A barátságos meccsek átka

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.02.04. 22:41
Címkék
Nem zárható ki, hogy hamarosan kenyértörésre kerül sor a FIFA és az Európa legnagyobb klubjait tömörítő, G14 néven ismert csoportosulás között. Utóbbi képviselői minden eddiginél ingerültebb nyilatkozatokra ragadtatták magukat, kilátásba helyezve, hogy az egyesületek a jövőben nyíltan szembeszállnak a világszövetséggel, ha az továbbra is fittyet hány a kifogásaikra.
A szervezet szóvivője, Thomas Kürth a jövő szerdai barátságos mérkőzések miatt bőszült fel példátlan módon. A tagok madridi ülése után kijelentette: "Betelt a pohár. Kemény hangú levelet fogunk írni a FIFA-nak, ez az utolsó kísérletünk a békés megoldásra. A nemzeti szövetségek visszaélnek a szabályokkal, azért viszik el a legjobbjaikat egy másik kontinensre, hogy pénzt csináljanak a játékukból, noha a barátságos meccseket nem erre találták ki.” Példának a brazil válogatottat hozta fel, amely Kínába utazik, úgy, hogy számos játékosa a megelőző és a következő hétvégén is pályára lép az európai bajnokságokban (Arséne Wenger, az Arsenal szakvezetője épp a napokban kelt ki magából amiatt, hogy Gilberto Silvát nem tudják nélkülözni a brazilok). "Teljesen értelmetlen azt követelni a csillagoktól, hogy húszórás repülőutakat tegyenek meg két fontos bajnoki között. Gondolom, mindenki el tudja képzelni, mit fogunk tenni, ha a FIFA nem csinál végre valamit” – fenyegetőzött Laurent Perpére, a Paris SG ügyvezető igazgatója.A G–14 alelnöke, Michael van Praag (Ajax) igyekezett szelídebb hangot megütni: "Nálunk a holland szövetség anyagilag kárpótolja a klubokat a keretbe behívott futballisták után. Bár ez az összeg nem fedezi teljes mértékben az esetleges veszteségeket, az alapelv nagyon fontos.” Perpére mindehhez hozzátette, egy ilyen megoldással talán el lehetne érni, hogy Argentína és Brazília kétszer is meggondolja, mielőtt jól fizető, de szakmailag értéktelen találkozókat köt le. Vagyis a kompenzációs kötelezettség mintegy elrettentésül szolgálhatna.A legközelebbi cívódás júniusra várható, mivel a FIFA ragaszkodik a világszerte százszor elátkozott Konföderációs-Kupa megrendezéséhez. Kürth már most, jó előre jelezte, hogy a spanyol egyletek nem fogják tűrni braziljaik "elrablását” a pontvadászat utolsó heteiben.A tekintélyes La Gazzetta dello Sport című olasz lap kedden azt írta, hogy a G–14 ismét megnyitja a másik frontot, az UEFA ellen. Egy kétosztályos európai szuperliga tervéről szól az értesülés, amelyet azonban Van Praag határozottan cáfolt.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
9 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
9 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argenítna ellen”

Foci vb 2026
18 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
58 perce

Amerikai pite: Messi, Mbappé és Haaland is megállíthatatan – vb-kibeszélő, 12. nap

Foci vb 2026
1 órája

Détári után Benbuali a következő NB I-es gólszerző világbajnokságon – videók

Foci vb 2026
1 órája

Erling Haaland: Láttuk a szurkolókat „evezni” a Times Square-en, tudtuk, csatlakoznunk kell

Foci vb 2026
1 órája

Algéria fordított, megverte Jordániát

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik