Az elnökség az ISU mellett

CSANÁLOSI BEÁTACSANÁLOSI BEÁTA
2003.04.04. 22:34
Címkék
Előrehozott elnökségi ülést tartott pénteken a Magyar Országos Korcsolyázószövetség, s a napirend első pontjaként a Nemzetközi Korcsolyaszövetség (ISU) melletti állásfoglalásról, valamint az ellenszervezethez (WSF) átpártoló Fürst Judit nemzetközi döntnök ügyéről esett szó.
Az utóbbi esetében – mint Bathó Ferenc elnök elmondta – nem kellett határozatot hozni, hiszen Fürst írásban már lemondott a hazai műkorcsolya-szakág vezetéséről, valamint a MOKSZ-elnökségi tagságáról.– Visszatekintve nem találja úgy, hogy elhamarkodott lépés volt visszahívni a pontozónőt a washingtoni világbajnokságról?– Egyszerűen nem volt más választásunk – mondja Bathó Ferenc. – Mivel a vébé elején megtartott WSF-sajtótájékoztatón Fürst Judit keményen bírálta az ISU új pontozási rendszerét, furcsa lett volna, ha beül a bírók közé. Mi akkreditáltuk, így nekünk kellett visszahívni is.– Egyedül döntött erről?– Természetesen nem. Minden elnökségi tagot fölhívtam Washingtonból, és kikértem a véleményüket. Az eredmény egyhangú igen lett.– Arról van híre, hogy a többi nemzet miért nem élt ezzel a jogával a WSF-hez csatlakozó ISU-tisztségviselőivel szemben? – Igen egyszerű a magyarázat: azért, mert a többiek maguktól, még ott, helyben lemondtak a korábbi tisztségükről.– Fürst Judit elsősorban azt kifogásolta, hogy a jelenlegi pontozás anonimitása árt a verseny tisztaságának, mivel a bírókat nem lehet felelősségre vonni. Egyetért ezzel?– Nem. Sőt most, hogy tizennégy bíró pontoz, és csak kilencet választ ki a számítógép, szerintem kevésbé valószínű a visszaélés. Ráadásul nekünk eddig csak kedvezett az új rendszer, hiszen a felnőtt Európa-bajnokságon bronz-, míg a juniorvébén ezüstérmet szereztek a versenyzőink.– A magyar döntnöknő Amerikából hazatérve arról beszélt, hogy habár mindenféle elnökségi és szakági tisztségéről lemondott, pontozni továbbra is szeretne. Ez azonban attól függ, hogy a magyar szövetség jelöli-e bíróként a világversenyekre. Jelölik?– Nem tehetjük, mert ellenkezik az ISU alapszabályával. A héten tartott elnökségi ülés nyomán kiadott közleményben ugyanis külön felhívják rá a figyelmet, hogy a tagok nem vehetnek részt az ISU érdekei ellen irányuló nemzeti vagy nemzetközi tevékenységben. Aki tehát belépett a WSF-be, az megsértette a szabályzatot, ez pedig felfüggesztéssel jár. Vagyis Fürst Judit eme szabály miatt automatikusan lekerül a bírólistáról.– Az elnökség egyhangúlag az ISU mellett foglalt állást?– Igen, senkiben sem vetődött föl, hogy komolyan vegye az új szövetséget. Nekünk az a célunk, hogy a versenyzőink érdekeit nézzük, márpedig a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Jacques Rogge a régi szervezetet biztosította a támogatásáról.A napirendi pontoknak megfelelően a tagság megbeszélte az olimpiai felkészülési terveket, és megvitatta a költségvetés-tervezetet is.
Legfrissebb hírek

Elöntötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
1 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
14 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
16 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
21 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
23 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
32 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
38 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
46 perce
Ezek is érdekelhetik