Jövőre már Magyarország rendezheti meg a szumó Eb-t

Tudósítónktól TudósítónktólTudósítónktól Tudósítónktól
Vágólapra másolva!
2003.10.08. 22:35
Címkék
A németországi Riesában rendezték meg a férfi és női szumó Európa-bajnokságot. A kontinensviadalon 14 ország több mint száz versenyzője lépett küzdőtérre, a magyar válogatott 11 birkózóval képviseltette magát.
Zsimán az új elnök

BUDAPEST. Új elnököt választottak a szumósok, ugyanis a szövetség eddigi elsô embere, Rovnyai János korábban csak ideiglenesen vállalta el ezt a feladatot. A Magyar Szumószakszövetség elsô emberévé Zsimán József Alpárt választották.
Zsimán az új elnök

BUDAPEST. Új elnököt választottak a szumósok, ugyanis a szövetség eddigi elsô embere, Rovnyai János korábban csak ideiglenesen vállalta el ezt a feladatot. A Magyar Szumószakszövetség elsô emberévé Zsimán József Alpárt választották.
Közülük a nyílt kategóriában induló Kálló Gyöngyi, valamint a Libor Dezső, Tóth Barnabás, Major Gyula összeállítású férfi- és a Kálló, Kutlán Edina, Németh Beáta alkotta női csapat is bronzérmet szerzett. A férfiak plusz 115 kilós versengésében Libor Dezső egy ötödik helyet is begyűjtött. Még két hízelgő szám: a pontversenyben negyedik, az éremtáblázaton ötödik. lett válogatottunk.
Az Eb-n az orosz válogatott bizonyult a legeredményesebbnek: szumósai tízből egy kivétellel – a férfi nyílt kategóriát bolgár Sztojanov nyerte – mindegyik számban győztek. Mint Tiger Tibor elnökségi tag elmondta, a németek nagyszerűen rendezték meg az eseményt, amely akár etalon is lehet számunkra, hiszen jövő májusban Szolnok lesz a házigazdája az Európa-bajnokságnak.
Legfrissebb hírek

F1 75: Schumacher kiütötte magát a vb-pontversenyből, Villeneuve ünnepelhetett

F1
23 perce

Gyulai Zsolt: Magyarország ennyi dicséretet nagyon rég kapott egyszerre

F1
28 perce

Pászka Lóránd a Ferencvárostól az FK Csíkszeredához igazolt – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Hány érmet szereztek a MOB elnökei? Nehéz kérdések az olimpiák történetéből – 8. rész

Egyéb egyéni
1 órája

Ötgólos Barcelona-siker Dél-Koreában

Spanyol labdarúgás
2 órája

Kovács Mátyást nemzetközi kupainduló csapatnak adta kölcsön az MTK – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája

Ez az angol klub tett ajánlatot Nikitscherért – a válasz is megvan…

Légiósok
2 órája

A Paksra a Fiorentina, az ETO-ra a Rapid Wien vagy a Dundee United várhat a Konferencialiga rájátszásában

Európa-konferencialiga
2 órája
Ezek is érdekelhetik