Haller Ákost megműtötték

CSANÁLOSI BEÁTACSANÁLOSI BEÁTA
2003.06.03. 20:49
Címkék
Már túl is esett a műtéten a hétfőn bokatörést szenvedett kétszeres világbajnok evezős, Haller Ákos. Sőt, várhatóan csütörtökön hazaengedik a Sportkórházból, és péntektől már egy kis erősítő edzésen is részt vehet. Igaz, az evezéssel egyelőre még várnia kell&
Haller Ákos bizakodhat: bokaműtétje után hamarosan megkezdheti az erôsítést (Fotó: Meggyesi Bálint)
Haller Ákos bizakodhat: bokaműtétje után hamarosan megkezdheti az erôsítést (Fotó: Meggyesi Bálint)
Haller Ákos bizakodhat: bokaműtétje után hamarosan megkezdheti az erôsítést (Fotó: Meggyesi Bálint)
Haller Ákos bizakodhat: bokaműtétje után hamarosan megkezdheti az erôsítést (Fotó: Meggyesi Bálint)
Haller Ákos bizakodhat: bokaműtétje után hamarosan megkezdheti az erôsítést (Fotó: Meggyesi Bálint)
Haller Ákos bizakodhat: bokaműtétje után hamarosan megkezdheti az erôsítést (Fotó: Meggyesi Bálint)
– Nem valami nagy történet, a kutyáim ugrándoztak körülöttem, én meg rosszul léptem le otthon a lépcsőn, és eltörött a jobb bokám. Hétfőn délután megműtötték, csavaros-lemezes rögzítést kaptam a lábamra, és csütörtökön már haza is engednek – mondta Haller Ákos.
– Mit mondanak az orvosok, mikor állhat újra edzésbe?
– Úgy néz ki, már pénteken mehetek. Igaz, még csak a felsőtestemet erősíthetem, a jobb lábamat csupán gyógytornáztathatom. Viszont jövő héten, a varratszedés után, amikor lekerül róla a gipszsín, már jobban tudom majd terhelni, és a járás is könynyebb lesz.
– Akkor már a hajóba is beülhet?
– Ha minden a tervek szerint halad, akkor igen, de természetesen még nem végezhetek olyan kemény felkészülést, mint ezt megelőzően. Vagyis a második hazai válogatóversenyt és a Világkupa-sorozat hónap végén esedékes müncheni állomását biztosan lemondom. Jobban mondva lemondjuk. De legalább Tibinek lesz ideje, hogy a dereka miatti öthetes kihagyást behozza.
– Ha már szóba hozta társa, Pető Tibor betegségét, értékelné a múlt hét végén befejeződött milánói Világkupa-viadalon nyújtott teljesítményüket?
– Nagyon kellett már ez a verseny. Hiszen ez volt az idén az első alkalom, hogy együtt eveztünk. Márpedig edzésen nem lehet ugyanazokat a körülményeket megteremteni, mint amiket élesben tapasztalunk. Három pályát húztunk, és végül is egyre jobban mentünk. Az előfutamban még elég nyers volt az evezésünk, dehát minden évben ez van, nehéz elkezdeni az idényt.
– A hatodik hely miatt nem voltak csalódottak?
– A döntőben látszott igazán a fizikai lemaradásunk. Azért öt hét kihagyás mégicsak öt hét kihagyás.
– Amihez most legalább ugyanennyi jön hozzá…
– Mint említettem, Tibinek kell elsősorban utolérnie magát. Én ugyanis bokától fölfelé kicsattanok az erőtől.
– Ezt úgy kell érteni, hogy az augusztus végi világbajnokságon már ismét a régi formájukat hozzák?
– Úgy tervezzük…
Legfrissebb hírek

Tánc az esőben – képeken a philadelphiai viharszünet

Foci vb 2026
1 perce

Franciaország 3–0-ra verte Irakot

Foci vb 2026
3 perce

Folytatódott a Franciaország–Irak találkozó

Foci vb 2026
48 perce

Elkezdődött a Norvégia–Szenegál mérkőzés

Foci vb 2026
51 perce

Tíz perc múlva folytatódik a Franciaország–Irak mérkőzés

Foci vb 2026
59 perce

Vb 2026: Norvégia–Szenegál

Foci vb 2026
1 órája

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
1 órája

Hamarosan visszatérhetnek a játékosok a pályára

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik