Röplabda - Behozhatatlan osztályelőny

FLASKÁR ISTVÁN, KIRIPOLSZKY TAMÁS, HAVASRÉTI BÉLA, JUTASI RÓBERT, MOLNÁR JÓZSEF, GÖRBICZ SZABOLCS, FESZTBAUM BÉLA, KŐSZEGI FERENCFLASKÁR ISTVÁN, KIRIPOLSZKY TAMÁS, HAVASRÉTI BÉLA, JUTASI RÓBERT, MOLNÁR JÓZSEF, GÖRBICZ SZABOLCS, FESZTBAUM BÉLA, KŐSZEGI FERENC
2003.01.24. 22:32
Morozov (balra) és a többi kazincbarcikai méltó ellenfélre talált a Veszprémben, amely egy szettet ellopott az Extraliga éllovasától
Veszprémi RC–Vegyész RC-Kazincbarcika 1:3
(–20, 23, –14, –20)

Veszprém, 100 néző. V: Mocsnik, László
VESZPRÉM: Marton, KLAUSZ, Seck, VEISZ, Jánosik, Horváth. Cs: Pollák, Németh, Kemény (liberó). Edző: Rausch László
KAZINCBARCIKA: Schildkraut, Krnic, Bunford, MOROZOV, JÁNOSI, Herich. Cs: Bencsik (liberó), Lehóczki. Edző: Daniel Oravec
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 12:13, 19:20. 2. játszma: 12:11, 18:17, 21:20. 3. játszma: 5:11, 10:14, 14:21. 4. játszma: 6:7, 11:12, 16:19
Továbbjutott: a Kazincbarcika (egy mérkőzés döntött)

A lelkes veszprémiek nem ijedtek meg az Extraligát vezető, nagy nevű ellenfelüktől. Leszámítva a harmadik játszmát, végig versenyben voltak, és teljes erőbedobásra késztették magasabb osztályú ellenfelüket. Egyébként nagyon szórakoztató játékot produkált a két csapat, a veszprémieket dicséri, hogy jó játékkal nyertek egy szettet. Ami viszont szembetűnő volt, hogy a jó teljesítmények ellenére játszmánként mindkét csapat csaknem tucatnyi nyitást rontott.

Mestermérleg
Rausch László: – Jó játékkal nyertünk egy játszmát. Meglepett a fiúk jó teljesítménye, egyúttal a mérkőzés nagyszerűen szolgálta a MAFC elleni, soron következő sorsdöntő bajnoki találkozónkra való felkészülést.
Daniel Oravec: – Gratulálok ellenfelünknek a játszmanyeréshez. A Veszprémben lelkes, jó csapatot ismertünk meg.

DEAC–Dunaferr 0:3
(–9, –14, –11)

Debrecen, 300 néző. V: Kovács G., Járosi
DEAC: Kerti, NAGY L., Barna B., Suba, Jámbor, Takács Á. Cs: Kuszkó (liberó), Nagy M., Balogh T., Ötvös. Edző: Póser Pál
DUNAFERR: PAJOR, Szabó G., Mózer, SZEKERES, Tóth T., Urfi. Cs: Nagy A. (liberó), Németh G., Lukács. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:3, 2:4, 4:13, 6:14, 8:21. 2. játszma: 4:1, 5:2, 6:8, 9:10, 11:18. 3. játszma: 5:4, 7:14, 9:18, 10:21
Továbbjutott: a Dunaferr (egy mérkőzésen dőlt el)
A bajnok ellen szépen helytálltak az alsóbb osztályú debreceniek, ám hiába küzdöttek nagy elánnal a hazaiak, nem tudták megszorítani ellenfelüket. Az is sikerként könyvelhető el, hogy csak majdnem egyórányi játék után adta meg magát a DEAC.

Póser Pál: –Azt tudtuk, hogy nem vagyunk egy súlycsoportban a dunaújvárosiakkal, de szerintem egy kicsit meg is ijedtünk tőlük. A fiúkat ennek ellenére dicséret illeti teljesítményükért.
Ruffing Péter: – Biztosan hoztuk a kötelezőt a lelkes hazaiak ellen.

Malév-Bp. Airport HC–NAFA RC-Kaposvár 0:3
(–25, –22, –18)

Nagyszalonta u., 50 néző. V: Hóbor, Donkó
MALÉV: GYÔRI, Markovich, Torma, Börcsök, HIDAS, Apró. Cs: Cicics (liberó), Herczeg. Edző: Oláh János
KAPOSVÁR: Farkas I L., NYÁRI, TÓTH, Farkas II L., HEGYI, Porkoláb. Cs: Jezeri, Horváth, Molnár. Játékos-edző: Jezeri Tibor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:8, 16:12, 20:14, 23:17, 24:24. 2. játszma: 11:11, 17:14, 20:16, 21:21, 22:24. 3. játszma: 3:5, 6:10, 10:17, 14:18, 16:23
Sportszeretet és amatörizmus, a szó legnemesebb értelmében. Munka után öszszejöttek a srácok röplabdázni. Srácok?! A Malév kezdő hatosának átlagéletkora 38.6 év volt. Egy biztos: a 47 éves Börcsök, a 46 éves Győri, a 43 éves Apró és társaik nem csikócsapat, de még mindig imádnak, tudnak röplabdázni és küzdeni. Az első játszmában 23:17-re, a másodikban 20:16-ra is vezettek, ám végül nem bírtak a sokkal fiatalabb kaposváriak ellen.

Oláh János: – Mezőnyben egyértelműen felülmúlt bennünket az ellenfél, s ez eldöntötte a mérkőzést.
Jezeri Tibor: – A fiatalos lendület győzött a rutin felett.

Győri Széchenyi FSE–Phoenix Mecano-Kecskeméti FRC 1:3
(–22, –16, 17, –14)

Győr. V: Vasák, Horváth P.
GYÔR: LAKATOS, Oroszi, Bera, MOLNÁR, Szauter, Pócza. Cs: Csábi, Szamosi Á., Szamosi B. Játékos-edző: Oroszi László
KECSKEMÉT: RAPI, Somodi, IFJ. NAGY, Csala, Buday, Péterfy. Cs: Hoffart, Kása, Rácz. Edző: Nagy Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:5, 10:8, 16:13, 18:20, 22:22. 2. játszma: 2:4, 5:10, 10:15, 12:19, 15:22. 3. játszma: 3:1, 10:5, 14:8, 18:11, 22:14. 4. játszma: 0:3, 4:10, 7:10, 12:19
Továbbjutott: a Kecskemét (egy mérkőzésen dőlt el)

Az első játszmában remekül küzdött az NB II-es hazai csapat, látványos megoldások, szoros küzdelem jellemezte ekkor a játékot. A második szett biztos kecskeméti sikert hozott, míg a harmadikban – nem kis meglepetésre – végig a győriek vezettek, és biztosan nyertek. A negyedik játszmában is jól küzdöttek a hazaiak, ám végül fejet kellett hajtaniuk a nagyobb tudás előtt.

Oroszi László: – Nagyon örülök, hogy csapatom ilyen remekül játszott, felnőtt nagynevű ellenfeléhez. Az együttes minden tagja dicséretet érdemel.
Nagy Péter: – A lelkes és helyenként jól játszó Győr ellen ezúttal kissé döcögősen játszottunk, de győzelmünk nem forgott veszélyben.

Kométa-Kaposvár–Donner SK 3:0
(10, 3, 9)

Kaposvár, 100 néző. V: Karádi, Tillmann
KAPOSVÁR: Bánhegyi, Mészáros, Geiger, KOVÁCS B., DÁVID, BOZÓ. Cs: Molnár (liberó), Stefik, Tomanóczy, Zarka, Gubik. Edző: Demeter György
DONNER: Földvári, KISS Z., Nagy Z., Tuncsik, TORMA, Takács. Cs: Károly, Vidák. Edző: Vidák Tibor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:2, 8:4, 15:8, 22:10. 2. játszma: 8:0, 13:1, 19:2, 22:3. 3. játszma: 6:2, 7:5, 11:7, 24:9
Továbbjutott: a Kométa (egy mérkőzésen dőlt el)

A két csapat közti tudáskülönbség mindvégig megmutatkozott, néhány labdamenet azonban emlékeztetett a donneriak csapatában játszó néhány neves játékos egykori tudására. Ötven perc alatt nyert a Kométa.

Demeter György: – A kupa lényege, hogy az alacsonyabb osztályúak is megmérettessenek. Örülök, hogy játékosaim végig komolyan vették a találkozót.
Vidák Tibor: – Kellemes, nosztalgiát ébresztő mérkőzést kívántunk játszani, ami sikerült is.

Dág SE–Dabasi RC 3:0
(19, 15, 23)

Dág, 200 néző. V: Csikós, ifj. Juhász
DÁG: TORDA, Oszuska II Z., Soós I S., ZIRIGH, OSZUSKA I Z., Szauter P. Cs: Koch N. (liberó), Horváth G., Haltrich. Edző: Bognár Ellák
DABAS: Kovács T., Schulcz, Sándor, Teknyős, Filipovics, KOPERDÁK. Cs: Gyurászik. Játékos-edző: Kovács Tibor

Az alapjátékban biztosabb teljesítményt nyújtó Dág megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.