutóbbi három fordulót – amelyben az Atlético Madriddal, a Barcelonával és most a Deportivóval meccselt Carlos Quieróz csapata – kilenc ponttal abszolválta a királyi gárda. Külön öröm a fővárosi szurkolók számára, hogy az utóbbi időben a többiekhez képest kicsit visszafogottabban teljesítő, ezért a sajtó által máris kikezdett Raúl ismét betalált, sőt, győztes gólt szerzett. "Raúl tényleg jól játszott, és nemcsak a gólja miatt illeti dicséret, hanem az egész mérkőzésen mutatott teljesítménye és fáradhatatlan munkája miatt is. Ha jó formában van, mindig benne van a gól” – ajnározta egy sort Queiróz mester a csapatkapitányt. Az edzőnek is kijárt a jó szóból, ugyanis a Real az 1995-ben bevezetett hárompontos szisztémában a második legjobb idénykezdését produkálta, a mostani 36 pontnál csak a Fabio Capello edzette társaság szerzett többet (38 pontot) 16 forduló alatt, mégpedig az 1996–1997-es szezonban.Barcelonában egyelőre csak tervezgetik a jövőt, és most úgy tűnik, újabb lépést tettek a régi dicsőség visszaszerzése felé. Legalábbis ezt várják a klub egykori klasszisa, Hriszto Sztoicskov segítségétől, aki 38 esztendősen azért jelentette be, hogy visszavonul az aktív labdarúgástól, mert a katalán klub sportigazgatásában vállal szerepet. Mint azt lapunk korábban megírta, Sztoicskov a Txiki Beguiristain vezette technikai igazgatóságban kap majd állást, és a Kelet-Európai játékospiac gyöngyszemeit kell majd kihalásznia a Barca számára. Ugyanakkor aktív szerepet szánnak neki az első csapat csatárainak felkészítésében is."Szögre akasztom a stoplist, hogy a Barcelona szolgálatába állhassak” – jelentette be azon a sajtótájékoztatón az egykori bolgár klasszis, amelyen Joan Laporta, a gránátvörös-kék egylet első embere, valamint Johan Cruyff, Sztoicskov korábbi edzője is részt vett. A bolgár sportoló először még visszautazik az Egyesült Államokba, mert élő szerződése van a DC Uniteddel, és csak azután ír alá bármilyen megállapodást a Barcelonához, hogy felmondta amerikai kötelezettségeit. A klubnál ugyanakkor történtek kellemetlen esetek is, Luis Enriquének a bokája, míg Mottának a térde sérült meg – előbbi 10-15 napot, a brazil pedig 3-6 hetet lesz kénytelen pihenéssel tölteni.Tv: a Sport1 kedden 22.15-től csúsztatva közvetíti a Celta Vigo–Espanyol Spanyol Kupa-mérkőzést

Primera División
6. forduló. Vasárnapi mérkőzések:
Málaga–Mallorca 3–1 (Fernando Sanz 12., Duda 71., Salva 92. – 11-esből, ill. Eto’o 31.), Santander–Osasuna 0–0, Valladolid– Murcia 0–0, Zaragoza–Albacete 0–1 (Mikel 78.), Betis–Valencia 0–1 (Juanito 18. – öngól), Real Madrid–Deportivo 2–1 (Ronaldo 45., Raúl 85., ill. Pandiani 63.), Athletic Bilbao–Sevilla 2–1 (Urzáiz 6., Yeste 24., ill. Baptista 1.)
Az élcsoport: 1. Real Madrid 36 pont, 2. Valencia 34, Deportivo 30, 4. Osasuna 27, 5. Atlético Madrid 26, 6. Athletic Bilbao 24 (21–19), 7. Villarreal 24 (17–16)

Segunda División
16. forduló:
Numancia–Almería 0–0, Leganés– Málaga B 2–1, Levante–Salamanca 2–1, Elche– Getafe 1–1, Eijdo–Recreativo Huelva 2–0, Ciudad de Murcia–Gijón 3–2, Rayo Vallecano– Alavés 1–2, Eibar–Tenerife 0–0, Xerez–Córdoba 0–0, Las Palmas–Cádiz 0–2, Terrassa–Algeciras 0–0
Az élcsoport: 1. Numancia 30 pont, 2. Levante 29, 3. Cádiz 27, 4. Almería 26 (20–16), 5. Alavés 26 (16–12)
Legfrissebb hírek

Elöntötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
1 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
13 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
15 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
20 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
22 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
31 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
37 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
45 perce
Ezek is érdekelhetik