Győr készül az Eb-re

CSANÁLOSI BEÁTACSANÁLOSI BEÁTA
2003.12.08. 21:07
Címkék
Rekordnevezésre számítanak a sportlövők a 2004. március 22. és 28. között sorra kerülő győri légfegyveres Európa-bajnokságon, hangzott el a sajtó képviselői előtt a Hotel Platánus Madrid-termében. Az esemény rangját emeli, hogy noha a kvótaszerzés az európai lövők számára a novemberi göteborgi Eb-vel lezárult, a sportág athéni olimpia előtti egyik legnagyobb versenye lesz.
A 16 számot két helyszínen bonyolítják le a győri rendezők, az egy éve átadott egyetemi sportcsarnokban a puskások és pisztolyosok – majd a döntősök –, míg az ettől 50 méterre fekvő tornacsarnokban a futócéllövők kapnak helyet. Újításnak számít, hogy a megszokott néggyel szemben mindössze három versenynap szerepel a programban, ami a remélt 46 országból érkező 500 versenyzőt figyelembe véve igen feszített tempót sejtet. Hammerl László szövetségi kapitány már a célokat is megfogalmazta, hat-hét érmet és öt olimpiai pontot vár majd a csapattól, amely teljes létszámmal – ez mind a 16 számban a lehetséges három versenyzőt jelenti – érkezik majd Győrbe. A válogatott összetétele az Eb-t megelőző – a kvótások kivételével – két válogatóversenyen dől el.Kovács Tibor főtitkár az anyagi háttérről tájékoztatta a megjelenteket, eszerint összesen 85 millió forintra van szüksége a szövetségnek, amelyből 74 millió már a rendelkezésére áll, a maradékot pedig hatékony marketingmunka segítségével akarják előteremteni. A GYISM 40 millióval járul hozzá az eseményhez, ami azt jelenti, hogy a szükséges Sius Ascor-lőberendezések zömét – 32 darabot, amelyek közül tíz a későbbiekben nemcsak 10, hanem 25 és 50 méteren is használható – megvásárolnak, míg a többit (körülbelül 52) a vásárlás fejében ingyen adja kölcsön a svájci cég.A házigazdák részéről Molnár Péter sportigazgató kért szót, s előbb Győr előnyeit ecsetelte, majd ígéretet tett rá, hogy közönségcsalogató betétprogramokkal igyekeznek kedvet csinálni ahhoz, hogy minél többen a helyszínen szurkolják végig a versenyeket.
Legfrissebb hírek

„Most már mindenki Hollandiáról beszél” – Jaap de Groot szerint az oranje a vb-címért érkezett Amerikába – NS-exkluzív

Foci vb 2026
2 perce

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
5 perce

Messi tizenegyest hibázott, majd vb-rekordot jelentő duplával győzelemhez segítette Argentínát

Foci vb 2026
27 perce

Az utolsó pillanatokban Messi ismét betalált, 2–0-ra győzött Argentína!

Foci vb 2026
31 perce

A norvég szurkolótábor bemutatja: evezőkkel hajtott metró!

Foci vb 2026
50 perce

A portugál Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB I
50 perce

Jérémy Doku apa lett, Új-Zéland ellen térhet vissza a belga csapatba

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a második félidő!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik